in

Antihistaminik Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Antihistaminik Krem

Alerjik reaksiyonlarda kullanılan Antihistaminik Krem ile ilgili olarak yazımızda sizlere nedir, ne işe yarar, krem isimleri gibi detayları sunuyoruz.

Burada yer alan bilgileri kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.Burada yer alan bilgileri doktorunuza danışmadan uygulamayınız.Aksi durumunda yaşanabilecek sağlık sorunlarından dolayı sitemiz sorumluluk kabul etmeyecektir.

Antihistaminik Krem Nedir?

Antihistaminik Krem tam olarak ciltle ilgili alerji, iz ve sorunlara çözüm olacak bir krem türüdür.

Alerjik reaksiyonlar çoğu kişiyi canından bezdiren alerjik reaksiyonlara iyi gelen bir ilaç türüdür. Kaşıntı, kızarıklık veya cilt üzerinde kalan izler için kullanılacak krem, alerjiyle ilgili sorun yaşayan herkese iyi gelecektir. Bu kremler uzman tarafından reçete hazırlanarak hastalara sunulmaktadır. Kremle ilgili detaylar ve reçete şartı gerektiğinden hekim desteği önemlidir. Örneğin, açık yara üstüne kesinlikle uygulanmaması gereken kremdir. 

Antihistaminik Krem Ne İşe Yarar?

Krem alerjik hastalıkların sorunu çözmesinde birebir etken maddedir.  İç kulakta denge sağlaması gibi mucizevi bir etkisi vardır. Çoğu hekim ameliyat öncesi Antihistaminik kremleri vermektedir. Yatıştırıcı etkisi avantaj olarak kullanılır. Antihistaminik özellikli krem dışında hap özellikli olanları vardır. İşte bunlar mide ülserini düzenleyici özelliktedir. Mide asitlerini düzenlemede bire bir etkilidir. Diyelim güneş yanıkları söz konusu. Yazlık yerlerde, kampta böcek sokması gibi durumlarda imdada yetişir. Kurdeşen dökmelerin de ilacı bu kremdir. Krem sorunlu yere yumuşak dokunuşlarla sürülür. Bu dokunuşlar zaten sorunlu olan bölgede çok ciddi problem oluşturmamak adına tercih edilmelidir. 

Antihistaminik Krem İsimleri

Antihistaminik kremler kendi içinde ayrılır. Hipokort Krem,  Avil Merhem, Stilex Jel, Fenistil Jel, Stiderm Krem, Eumovate Krem şeklinde Antihistaminik çeşitleri kategorize edilir. Bu kremler kullanıldıkları yere göre ayrılır kremlerin kullanıldıkları yere göre ayrımı şöyledir;

Fenistil

Fenistil Krem

Böcek sokması, güneş yanığı, deri tahrişlerinde etkindir.

Avil

Egzama tarzı bölgelerin etkin tedavi kem türüdür. 

Hipokort

Hipokort Krem

Pullanma ve Kaşıntı tarzı durumlarda bu krem türü tavsiye edilir. 

Stilex

Stilex Krem

Böcek sokmasının verdiği kızarıklık ve izleri geçirmek için stilex tarzı kremler önerilecektir. 

Stiderm

Hafif güneş yanıkları için kullanılan Antihistaminik krem türüdür. 

Bu kremlerin hangisinin etkin olabileceği hekime sorarak öğrenilebilir. Türleri arasında da fiyat farkı gözlemlenebilecektir. Kişilerin ne üzerine sorun yaşadığı, hangi türün daha etkin kullanılabileceği gibi örneklerden de öte yanlış kullanımın önüne geçmek ve kötü sonuçların doğmaması çok daha değerli olacaktır. 

*** Burada yer alan kremleri doktorunuza danışmandan kullanmayınız.

Cilt enfeksiyonları, egzama, alerjik ve dermatit rahatsızlıklar için kullanılan Locoderm krem yazımıza da göz atabilirsiniz.

Sizlerde konu hakkında fikir ve tecrübelerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dudak Şişmesi

Dudak Şişmesi Neden Olur? Nasıl Geçer?

Bemiks Ampul

Bemiks Ampul Nedir? Ne İşe Yarar?