in

Adaçayı ile Dişlerinizi Beyazlatın

Adaçayı diş beyazlatma

Sağlığımız için başvurduğumuz doğal yöntemler arasında diş sağlığı içinde pek çok bitkiden faydalanıyoruz.Diş beyazlatma ve dişlere faydası konusunda bu yazımızda adaçayı hakkında bilgiler veriyoruz.

Adaçayı Hakkında Bilgiler

Doğal tedavi yöntemlerinin birçoğunun değişmez parçası, güzel çiçekleri ile sanki bir süs bitkisi, çayı şifa kaynağı bir lezzet, kokusu her daim davetkar ve yumuşak. Ballıbabagiller familyasından Salvia cinsi bitkilere Türkçe’de verdiğimiz isim adaçayı. Yüzyıllar boyunca türlü derde deva olması için farklı şekillerde kullanılan bu mucize bitkinin az bilinen özelliklerinden birisi ise dişler üzerindeki çarpıcı etkisi.

Adaçayı Dişleri Beyazlatır mı?

Adaçayı diş beyazlatma

Adaçayının onlarca faydasının yanında bir de dişleri beyazlatma özelliği var. Diş macunlarının doğallığından tereddüt edenler için misvakla birlikte oldukça iyi bir beyazlatıcı olabilir. Bunun için her gün yatmadan önce, birer çay kaşığı adaçayı, karbonat ve tarçını karıştırıp, çok hafif ıslak bir diş fırçası ile dişlere uyguladığımızda bir hafta gibi bir sürede fark ortaya çıkacaktır.

Adaçayının Dişlere Faydası

Adaçayının dişleri beyazlatıcı etkisinin yanı sıra diş eti hastalıklarını da tedavi edici özelliği de bulunmaktadır. Dezenfekte edici özelliği ile de ağız hijyeninin korunmasına yardımcı olan adaçayı, soğuk gargara yapıldığında da olası ağız içi enfeksiyonlar önceden önleyebilecektir. Diş eti kanamaları içinse, kaynatılan adaçayının içerisine bal ve sirke eklenerek gargara yapılırsa gözle görülür olumlu etkiler alınacaktır.

Ayrıca ilgileneceğinizi düşündüğümüz Ağız kokusu nasıl giderilir başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Sizler de Adaçayı diş beyazlatma hakkında bilgilerinizi yazımıza yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Damla Debre

Damla Debre Kimdir? Biyografisi

Kırmızı Elbise Modelleri

Kırmızı Elbise Modelleri