in

Kilolu Kadınları Tercih Eden Erkekler

Güzellik algısı binlerce yıl boyunca yavaş yavaş evrim geçirmiş ve bugünün estetik anlayışı ile kilolu kadınlara olan ilgi bir nebze de olsa azalmıştır. Her ne kadar ikili ilişkilerde öncelik ruh benzerliği olsa da, özellikle ilk intiba için dış görünüş ve kilolar karar vermede önemli bir etken. Uzmanlara göre ise erkeklerin bu konuda karar vermeleri tamamen bilinçaltı ile ilgili.

Erkekler Neden Kilolu Kadınları Tercih Eder

Yapılan araştırmalara göre düz bir karna, yuvarlak popolara ve atletik bir vücuda sahip olan kadınlar erkeklere doğurganlığı, hamile kalabilecek olmayı ve çocuğu taşıyabileceği mesajını veriyor. Simetrinin ve makul oranların olması da göze hoş geliyor. Kilolu kadınlar ise erkeklerin daha çok açken ve stres altında iken beğenisini cezbediyor. Bunun nedeni ise yiyeceğin yakın olduğu ve huzur bulabileceği hissi.

Ancak uzmanlara göre bir kadın, bunlardan önce kendi sağlığını ön planda tutarak fazla kilolarından kurtulmalı. Kendine bakan, sağlığını ön planda tutan bir kadın hissini uyandırmak, erkekte uzun süreli eş seçimlerinde güzellikten bile önce geliyor.

Sizler erkeklerin kilolu kadınları tercih etmesi konusunda neler düşünüyorsunuz ? Yazımıza yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Çok Üşümenin Nedenleri

İlişkiyi Bitiren Sözler