in

Ankara Zirkonyum Kaplama

Ankara Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum kaplama, dişin estetik ve fonksiyonel anlamda iyileşmesi için uygulanan bir tedavidir. Zirkonyum diş yapısına en yakın tedavi malzemelerinden biridir ve ışık geçirgenliği, dayanıklığı gibi kriterler bakımından da oldukça başarılı bir elementtir. Çürük, fiziksel travmalar, genetik faktörler gibi dişlerde oluşan hasarlarda, diş hekimi tarafından en uygun tedavi yapılır ve sonrasında kaplama ya da dolgu gibi uygulamalar yapılarak tedavi gerçekleştirilir.

Kaplama yalnızca dişlere estetik olarak değil fonksiyonel olarak da katkı sağlar. Zirkonyum implant ve kaplama gibi uygulamalar genellikle lokal anestezi altında yapılmaktadır. Zirkonyum, birçok hasta için uygulanabilen özel bir kriter gerektirmeyen tedavi malzemesidir. Fakat hastaya uygulama yapılabilmesi için 18 yaş ve üstü olmalıdır. Bunun nedeni ise hastalarda gelişim sürecinin devam etmesidir. Bu durum implant için de geçerlidir. Ankara zirkonyum kaplama ile hem estetik hem de fonksiyonel dişlere kavuşabilirsiniz.

Zirkonyum Kaplama Nasıl Yapılır?

Zirkonyum Kaplama Nasıl Yapılır?
Zirkonyum Kaplama Nasıl Yapılır?

Zirkonyum kaplama çeşitli durumlarda tercih edilir. Kırılan dişler, dişlerde beyazlatma tedavisinin yetersiz kalması, ayrık dişler, doğallık ve estetik gibi durumlarda tedaviler yapılabilmektedir. Diş hekimleri tarafından uygulanan bu yöntemde öncelikle dişteki sorun belirlenir. Tedaviye başlamadan önce hassasiyet ve ağrını olmaması için lokal anestezi yapılır. Dişler uygun boyutta ve ölçüde küçültülür, küçültülen dişlerin üzerinden ise ölçü malzemeleri ile ölçü alınır. Dişlerin rengi seçilir, kaplamalar hazırlanana kadar hassasiyetin engellenmesi ve estetik görünümü bozmamak için hastaya geçici dişler takılır. Hazırlanan dişler hasta tarafından onaylandıktan sonra geçici dişler çıkartılarak zirkonyum kaplamalar hastaya teslim edilir.

Bir sonraki seansta dişi yapıştırmak için özel şeffaf yapıştırıcılar kullanılır ve dişlerin üzerine kaplama yapıştırılır. Tedavinin ardından yarım saat, bir saat kadar herhangi bir şey yenmemelidir. Hekim tarafından belirtilen tarihlerde düzenli kontroller yapılarak ağız hijyeni için önerilen ürünler kullanılır ve böyle daha uzun sürede zirkonyum kaplama kullanılabilir. Ayrıca düzenli fırçalama yapılması da gereklidir. Ankara zirkonyum kaplama tedavisi için uzman hekimlerden yardım alabilirsiniz.

Zirkonyum Kaplama Ömrü

Zirkonyum kaplama oldukça dayanıklı bir malzemedir. Ancak dayanıklı olsa da ömrü bireysel farklılıklardan etkilenmektedir. Ağız hijyeninin korunmaması ve düzenli fırçalamaların yapılmaması gibi tedavi sonrası dikkat edilmesi gerekenler göz ardı edilirse ya da yeterince uygulanmazsa kaplamanın ömrü azalır. Ankara zirkonyum kaplama tedavisinin ardından hekim tarafından belirtilen durumlara dikkat edilmesi ve bunları düzenli olarak sağlanması durumunda daha uzun ömürlü bir kullanım elde edilir. Zirkonyumdan imal edilen bu kaplamalar 10-15 yıllık bir dayanıklılığı vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vorteile von Erdbeersamenöl

Erdbeersamenöl | Heilwirkung, Anwendung & Mehr

Arveles Uyku Yapar mı

Arveles Uyku Yapar mı?