Bayanin.com

Moda ve Yaşam

Çiftlerin En Sık Tartıştığı Konular ve Bunların Çözümleri

Tatlı kavgalar evliliğin-ilişkinin tuzu biberi dense de bazen bu tartışmaların sınırı aşması tatsızlığa neden olabilir. İşte çiftlerin en sık tartıştığı konular ve bunların oldukça basit çözümleri. Yeter ki iki taraf da çözümden, sevgiden ve saygıdan yana olsun.

İlişkilerde En Çok Tartışılan Konular

Yaptığı Her Şeyde Bir Kusur Aramak-Bulmak
Ona çocuğunuz gibi davranmaktan vazgeçebilirsiniz.

Tıraş Olduktan Sonra Lavaboyu/Banyoyu Kirli Bırakmak
Eşiniz-sevgiliniz de olsa kimse sizin kıllarınızı temizlemek zorunda değil.

Maddi Konular
Eğer maddi açıdan biraz zor zamanlar geçiriyorsanız, bir suçlu aramak yerine birbirinize destek olmak, sadece bu süreci aşmak için değil, ilişkinizin temellerini de sağlamlaştırmak adına önemli.

Anneler, Babalar ve Aileler
Özellikle evli çiftler için bir numaralı tartışma sebebi aileler. Artık bir aile olduğunuzun farkında olarak bir sınır çekmeye ihtiyacınız var. Eşinizin sizden istese bile kabul etmeyeceğiniz şeyleri ise ondan beklemeye hakkınız yok.

Kıskançlık
Bu duygunun önüne geçmek mümkün değil, dozunda olması da gerekli ki, ilişki uzun yıllar heyecanını koruyabilsin. Ancak bunun sınırlarını önceden çizmek, ilerleyen yıllarda yaşayacaklarınızın önüne geçebilecektir.

Ev Hayatındaki Sorunlar
Tuvalet temizliği, diş macununu ortadan sıkmak, çorapları olmadık yerlere atmak, yemekleri sadece kendi zevkine göre yapmak gibi gibi. Gözünüze batan ufak bir aksaklıkta dahi nazikçe, hatta şakayla karışık derdinizi anlatmak büyük sorunların doğmasına engel olacaktır.

Sizlerde çiftlerin en çok tartıştığı konular hakkında bilgilerinizi yazımıza yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.