in

Muscoflex Duo Tablet

Muscoflex Duo Tablet

Muscoflex Duo Tablet, kapsül formuna sahiptir. İçeriğinde Tiyokolşikosid etkin maddesini barındırır. Genel olarak 10, 14 ile 20 kapsül içeriği olan kutularda temin edilir. Aniden oluşan omurilik odaklı ağrılarda ve kas kasılmalarında başvurulur. Ek tedavi noktasında son derece etkili bir ilaç olarak kabul görür.

Bu ürünü kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.Burada yer alan bilgileri doktorunuza danışmadan uygulamayınız.Aksi durumunda yaşanabilecek sağlık sorunlarından dolayı sitemiz sorumluluk kabul etmeyecektir.

Muscoflex Duo Nedir?

İltihap giderici niteliğinin yanında aynı zamanda ağrı kesici ve kas gevşetici gibi özellikleriyle de tanınan Muscoflex; kas-iskelet hastalıklarında, eklem kireçlenmelerinde, boyun ve sırt bölgesindeki ağrılarda, burulma ve incinmelerde sıkça kullanılmaktadır.

İlaç, kas spazmları ve ağrıların tedavisi için kullanılır. Özellikle, bel ve boyun fıtığı, felç sonrası spastisite, multipl skleroz, serebral palsi, travma sonrası spastisite gibi durumlarla ilişkili olan kas spazmlarının tedavisinde sıklıkla kullanılır.

Muscoflex Duo Tablet Nasıl Kullanılır?

Doktorunuzun önerdiği dozajda ve sürede kullanılmalıdır. Genellikle, günde 2 defa alınması önerilir. İlaç, yemekle birlikte veya yemekten sonra alınabilir. Tabletler yutulmalı, çiğnenmemelidir. Tabletler ayrıca su eşliğinde alınmalıdır.

Muscoflex Duo Tablet Nasıl Alınmalıdır?

Muscoflex Duo tabletler, ağız yoluyla alınır. Tabletler, bütün olarak bir bardak su veya başka bir sıvı ile yutulmalıdır. Tabletlerin bölünmemesi veya çiğnenmemesi önemlidir. Ayrıca, tabletler tok karnına alınması önerilir, ancak doktorunuz başka bir talimat vermemişse yemeklerden önce veya sonra alınabilir.

Dozaj Nasıl Belirlenir?

Muscoflex Duo’nun dozu genellikle doktor tarafından belirlenir ve kişinin durumuna ve semptomların şiddetine göre değişebilir. Genellikle önerilen doz, günde iki kez bir tablet şeklindedir. Ancak, doktorunuz farklı bir dozaj önermişse bu dozajı takip etmelisiniz.

Dozajda Unutulanlar ve Çift Doz Alınmamalıdır

Eğer bir dozunu unuttuysanız, hatırladığınızda hemen almalısınız. Ancak, bir sonraki dozun saati yaklaşıyorsa, unutulan dozu almayın ve sadece bir sonraki dozu zamanında alın. Asla unutulan dozları dengelemek için çift doz almayın, bu ilacın yan etkilerini artırabilir ve sağlığınıza zarar verebilir.

Tedavi Süresi ve Doktor Kontrolleri

Kullanım süresi genellikle 5-7 gündür. Ancak, doktorunuzun önerdiği süreyi ve dozajı dikkatle takip etmelisiniz. Ayrıca, ilacı uzun süre kullanıyorsanız veya beklenmedik yan etkiler yaşıyorsanız, doktorunuza danışmalısınız.

Özel Kullanım Durumları

Bazı özel sağlık durumlarına sahip olan kişilerin bu ilacı kullanımı konusunda dikkatli olmaları gerekir. Özellikle, böbrek veya karaciğer sorunları olan kişiler, hamile veya emziren kadınlar, kalp problemleri olanlar veya başka ilaçlar kullananlar, bu ilacı kullanmadan önce doktorlarına danışmalıdır.

Kas gevşetici olarak jel, krem olarak kullanacaksanız Muscoflex Duo Jel yazımıza göz atmalısınız.Kullanımı ve diğer detaylar yazımızda mevcut.

Muscoflex Duo Tablet Video

Muscoflex Duo Ne İşe Yarar?

Şişlik, ağrı gibi şikayetlerde tercih edilen bir ilaçtır. Omurga odaklı rahatsızlıklarda, harici romatizma tedavilerinde oldukça etkilidir. Şişlik, iltihap ve ağrı gibi şikayetlerin dinmesini sağlar.İlacın kullanımı ortalama 6-7 gün civarında sürer. İlaç oral kullanımlar için uygun bir ilaçtır. Bir bardak suyla tek parça halinde ağzından alınmalıdır. Dozu yüksek olduğu için çocukların kullanması yasaktır

Muscoflex Tablet

Muscoflex Duo Ne İçin Kullanılır?

İlaç genel anlamda omurga rahatsızlıklarında, kas ağrılarında, kasılmalarında kullanılır. Ayrıca romatizmal hastalıklarda ya da bazı cerrahi operasyonların ardından oluşan ağrılara karşı da kullanılır. Yine de hekim kontrolü dışında kesinlikle kullanılmamalıdır.

Muscoflex Duo 75/8 mg Fiyat 2024

Muscoflex Duo Tablet’in güncel fiyatı 170,55₺ olarak belirlenmiş. Eczanelerden ilacı temin edebilirsiniz.

Muscoflex Duo Yan Etkileri

Tablet kullanımı sırasında yan etkiler ortaya çıkabilir. Bu yan etkilerin birçoğu hafif veya orta şiddette olabilir. En sık görülen yan etkiler arasında baş dönmesi, uyku hali, ağız kuruluğu, mide bulantısı, hazımsızlık ve karın ağrısı sayılabilir.

Bazı insanlarda, ilaca karşı alerjik reaksiyonlar, özellikle de nefes alma güçlüğü, yüzde, dudaklarda, dilde veya boğazda şişme gibi belirtiler görülebilir. Bu durumda, ilaç kullanımı durdurulmalı ve hemen bir doktora başvurulmalıdır.

Muscoflex Duo Tablet Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendirmelisiniz. Özellikle, aşağıdaki durumlar söz konusuysa doktorunuza danışmanız gerekir:

 • İlaçlara alerjiniz varsa
 • Kalp, böbrek veya karaciğer hastalığına sahipseniz
 • Hamileyseniz veya emziriyorsanız
 • Kanama bozukluğunuz varsa
 • Mide ülseri veya gastrointestinal kanama öyküsü varsa
 • Astım, bronşit veya solunum problemleri yaşıyorsanız
 • Kan pıhtılaşması sorunlarına sahipseniz
 • Sodyum, potasyum veya magnezyum seviyelerinde düzensizlik varsa
 • Başka bir ilaç kullanıyorsanız, özellikle kan incelticiler (örneğin warfarin) veya steroidler gibi tablet ile etkileşebilecek ilaçlar kullanıyorsanız.

Bu durumlarda, ilacıt kullanmadan önce doktorunuzla konuşmanız gerekmektedir. Ayrıca, ilacı kullanmadan önce ilaç prospektüsünü dikkatlice okumanız önerilmektedir

Muscoflex Duo Tablet kimler tarafından kullanılmamalıdır?

Aşağıdaki durumları olan kişiler kullanmamalıdır:

 • Daha önce nimesulide veya ketoprofene karşı aşırı duyarlılık gösterenler
 • Hamile veya emziren kadınlar
 • Kanama bozukluğu olanlar veya kan sulandırıcı ilaç alanlar
 • İleri derecede karaciğer ve/veya böbrek hastalığı olanlar
 • Astım veya alerjik reaksiyon geçmişi olanlar

Prospektüs

Ürüne ait prospektüs şu adreste PDF olarak yer almakta.İlaç hakkında detaylar ve yan etkileri, kullanım talimatı ve temel faydaları detaylı olarak paylaşılmıştır.

Sıkça Sorulan Sorular

Muscoflex Duo hangi etken maddeleri içerir?

75 mg Diklofenak sodyum ve 8 mg Tiyokolşikosid etken maddelerini içermektedir.

Muscoflex Duo ne için kullanılır?

Kas ağrıları, sırt ağrısı, boyun ağrısı, bel ağrısı, eklem ağrıları, kas tutulması, iltihap ve şişlik gibi durumların tedavisinde kullanılır.

Muscoflex duo diş ağrısına iyi gelirmi?

Diş ağrısına doğrudan yönelik bir tedavi olarak tasarlanmamıştır. Muscoflex Duo, eklemlerdeki ve kaslardaki ağrıları hafifletmeye yardımcı olan bir ilaçtır. Eğer diş ağrınız varsa, diş sağlığı uzmanına başvurmanız önemlidir.

Günde kaç defa kullanılır? Ne Kadar Süre Kullanılır?

7 Günden fazla kullanılmamalıdır. Ve günde 2 tabletten fazla alınmamalıdır.

Muscoflex duo kas gevşetici mi

Kas gevşetici bir ilaç olarak tasarlanmamıştır

Muscoflex duo baş ağrısına iyi gelirmi

Kas ve eklem ağrılarına yönelik bir ilaçtır ve baş ağrısını hedeflemek için özel olarak tasarlanmamıştır. Bu ilaç, içeriğindeki etkin maddelerle kas ve eklem ağrılarını hafifletmeye yardımcı olabilir, ancak baş ağrısı için uygun bir tedavi değildir.

Sizlerde ilaç hakkında bilgilerinizi, kullanım deneyimlerinizi veya muadili olarak kullandığınız ilaç hakında tecrübelerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Damla Debre

Damla Debre Kimdir? Biyografisi

Limonlu Su Kürü Tarifleri

Limonlu Su Kürü Nasıl Yapılır? Uygulama Rehberi