in

Kadın ve Erkek Arasındaki 10 Temel Fark Nedir

Yazdıklarımız, belki kadınlar ve erkekler arasındaki en temel farklar değil ama herkesin kendinden birer parça bulup onaylayacağı şeyler. İşte bizim gözümüze çarpan o farklar;

Kadın ve Erkek Arasındaki Farklar

Tuvalet Alışkanlığı
Erkekler için tuvalet, kısa sürede terk edilmesi gereken bir yerken, kadınlar için bir dedikodu mekanı ya da güzellik salonu gibi bir anlam ifade edebilir.

Banyonun Kullanımı
Bir erkek için banyoda tıraş bıçakları, sabun, kese ve şampuan diye zorlasak en fazla 5 şey kullanılabilecekken, kadınlar banyoyu makyaj malzemeleri ve bakım ürünlerine göre raflarla donatabilirler.

Uyku Alışkanlığı
Bir erkeğin uyuması için evin en güzel köşesi televizyon karşısındaki kanepeyken, kadınlar üzerinde türlü yastıklar ve pelüş oyuncakların olmadığı büyük bir yatak haricinde zor uyurlar.

Espri Anlayışı
Yapılan esprilere çok fazla alınmayan erkeklerin sözlerinden farklı anlamlar çıkaran kadınlar konuyu çok farklı bir boyuta taşıyabilir.

Yemek Tercihleri
Bir çocuğun pamuk şekere ve abur cubura düşkün olduğu gibi bir erkeğin de ete düşkünlüğü malumdur. Ancak kadın için öncelik görünümdür.

Estetik Anlayışı
Ana renkleri bile ayıramayan erkeklerin varlığından bahsedilirken, makyajda bir ton farkı metrelerce uzaktan ayırt edebilen kadınların estetik anlayışı aynı olamaz herhalde.

Moda Anlayışı
Bir kot ve tişörtle yıllarını geçirebilecek erkeklerin yanında, gözü hiçbir zaman kıyafete, çantaya ve ayakkabıya doymayan kadını bu konuda mukayese etmek yanlış olur.

Hayvan Sevgisi
Kadınlar için evcil hayvanlar kimi zaman bir oyuncak, kimi zaman da bir çocuk gibiyken, erkekler için genelde arkadaştırlar.

Şoförlük
Bu konuda yorum yaparsak kadınlar biraz kızabilir; ancak durum ortada değil mi?

Sorunlarla Baş Etmek
Kısa vadeli, çabuk çözüm gerektiren işlerde kadınlar çok daha başarılı iken, uzun vadeli planlama gerektiren durumlarda erkeklerin başarısı ön plana çıkıyor.

Sizde bu kadın ile erkek arasındaki bu farklara katılıyor musunuz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Göz Rengine Göre Karakter Analizi Yapabilirsiniz

Kilo Veremiyorum Diyenlere İşte 10 Neden