Bayanin.com

Moda ve Yaşam

Stor Perde Yıkama Şekli

Klasik perde ve tüllerimizin yerini artık stor perdeler almaya başladı. Stor perdelerde kumaşın üst katmanında APRE denilen özel bir kaplama olduğu için uzun süre temizlik gerektirmeden kullanılması mümkün. Ancak temizlik yapılacağı vakit de dikkat edilmesi gereken önemli birkaç ayrıntı var.

Stor Perde Nasıl Temizlenir ?

Öncelikle perdeleri temizlemek için perdenin açık şekilde sığabileceği geniş bir alan gerekli. Sonrasında perdeler tam açık vaziyette bu alana serilmeli. Bu aşamada perdede katlı bir kısmın kalmadığına dikkat edin, zira stor perdelerdeki kırışıklıklar çoğu zaman kalıcı olabilir.

Perdeyi geniş alana serdikten sonra şampuanlı suyunuz ve bir sünger yardımı ile oldukça yumuşak bir şekilde silin. Silme işlemi bittikten sonra da yumuşak bir havluyla yine çok bastırmadan kurulayın. Bir yüzün temizliği bitip iyice kuruduğundan emin olduktan sonra arka yüzü için de aynı işlemleri tekrar ederek perdelerinizi tertemiz yapabilirsiniz.

Tüm temizlik ve kurulama işlemi bittikten sonra yine hiç katlanmış bir yer olmamasına dikkat ederek perdelerinizi yerine asabilirsiniz.

Stor Perde Modelleri İçin Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.