in

Göğüs Küçültme Nedir? Operasyon Hakkında Merak Edilenler

Göğüs Küçültme

Göğüs yapısı; kadından kadına değişim gösterecek şekilde, büyük veya küçük yapıda göğüsler olmak üzere ikiye ayrılır. Kadınların göğüs boyutlarından memnun olmaması halinde ise, göğüs büyütme veya göğüs küçültme ameliyatları gerçekleştirilir. Doğal olarak da beden ölçüleri büyük olan göğüslerin küçültülmesi işlemlerine, göğüs küçültme operasyonları adı verilir. Bu tür bir operasyon yaptırmak isteyen kadınların, operasyon öncesinde bazı konuları bilmeleri faydalı olacaktır. Bu konu hakkında; göğüs küçültmenin ne olduğu, nasıl yapıldığı, operasyon sonrasına dair nelerin bilinmesi gerektiği, gibi konular araştırılmalıdır.

Göğüs Küçültme Nedir?

Göğüsler, genel olarak yağ dokularının yoğun bir şekilde bulunduğu vücut alanlarıdır. Bu nedenle de göğüslerin küçültülmesi operasyonu, göğüs bölgesinde bulunan yağ tabakasından bir miktar alınmasına dayanan bir operasyondur. 

Göğüs kısımlarının açılması sağlanarak derinin alt kısmının bütün bir şekilde görünmesi sağlanır. Daha sonra, süt bezlerine zarar vermeden ve her iki göğsün de eşit duruma gelmesini sağlayacak şekilde bir miktar yağ dokusundan alınması sağlanır. 

Alınan yağlardan dolayı hacim olarak küçülen göğüsler, ameliyat ortamında ve cerrahi müdahale yapılarak yeniden kapatılır. Derinin, hacim olarak küçülen göğüslerden dolayı fazla gelen kısımları bulunabilir. Bu nedenle gerek görüldüğü halde deriden de bir kısım alınarak göğüsün tekrar şekil verilerek kapatılması ve dikiş atılarak sargı yapılması sağlanır.

Ankara göğüs küçültme fiyatları için linkten bilgi alabilirsiniz.

Göğüs Küçültme Kimler Tarafından Yapılır ve Hangi Hastalar İçin Uygulanabilir?

Göğüs yapısı için istenen büyüklük, her kadın için değişken olabilir. Doğal olarak da bir kadın için büyük olan beden ölçüsü, başka bir kadın için daha küçük olabilir.

Bu değişkenler de değerlendirme ölçeklerinde tutularak;

  • Göğüs ölçüsünü büyük bulan kadınlar
  • Doğum sonrasında ve uzun bir süre emzirme sağlanması sonucunda göğüslerdeki yağ tabakasından kaynaklı sarkma olan kadınlar
  • Kanser gibi kitle hastalıkların göğüs üzerinde ve özellikle yağ doku üzerinde bulunması sorununu yaşayan kadınlar
  • Göğüslerinin aynı ölçüde olmadığını fark eden ve büyütme yapmak yerine küçültme yapmak isteyen kadınlar

Olmak üzere, göğüs küçültme operasyonu farklı düzeylerdeki kadınlar için uygulanabilir.

Göğüs Küçültme Sonrası Neler Bilinmelidir?

Göğüs küçültme operasyonunun tamamlanması ardından, nelere dikkat etmek gerektiği ve hangi durumların yaşanacağı soruları sıklıkla araştırılır. İlk olarak bilinmesi gerekir ki, küçültme işlemleri esnasında kesin olarak süt bezlerine zarar verilmez. 

Doğal olarak da emzirmeyle alakalı olarak yanlış bilinen tün durumlar geçersizdir, bu operasyonlar emzirme olayına uzun süreli olarak etki etmez. Ayrıca, operasyon genel olarak kişinin günlük hayatına fazlaca etki eden bir operasyon değildir. Yani göğüs küçültme operasyonu geçiren bir kadın, yaklaşık olarak iki hafta içerisinde günlük hayatına; rahat bir şekilde, acı çekmeden ve zorlanmadan devam edebilir. İki hafta içerisinde ağır sporların yapılmaması da oldukça önemlidir.

Bir diğer içeriğimiz olan Selülit Nedir? ve yine en iyi selülit kremleri yazımıza da göz atabilirsiniz.

Sizlerde bu konu hakkında bilgilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.Ayrıca sorularınızıda bu şekilde bize iletebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polivit Şurup

Polivit Şurup Ne İşe Yarar? Ne için Kullanılır? Fiyatı

Tiroid Hastaları Nasıl Kilo Verebilir

Hipotiroidi Nedir? Nasıl Kilo Verebilir ?