in

Erkekler Neden Sarışın Sever?

Erkekler Neden Sarışın Sever

Elbette bu seçim aslında bilinçdışı zihne dayanıyor ve bu yüzden çoğu erkek onları kadınlara çeken şeylerin aslında kadınların doğurganlığının ve sağlığının bir göstergesi olduğunun farkında değiller.

Buradaki önemli soru ise, sarışın bir kadının onu çocuk doğurmaya daha uygun hale getiren diğer kadınlara göre ne gibi bir avantajı var?

Bir teoriye göre sarışınlar, erkeklerin herhangi bir kusur veya hastalığı görmesine izin verebilecek bir cilde sahiptir. Sonuç olarak, bir sarışının sağlık kalitesi erkeklerin bilinçaltı zihinleri tarafından kolayca tespit edilebildiği düşünülüyor.

Başka bir teoriye göre, sarışınlar genellikle daha düşük testosteron seviyelerine sahiptir ve sonuç olarak, küçük burun ve çene gibi erkeklere hitap eden yüz özelliklerine sahip olmaları daha olasıdır. Bu teoriye göre, kadının yüz özellikleri ve vücut şekli kadar önemli olan saç rengi değil.

Tüm bunlara ek olarak, bir sarışınya bakarken gençlik belirtilerini tespit etmek çok kolaydır. Bu, erkeklerin beyninin genç kadınları aramak için tasarlandığı göz önüne alındığında sarışınlara başka bir avantaj sağlar.

Sarışın Kadınlar Neden Daha Çekici?

Neden Sarışın Kadınlar Daha Çekici

Önceki biyolojik faktörlere ek olarak, sarışınları erkekler için daha çekici hale getirebilecek olası psikolojik faktörler de vardır. Sarışınların pek çok ülkede nadir olması gerçeği.

Arz ve talep kuralları aslında ilişkiler için de geçerlidir ve bu yüzden bir şeyin sınırlı arzı onu daha cazip hale getirebilir. Şimdi buna medyanın güçlü etkisini ve sarışınları sunulma şekillerini de ekleyelim ve bazı erkeklerin neden çok fazla sarışın düşündüğünü anlayacaksınız.

Viren Swami ve Seishin Barrett (2011), saç renginin ve erkek yaklaşım davranışının etkisini incelemişlerdir. İki çalışmada, kadınların saç rengi, kişilik ve fiziksel güzellik dereceleri ve Londra’daki erkeklerin yaklaşım davranışı arasındaki bağlantıyı araştırmışlardır. Bir çalışmada, beş hafta boyunca perşembe, cuma ve cumartesi günleri birkaç farklı Londra gece kulübünde saçları kırmızı, kahverengi veya sarışın renkli olan bir kadın vardı. Sadece ana dans pistine bakarak barda oturdu. Ona özellikle flört etmemesi, hatta bir erkekle göz teması kurması talimatı verildi. Her ortamda aynı makyajı ve kıyafetleri giydi: koyu kot pantolon, beyaz bluz, siyah hırka ve kahverengi botlar. Tek fark onun saç rengiydi.

Sarı Saçlı Kadın

Sonuçlar? Sarışınken erkeklere çok daha sık yaklaştı. Çalışılan yaş grubu ile ilgili olarak, saat 20’den sonra kendisine yaklaşan gözlemlenen 120 erkek, iki bağımsız deneyci tarafından tahmin edildiği üzere yaklaşık 18 ila 28 yıl arasında belirgin bir yaştaydı.

İkinci bir çalışmada, aynı kadının fotoğrafı 126 erkeğe gösterildi. Bu çalışmada, sarışın olduğu zamandan daha çekici, daha akıllı, ulaşılabilir, çekici ve hatta kibirli olarak derecelendirildi.

Konu sarışın ve sarı olunca daha önce hazırladığımız Bebek Sarısı Saç Rengi ve Genç gösteren saç renkleri yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzun etek kombinleri

Uzun Etek Kombinleri Kış ve Yaz dönemi

Çilek Maskesi

Çilek Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları | Cildinizi Parlatan Tarifler !