Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek Odası Dekorasyonu

İlk olarak bebeğinizin odası mutlaka havadar olmalıdır. Yeni doğan sağlığı ve geleceği için temizlik, oksijeni bol ortam ve beslenmesi olmazsa olmazların başında geliyor. Bebeğinizin odasında oda sıcaklık ayarlarını kontrol altında tutmanız için derece mutlaka olması gerekmektedir. Ayrıca rutubet ölçer de temin etseniz iyi olur. Ayrıca bunların ikisi bir arada olan modelleri de bulunmaktadır. Bebek odası evin içinde hangi odanın bebeğiniz için en uygun oda olduğuna karar vermelisiniz. En uygun olanı ise gürültüden rahatsız olmayacak kadar uzak, ancak kolayca kontrol edilebilecek bir mesafede olması gerekir. Anne ve babalar özellikle kuzey cephesine bakan odaları tercih etmemelidir.

Bebek odanızda zeminde önemlidir, mermer, taş veya seramik gibi soğuk ve sert bir malzeme ile kaplı olmaması doğru olacaktır. Halılar ise özellikle alerjik hijyen ve temizlik açısından mikroorganizma biriktireceği için pek uygun değildir. Ahşap yada mantar parkeler hem yumuşaklık hemde sıcaklık açısından oldukça kullanışlı olabilir.

Bebek Odası Modelleri

Bebek odanızın boyanması sırasında dikkat edeceğiniz hususlar ise, bebek odasına yağlı tip boyalar yerine çabuk kuruyan ve koku bırakmayan baterileri barındırmayan su bazlı boyaları tercih etmelisiniz. Oda rengine karar verirken bebeğin gözlerini yormayacak olumlu ve sakinleştirici etkiye sahip olan pastel renkleri seçmelisiniz.

Bebek Odası Modelleri

Mavi Beyaz Bebek Odası Modelleri

Kız Bebek Odası Modelleri

Koyu renkler malum küçük ve kasvetli gösterir. Duvarlarınızı renkli süslemeler ile süsleyebilirsiniz. Bordür yada süslemeleri biraz yukarı asmanız bebeğiniz koparma riskini ortadan kaldırmış olur.Ayrıca bebek yatakları sonradan uzayan olması ileride bebek odasının genç odasına dönüşmesini sağlayabilir.

Bebek Odaları

30 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.827 kez görüntülendi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git