in

Jelgo Jel Nedir? Ne İşe Yarar?

Jelgo Jel

Bu içeriğimizde Jelgo jel kreme dair tüm detayları açıklayacağız. Ciltte meydana gelen sorunları iyileştirmesiyle bilinir. Jelgo jel nedir, faydaları, yan etkileri vb. konular için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Bu ürünü kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.Burada yer alan bilgileri doktorunuza danışmadan uygulamayınız.Aksi durumunda yaşanabilecek sağlık sorunlarından dolayı sitemiz sorumluluk kabul etmeyecektir.

Jelgo Jel Video

Jelgo Jel Nedir?

Jelgo jel krem, metil salisilat içerir ve cilt için kullanılır. Peki, hangi durumlarda işe yarıyor? Diye soracak olursanız; incinmeler, burkulmalar, sırt ağrıları ve morarma gibi problemlerin giderilmesinde son derece etkilidir. Sağlamış olduğu faydalar nedeniyle son zamanlarda oldukça revaçtadır.

Jelgo Jel Ne İçin Kullanılır?

Jelgo jel kremin ne için kullanıldığı çok fazla merak ediliyor. Bu ilaç kasların ve eklemlerin sancılarını gidermekte etkilidir. Bunun yanında sırt ağrısı, incinme ve çürükleri tedavi etme amacıyla çok sık kullanılır. İçerisinde bulundurduğu maddeler sayesinde kaslarınızda ve eklemlerinizdeki sancıları giderir.

Jelgo Jel Faydaları Nelerdir?

Jelgo jel kremin saymakla bitmeyen faydaları bulunuyor. Özellikle konusyon vakalarında, ezilme yaralanmaları, çürükler, burkulmalar, hematom ve tendinit tedavisinde çok sık başvurulur. Ek olarak disk lezyonları, boyun ağrısı, lumbago, vertebral kolonun ağrılı sorunları ve siyatik gibi rahatsızlıkların tedavisinde büyük rol oynar.

Ağrı kesici ve uyuşturucu özelliği olan Emla Krem yazımıza yada özellikle regl ağrıları için tercih edilen Fastjel Krem yazımıza da göz atabilirsiniz.

Jelgo Jel Etken Maddesi

Bu mucizevi kremin ana maddeleri dietilamin salisilat ve essin olarak bilinmektedir. Destekleyici maddeleri ise lavanta yağı, portakal çiçeği yağı (neroli yağı), makrogol-6-gliserol kaprilokaprat (softigen 767), karbomer (karbopol 980), EDTA disodyum, izopropil alkol, trometamol ve saf su olarak yer almaktadır.

Jelgo Jel Yan Etkileri

Her ilacın yan etki oluşturma ihtimali bulunur. Jelgo jel kremde bu durum nadiren yaşanır ancak elde edilen verilere göre çıkan yan etki sonuçlarını sizler için hazırladık. Uygulama bölgesinde hafif kaşıntı ve kızarıklık olabilir. Bu etkiler eğer uzun sürerse ya da daha kötü bir boyuta ulaşırsa mutlaka eczacınıza bildirmelisiniz.

Jelgo jel kullanan pek çok kişi ile yapılan araştırmalara göre ciddi yan etkilere rastlanmamıştır. Kullandığınızda şişme, artan ağrılar, pul pul dökülme vb. sorunlar gibi ciddi yan etkileriniz bulunuyorsa hiç vakit kaybetmeden doktorunuza bildirmelisiniz. Bu ilaçta ciddi alerjik reaksiyonlar nadiren meydana gelir.

Ek olarak yüz, dil, döküntü, kaşıntı, dudak ve boğaz bölgesinde şişlik, şiddetli baş dönmesi ve solunum zorluğu gibi ciddi bir alerjik reaksiyon belirtisi fark ederseniz mutlaka hekiminize başvurmalısınız.

Ağrı kesici özelliği olan ve sırt ağrılarında da kullanılan Muscoflex Duo Jel yazımızada mutlaka göz atın.

Jelgo Jel Kimler Kullanamaz?

Jelgo jel kremin içerisinde bulunan aktif maddelerden ya da destekleyici maddelerden herhangi birine karşı alerjiniz bulunuyorsa kesinlikle kullanmamanız gerekiyor. Bunun yanında ağız içi boşluğunda, kulak içinde veya gözlerde uygulanmaması lazım.

Ek olarak açık yaralara da sürülmemelidir. Eğer vücudunuzda yaralı deri yüzeyi bulunuyorsa ya da vücudunuzda ışın tedavisi uygulanan alanlar varsa son derece dikkatli olmanız gerekiyor. Özellikle bebeklerde pıhtılaşma önleyici ilaçlar ve kan şekeri düşürücü ilaçlar kullanıyorsa uygulanamaz.

Böbrek ve karaciğer yetmezliği rahatsızlığı olan ve tedavi gören hastalarda bu ilacı kullanamaz. Çocuklarda son derece dikkatli bir şekilde ve kısa sürelerle kullanılmalıdır. Ayrıca çocuklarda geniş cilt yüzeylerinde kullanılmamalıdır. Son olarak hamilelerin de Jelgo jel krem konusunda uzman hekime başvurması gerekmektedir. Hamileler doktoruna danışmadan kesinlikle Jelgo jel cilt kremini kullanmamalıdır.

Jelgo Jel Fiyatı 2024

Eczane satış fiyatı 92,01₺‘dir.

Jelgo Jel Prospektüsü

İlacın prospektüsü kullanım ve etken maddeler hakkında detaylar vermektedir. İlacın prospektüsüne şu adresten PDF formatında ulaşabilirsiniz.

Sizlerde sorularınızı veya kullanıcı yorum ve deneyimlerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Muscoflex Duo Gel

Muscoflex Duo Gel

İç Çamaşırı Seçimi

Sağlığınız İçin Doğru İç Çamaşırı Seçimi Nasıl Yapılmalı?