in

Baş Ağrısına Ne İyi Gelir ve Neler Yapılabilir

Baş ağrısı genelde ufak bir sorun gibi görünse de, bu durumun ciddiyetini yaşamayan birisi oldukça zor anlayacaktır. Biz de bu durumundan muzdarip olanlara özel oldukça değerli ipuçları hazırladık. Eğer sizin de başınız bu ağrılarla dertteyse tavsiyelerimize kulak verseniz iyi olur.

Baş Ağrısı için Tavsiyeler

Hekime Sorun
Eğer baş ağrınız kronik bir hal almışsa bunun nedeni, orta kulak iltihabı, damar problemleri, beyin tümörü, akut sinüzit ya ad beyin damarlarındaki deformasyonlar olabilir. Bu ağrıların çözümü için bizim vereceğimiz ipuçları da yeterli olamayacaktır.

Bol Su İçin
Bazen farkında olmasanız da gün içerisindeki yoğunluktan dolayı tüm gününüzü su içmeden, sadece çay ve kahveyle geride bırakmış olabilirsiniz. Baş ağrısının temel nedenlerinden birisi de susuzluktur.

Sessizlik ve Karanlık Size İyi Gelecektir
Ani bir baş ağrısı krizi ile karşı karşıyaysanız, sessiz ve karanlık bir ortamda biraz uzanmak krizi atlatmanıza yardımcı olabilir.

Temiz Havada Yürüyün
Stres kaynaklı bir ağrı için, temiz havada yavaş tempo bir yürüyüş ağrıları dindirebilir.

Sıcak Bir Duş Alın
Gevşemek ve rahatlamak için sıcak bir duş alın ve duşun ardından ayaklarınızı soğuk su ile yıkayın. Bu şekilde vücuttaki kan akışı ayaklarda yoğunlaşacak ve ağrı azalacaktır.

Masaj Yapın
Cildinizi gererek masaj yapın. Şakaklarınıza, kaşlar arasından alnınıza doğru ve burundan gözaltlarına doğru baskı yaparak masaj yapın.

Baş Ağrısına İyi Gelen Çaylar Var
Kasımpatı çayı, zencefil çayı ve papatya çayı baş ağrısı için oldukça etkili. Kronik ağrılarla mücadele ediyorsanız siyah çay yerine bu bitki çaylarını tüketmeye dikkat edin.

Lavanta ve Badem Yağı ile Masaj Yapın
2 ölçek lavanta yapı ve 1 ölçek badem yağını karıştırarak alın bölgenize masaj yapın. Yatmadan önce yapılan masajla birlikte kronik krizler bir nebze azalacaktır.

Sizde baş ağrısı ile ilgili sorunlarınızı ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yaparak bizlerle paylaşımda bulunabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güneş Işınlarının Zararları Nelerdir ve Nasıl Korunulur?

Dudak Soyulmasına Ne İyi Gelir?