in

Kepekli Saçları Maske ile Önleyin

Saçlarınıza ve kendinize istediğiniz kadar bakım yapın, eğer saçınızda kepek varsa ve gün içerisinde omuzlarınızda kepek birikiyorsa oldukça rahatsız edici bir görüntünün ortaya çıkabileceği malumunuz. Kepek problemi için çeşit çeşit şampuanlar ve saç bakım ürünleri raflarda bulunsa da, en güzeli en doğalı diyenler için doğal bir maske tarifimiz olacak.

Kepeği Önleyen Maske İçin Malzemeler

* 5’er gram gül yağı ve balmumu
* 30 gr karakavak merhemi
* Boş ve temizlenmiş bir krem kabı

Saçlarda kepek oluşumu ve çözümleri hakkındaki Saçlarda Kepek Neden Olur ve Nasıl Geçer yazımızı ayrıca inceleyebilirsiniz.

Maskenin Hazırlanışı ve Uygulanışı

Tüm malzemeleri krem kabınıza koyun ve tahta bir kaşık yardımıyla iyice karıştırın, maskeniz hazır oldu bile. Her gece yatmadan önce karışımdan bir miktar alarak saç diplerinize masaj yaparak saçlarla birlikte deriye de yedirin, bu şekilde yatın. Sabah kalktığınızda da ılık su ile saçlarınızı durulayın. Düzenli kullanım ile birkaç hafta içerisinde hem kepeğiniz gözle görülür şekilde azalacak, hem de saçlarınız eskisinden daha parlak olacaktır.

Sizlerde kepeği önleyen maske uyguladıysanız veya bu konudaki bilgilerinizi paylaşmak isterseniz yazımıza yorum yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Stor Perde Modelleri

Uzun Kollu Abiye Modelleri