in

Kadınlarda Cinsel Baskı

Gerek yıllardır yanlış bir anlayış üzere beynimize kodlanmış gerekçeler, gerekse de dini değerlerin yanlış yorumlanması ile cinsel anlamda kadın üzerine kurulan baskının tam aksine, erkek her birlikteliğinden bir puan almıştır. Parasını vererek birlikte olduğu kadınların kendi bedenini pazarlaması vicdanını hiçbir şekilde yaralamamış, o kadınların bu yol üzere devam etmelerinde para verip bir teşvikçi olduğunun farkına varmamış, ama çevresindeki bir kadının en ufak bir hareketinde dahi kadını akıl almayacak şekilde yaftalayabilmiştir.

Kadınlara Cinsel Baskı

Erkeğin ve dahi kadınların dahi kendi cinsleri üzerindeki kurdukları bu baskı ile birçok kadın, erkeklerle arasına çekmesi gereken seti beynine o derece kazımıştır ki, evlendiğinde de bu seti ortadan kaldırmak çok zor olmakta ve bazen de hiç kalkmamaktadır.

Cinsel soğukluk ve vajinismus gibi birçok hastalığın temelinde de çoğunlukla bu ve bunun gibi psikolojik nedenler yatmaktadır. Bu yüzden böyle bir sorun yaşayan kadınların hastalığının nedenleri arasında bu hastalıklı toplumun etkisi büyüktür.Böyle bir durumda, her gün internet siteleri üzerinden her türlü mahrem görüntüsüne şahit olabildiği kadınlardan gördüklerini eşinden de bekleyen bir erkek karısına karşı anlayışsız olabilir. Fazlasını bulduğu takdirde de tam aksine karısını olur olmadık şeylerle suçlayabilecektir. Kısacası kadınların evlenmeden önce olduğu gibi sonrasında da eşi ile arasında bile sürebilen bir psikolojik savaş yaşanabilecektir.Ancak bu baskı beraberinde fiziksel anlamda da cinsel sağlık problemlerini getirmişse yapılacak ilk şey bir uzmana başvurmak olacaktır.

Konu üzerine sayfalarca kitap yazmak ve buradan kokuşmuş toplum düzenine dair fazlaca şey söylemek mümkün. Birçok konuda olduğu gibi bu konuda da çözüm; batılıların tabiri ile empatiden, bizim anladığımız şekliyle de ilk taşı günahsız olanın atacağı bir toplum düzeninden geçiyor gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Çiftlerin En Sık Tartıştığı Konular ve Bunların Çözümleri

Varis Nedir ve Nedenleri ile Önlemleri