in

Hamilelikte Alınan Kiloları Emzirerek Vermek

Artık iki canlı olduktan sonra anneler karınlarındaki yavruları için kendilerini hiçe sayarak oldukça iyi beslenmeye çalışıyorlar ve istemeseler bile doğuma kadar bir miktar kilo alıyorlar. Alınan bu kiloları doğumdan sonra vermek isteyen anneler ise hemen sıkı bir diyet yaparak bu süreyi kısaltmak peşindeler, ancak uzmanlar bu konuda ciddi bir uyarı yapıyorlar.

Bebek dünyaya gelir gelmez, bebek için hayati bir önem taşıyan anne sütünün yerini hiçbir şeyin tutmadığını artık çok iyi şekilde öğrenmiş durumdayız. Bu nedenle dengesiz biçimde yapılacak olan bir diyet sonucunda sütün kalitesi ve miktarı bebek için yetersiz gelebilir. Bu aşamada yapılması gereken en doğru şey, bir diyetisyenden konuyla ilgili profesyonel destek almak.

Emzirmek Kilo Verdirir mi ?

Ama anneler için güzel bir de haberimiz var. Annenin 100 ml süt üretimi için 100 kalori gibi bir enerji harcaması gerekiyor. Günlük 500-600 ml kadar süt üreten anneler için bu da günlük 500-600 kalori ekstradan enerji harcamak demek. Ortalama 2000 kaloriye ihtiyaç duyan bir kadın için de bu miktar ciddi anlamda enerji harcamak demek. Yani çok sıkı diyetler yapmadan, alınması gereken besinlere herhangi bir kısıtlama getirilmeden bir annenin yavrusunu emzirerek aldığı kiloları geri vermesi mümkün. Ancak yazının başında da dediğimiz gibi, kesinlikle bir uzman kontrolü şart.

Sizlerde hamilelikte alınan kiloları emzirerek verenlerdenseniz tecrübelerinizi bizlerler yazımıza yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Cinsel Hayatınızı Tehlikeye Atan 7 Alışkanlık

Kür ile Sivilce Lekelerini Giderme