in

Trosyd Krem Ne işe Yarar? Ne İçin Kullanılır?

Trosyd Krem

Trosyd Krem doktor tavsiyesi ile eczanelerden reçete ile temin edinilebilen bir ilaçtır. Ciltte lokal olarak uygulanabilen ve ciltte oluşacak olan pişik, el, ayak mantarı, tırnak mantarı ya da vajinal mantarlar enfeksiyonlarının tedavisinde uygulanmakta ve olumlu sonuçlar vermektedir.

Bu ürünü kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.Burada yer alan bilgileri doktorunuza danışmadan uygulamayınız.Aksi durumunda yaşanabilecek maddi veya herhangi sağlık sorunlarından dolayı sitemiz sorumluluk kabul etmeyecektir.

Trosyd Krem Nedir?

Etkin maddesi tiokonazol olan bu krem ciltteki mantar ve pişik enfeksiyonları tarzı bakteri oluşumunu önleme ve diğer rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan aynı zamanda hastalığın olduğu bölgede lokal olarak uygulanabilen bir kremdir.

Trosyd Krem Ne işe Yarar? Ne İçin Kullanılır?

Trosyd Krem lokal olarak mantar enfeksiyonu ya da pişik gibi cilt rahatsızlıklarının bulunduğu bölgede kullanılır. İçeriğindeki cildi onarıcı ve yenileyici bileşenler sebebiyle oldukça güçlü ve tedavi edici bir kremdir. Doktor önerisi ile eczanelerden temin edilebilen. Aynı zamanda ayak mantarı, tırnak enfeksiyonları, vajinal enfeksiyonlar gibi rahatsızlıklarda doktor tavsiyesi ile düzenli uygulanarak tedavi edilmektedir. Cildin bakterilerden arınmasını, onarılmasını ve semptomların kontrol altına alınmasını sağlar.

Trosyd Krem Faydaları Nelerdir?

Ciltte oluşan mantar reaksiyonları ya da mayadan kaynaklı oluşan enfeksiyonlar için sıklıkla kullanılan bir ilaç olan Trosyd Kremi, ciltte oluşan mantar ya da mayayı öldürerek büyümesini ve yayılmasını önlemektedir. Aynı zamanda saçkıran, ayak mantarı, kasık mantarı, pişik tedavisi gibi rahatsızlıklarda doktor tavsiyesi ile eczanelerden temin edilerek kullanılmaktadır. Doktor reçetesi ile satılan bu ilacı bebeklerde ise doktor gözetiminde kullanmalısınız.

Trosyd Krem Nerede Kullanılır?

Trosyd Krem Kullanımı Faydaları

Trosyd deri kremi cilt üzerinde reaksiyonların olduğu her bölgeye uygulanabilir. Trosyd bir deri kremidir ve ciltte oluşan reaksiyonların ve semptomların önüne geçilmesi ve tedavisinde kullanılmaktadır. El, ayak ve tırnaklarda oluşabilecek mantar enfeksiyonlarında deri üzerinde ince bir tabaka halinde doktorun önerdiği süre ile kullanılmaktadır. Genellikle günde 1 ya da 2 defa olmak üzere yaklaşık 10 günde kullanılması doktorlar tarafından önerilmektedir. Mutlaka doktor tavsiyesi ile alınması gerekiyor ve mantar, pişik tarzı tedavilerde tavsiye edildiği şekilde kullanıldığı taktirde oldukça etkili olan bu ilaç birçok hasta tarafından severek uygulanıyor.

Nasıl Kullanılır?

Trosyd Kremi, krem içeriğinde bulunan etkin maddelere karşı alerjisi olan insanların kullanmama gerekmektedir. Onun dışında doktor tavsiyesi ile kullanılan ve doktorun sizlere önerdiği tedavi süresi ve kullanım şekli ile kremi cildinize uygulamalısınız. Kremi gereğinden az ya da gereğinden fazla uygulamamalısınız. Bir tüp içerisinde yaklaşık 15 gramlık bu kremi uygulayacağını bölgeye ince bir tabaka halinde yavaşça ve ovalayarak uygulamanız gerekmektedir. Pişik tedavilerinde de kullanılmakta olan bu krem özellikle bebeklerde pişik oluşumunda doktorlar tarafından sıkça tavsiye edilmektedir. Genellikle günde 1 ya da 2 defa olmak şartıyla yaklaşık 10 günlük bir tedavi süresi ile bu kremin uygulanmasını isteyen doktorlar tedavi sonunda ciltteki enfeksiyon, mantar ya da pişik gibi oluşumların geçtiğiniz gözlemlemektedir. 

Etken Maddesi Nedir?

Trosyd Krem etken maddesi tiokonazol olan bir kremdir. Tiokonazol anti bakteriyel cilt tedavilerinde kullanılmakta olan ve sıklıkla tırnak mantarı, ayak mantarı, el mantarı gibi deri ve cilt hastalıklarının tedavilerinde kullanılan ilaçların içeriğinde yer almaktadır.

Mantara karşıda etkisi bilinen ve cilt temizliği ile sağlığı için kullanımı yaygın olan Kükürtlü Sabun yazımıza da göz atmalısın.

Trosyd Krem Fiyatı

Trosyd Kremin güncel fiyatı ise 92,01 TL’dir

İlaç Prospektüsü – Kullanım Talimatları

Kremin içerisinden çıkan kullanım talimatları dosyasını şu adresten PDF formatında okuyabilirsiniz.

Sizlerde bu krem hakkında bilgi ve tecrübelerinizi yada sorularınızı yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Serenay Sarıkaya Saç Rengi

Serenay Sarıkaya Saç Rengi Nedir? Nasıl Elde Edilir?

Tarçın Bakır Saç Rengi

Tarçın Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır? Nasıl Elde Edilir?