Tırnak Kırılmasına Önlem

Tırnak Kırılmasına Önlem

Tırnaklar genelde pek dikkat edilmeyen küçük ayrıntılarmış gibi görünse de eksikliği ve önemi yaşanılan sorunlar neticesinde anlaşılabilecek önemli parçalarımızdan birisi. Özellikle kadınlar için tırnaklar daha fazla bir öneme sahip olsa da, tırnakları ile ilgili problem yaşayanlar da genellikle kadınlar. Kilo vermek için dengesiz beslenme ile yapılan diyetler, kullanılan ojeler ve makyaj malzemeleri ise bunun en büyük nedeni. Eğer sizin de tırnaklarınızda sürekli olarak kırılmalar söz konusu oluyorsa tavsiyelerimize kulak verebilirsiniz.

Tırnak Kırılması Nasıl Önlenir

* Gün içerisinde bol su içtiğinize dikkat etmelisiniz.
* Oje kullanıyorsanız kesinlikle bir de baz kullanmalısınız.
* Beslenmenize dikkat etmelisiniz. Tırnakların kolay kırılabilmesi büyük ihtimal beslenmede yaşanan soruların ve belki de başka hastalıkların habercisidir.
* Tırnaklarınız kolay kırılıyorsa çok fazla uzamamaları ve günlük hayatta çok deforme olmamaları için dikkat etmelisiniz.
* Tırnaklarınızı çok fazla deterjana maruz bırakmamalısınız.
* Her gece yatmadan önce tırnak diplerinize daha çok gelecek şekilde tırnaklarınızı uygun kremler ya da yağlarla beslemelisiniz.

Ayrıca Tırnak Soyulması Nedenleri ve Tedavisi adlı yazımız ile tırnak soyulmaları nasıl geçer ve tedavileri hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

Sizde tırnak kırılmasına karşı aldığınız önlemleri bizlerle yazımıza yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

29 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.048 kez görüntülendi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git