in

Yorgun Hissettiren Besinler

Gün içerisinde yediklerimiz ve içtiklerimiz gün boyu enerjimizin ve motivasyonumuzun kaynağıdır. Biz fark etmesek de bazen üzerimize çöken halsizlik ve yorgunluğun sebebi sadece ve sadece yediklerimiz, ya da yemediklerimiz olabilir. Bu yüzden bu konuyu farklı bir açıdan ele alalım ve bazı ipuçları verelim istedik.

Yorgunluk Veren Besinler

Yorgun hissettiren besinler denilince akla ilk önce gelmesi gerekenler yüksek glisemik indekse sahip besinler olmalı. Çok şekerli ya da beyaz un mamulü gıdaların tamamını neredeyse bu gruba sokabiliriz. Yüksek glisemik indekse sahip besinler kısa süreli yoğun bir enerji verebilirler, ancak bunun sönümlenmesi çok kısa sürer. Bu sebeple tekrar açlık hissi ortaya çıkar ve yemek yenilmediği takdirde vücut direncinde ani düşüşler yaşanabilir. Bu tarz sağlıksız besinler yerine orta ve düşük glisemik indekse sahip besinler yenildiği takdirde ise enerji çok daha uzun bir süreye yayılacak ve vücutta denge sağlanacaktır, hem de vücudunuz çok daha az yağlanarak.

Yorgun Hissettiren Besinler Grubu

Yorgun hissettiren bir diğer besin grubu ise zor sindirilen yemekler; örneğin kızartmalar. Bu tarz yemekler yenildiği zaman vücut tüm enerjisini sindirim sistemine yönelttiği için düşünmeye ve hareket etmeye fazla mecaliniz kalmayabilir.

Kısaca özetlemek gerekirse; sağlıklı beslenmek, birçok sorunun çözümünde olduğu gibi gün içerisinde halsiz ve bitkin hissetmenin de çözümü.

Sizlerde yorgun hissettiren besinler hakkındaki bilgilerinizi yazımıza yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Estetiği En Çok Kimler Yaptırıyor

Sıcak Suyun Bilinmeyen Faydaları