in

Polivit Şurup Ne İşe Yarar? Ne için Kullanılır? Fiyatı

Polivit Şurup

Genellikle bebeklerde ve çocuklarda kullanılmakta olan Polivit şurup, çocukların yetersiz büyümesi ve gelişmesi, beslenme bozuklukları, iştahsızlık ve vitamin takviyesi benzeri gibi durumlarda kullanılmaktadır.

Bu ürünü kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.Burada yer alan bilgileri doktorunuza danışmadan uygulamayınız.Aksi durumunda yaşanabilecek sağlık sorunlarından dolayı sitemiz sorumluluk kabul etmeyecektir.

Polivit Nedir?

İçerisinde birbirinden farklı vitamin bulunduran ve etken maddesi A vitamini olan Polivit multivitamin şurup aynı zamanda vitamin C, vitamin B1 ve B2, B6 vitamini, Nikotinamid ve benzeri vitaminlerde içermektedir. 

Polivit Şurup Ne İşe Yarar?

Polivit şurup genellikle çocuklarda ve bebeklerde vitamin eksikliği gidermek, çocukların halsizlik, zayıflık ve yorgunluk dönemlerinde toparlanma amaçlı kullanılmaktadır. Polivit vitamin içeriği açısından oldukça zengin olduğu için çocukların gelişimi ve büyümesi için, iştahsızlık durumlarında, gelişim gecikmesinde de kullanılmaktadır. Çocuklarda oluşan ani kol kaybı, kronik ateş, protein eksikliği, safra bozuklukları, kronik hastalıkla gibi durumlarda da doktor tavsiye ile kullanılabilir.

Polivit Şurup İçeriği,

5 ml (1 ölçek) Polivit Şurup; etken madde olarak:

  • Vitamin A 1500 IU
  • Vitamin B1 1 mg
  • Vitamin B2 (Sodyum Fosfat) 1.2 mg
  • Vitamin B6 2 mg
  • Nikotinamid (PP)7 mg
  • D-Pantenol 3 mg
  • Vitamin C 25 mg
  • Vitamin D3 400 IU
  • Vitamin E 5 mg
  • Yardımcı maddeler:Şeker ve sodyum sakkarin; ayrıca metil paraben, propil paraben ve sodyum benzoat içerir.

Polivit şurup içerisinde birbirinden farklı zengin vitaminler içermektedir. Öncelikli olarak etkin maddesi A, B, B2, B6, C, D3, E vitamini ve Nikotinamid’dir. Yardımcı maddeler olarak da içerisinde şeker, portakal aroması, sakkarin sodyum, metil paraben, propil paraben, gliserin, sodyum benzoat ve saf suda bulundurmaktadır. Polivit multivitamin şurup çocuklarda ve bebeklerde daha sık tercih edilmesinin sebebi ise içeriğinde büyümeyi ve gelişmeyi destekleyecek pek çok vitaminin bulunmasıdır. 

Polivit İştah Açar mı?

Polivit vitamin özellikle küçük çocuklarda iştahsızlık, beslenme şikayetleri ve beslenme bozukluğu bu nedenle oluşan gelişme yetersizliği nedeni ile kullanılabilmektedir. İştah açıcı özelliği mevcuttur.

Polivit Uyku Yapar mı?

Polivit multivitamin şurup yan etki olarak çok az miktarda uyku yapabilir. Özellikle çocuklarda ve bebeklerde büyüme aynı zamanda gelişmeyi desteklemesi bu nedenledir. 

Polivit Kilo Aldırır mı?

Polivit vitamin şurup genellikle gelişim eksikliği olan, yemek yeme isteği olmayan ve bu nedenle iştahsızlık sorunu yaşayan bebek ve çocuklarda kullanılmaktadır. Bu nedenle çocukların iştahını ve protein eksikliğini tedavi ederek ideal kilolarına yaklaşmalarını sağlamaktadır.

Polivit Şurup Faydaları 

Doktorunuzun tavsiyesi ile eczanelerden reçete ile temin edebilirsiniz. İlacı tüketirken mutlaka doktorunuzun tavsiyesine göre aç karnına ya da tok karnına tüketmeniz gerekebilir. Polivit vitamin şurubu aynı zamanda köpeklerde, güvercinlerde, kedilerde de kullanabilirsiniz. Polivit  vitamin şurubu protein eksikliği olan yetişkin ve çocuklarda, safra rahatsızlıkları yaşayanlarda, hipertiroid ve kronik hemodiyaliz ve benzeri sağlık problemleri yaşayanlarda doktor tavsiyesi ile kullanabilmektedir.

Fiyatı

Polivit vitamin şurup 2024 güncel fiyatı ise 70,64 TL olarak belirlenmiştir. 

Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Eğer ilaç içeriğindeki etken maddelere karşı alerjiniz bulunuyorsa ilacı tüketmemelisiniz. 

İlacı kullanırken çalkaladıktan sonra tüketmelisiniz. 

İlacı doğru dozlarda ve ölçeklerde tüketmelisiniz. Aynı zamanda doz ölçeği kullanmalısınız. Yemek kaşığı tercih etmeyin.

Vitamin fazlalığı olan kişilerin bu şurubu tüketmemesi gerekir.

Birçok vitamin ve mineral içeren ve sağlığa pek çok yararı bulunan Ginkgo Biloba Faydaları yazımızada şimdi göz atmalısın.

Sıkça Sorulan Sorular

Polivit Şurup ne için kullanılır?

Polivit Şurup, vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin eksikliğini gidermek amacıyla kullanılan bir besin takviyesidir.

Hangi vitaminleri içerir?

1500 IU A Vitamini, 1 mg B Vitamini, 1.2 mg B2 Vitamini, 2 mg B6
Vitamini, 7 mg Nikotinamid (PP), 3 mg D-Pantenol, 25 mg C Vitamini, 400 IU D3 Vitamini,
5 mg E Vitamini.

Polivit Şurup hangi yaş grupları tarafından kullanılabilir?

2 yaş ve üzeri çocuklar ile yetişkinler tarafından kullanılabilir.

Polivit Şurup’un dozu nedir?

Kullanım amacına ve kişinin yaşı ve sağlık durumuna göre değişiklik gösteren bir dozaj planına göre kullanılmalıdır. Kullanım önerilerine uygun olarak alınması gerekmektedir.

Polivit Şurup’un yan etkileri nelerdir?

Genellikle güvenli ve yan etkisizdir, ancak bazı insanlarda mide rahatsızlığı, ishal, kusma ve alerjik reaksiyonlar gibi yan etkiler görülebilir. Bu gibi durumlarda derhal doktorunuza danışmanız önerilir.

Hamileler ve emziren anneler Polivit Şurup kullanabilir mi?

Hamileler ve emziren anneler, kullanmadan önce doktorlarına danışmalıdır.

Polivit Şurup nasıl saklanmalıdır?

Polivit Şurup, oda sıcaklığında ve çocukların erişemeyeceği bir yerde saklanmalıdır. Ayrıca, ambalajın üzerinde belirtilen son kullanma tarihine kadar kullanılmalıdır.

Sizlerde bu ilacı kullandıysanız bilgi ve tecrübelerinizi veya sorularınızı yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüp Bebek Tedavi Süreci Aşamaları

Tüp Bebek Tedavi Süreci Hangi Aşamalardan Oluşur?

Göğüs Küçültme

Göğüs Küçültme Nedir? Operasyon Hakkında Merak Edilenler