in

Tarçın Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır? Nasıl Elde Edilir?

Tarçın Bakır Saç Rengi

Tarçın bakır saç rengi içerisinde tarçın renginden gelen turuncu ışıltılar ve bakır renginin sıcaklığı ile oldukça canlı ve iddialı bir görünüm oluşturuyor. Bayanlar tarafından son yıllarda özellikle sonbahar ve kış aylarında tercih edilen bu canlı renk doğru saç ve ten rengine uygulandığında sizi olduğunuzdan daha canlı, enerjik ve havalı bir şekilde gösteriyor. 

Bakır renk ile ilgili olarak farklı tonları, modelleri ve detayların yer aldığı Bakır saç rengi yazımıza da ayrıca göz atmalısın.

Tarçın Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Tarçın Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır

 Oldukça ışıltılı ve canlı bir renk olan tarçın bakır rengi genellikle soğuk altı tonlu ten rengine sahip bayanlar tarafından tercih ediliyor. İçeriğindeki tarçın rengi ve bakır renginin sıcaklığı ile soğuk altı tonlu tenlerde müthiş bir uyum sağlanıyor. Soğuk altı tonu ise genellikle açık tenli bayanlarda bulunuyor. Fakat koyu tenli ve koyu saç rengine sahip bayanlarda da oldukça canlı durabilen bu rengi seçerken alt tonuna ve uygulanacak boyaya oldukça önem verilmelidir. Boya içerisindeki turunculuk oranları ve bakır rengi oranı az ya da çok olması rengin net bir şekilde oluşmamasını sağlayacaktır. Esmer tenlerde genellikle koyu tarçın bakır rengi kullanılmaktadır. Bunun nedeni koyu renk saça he en yakın bakır tonudur hem de kullanacak kişide oldukça doğal durmaktadır.

Bakır saç rengi ve tonlarının hangi yüze, cilt tonuna yakıştığı ile ilgili olan Bakır saç rengi kimlere yakışır yazımıza göz atmalısın.

Tarçın Bakır Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Tarçın Bakır Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Tarçın bakır rengi oldukça iddialı bir renktir ve ilk uygulamada istenilen rengin elde edilmesi için genellikle kuaföre gidilmesi tercih edilir. Fakat kendi evinizde en iyi boyayı kullanarak ve en doğru uygulama ile bu rengi elde etmeniz mümkündür. Piyasada birbirinden farklı saç boyası firması bulunmaktadır. Oldukça canlı ve etkili olan bu rengin iyi bir şekilde uygulayabilmek için en çok tercih edilen boya markalarını ve oluşan saç renklerini incelemenizi öneririz. Evde tarçın bakır rengi elde etmek için eğer saçlarınız koyu renkli ise boyayı biraz daha uzun saçınızda bekleterek saçınız biraz açılmasını sağlayabilirsiniz. Fakat saçlarınız sarı ya da açık kumral ise bakır rengi hızlı bir şekilde rengini verecektir. Fakat açık kumral ve sarı saçlılar bu boyayı verilen süre kadar bekletmelidir aksi takdirde boya daha koyu bir renk verebilir.

Evde Boyama Video

Tarçın Bakır Saç Rengi Numarası ve Markalar 

Sizler için bu yazımızda birbirinden farklı ve alanlarında en popüler saç boylarının tarçın bakır rengi ürünlerini ve fiyatlarını sıralıyoruz. Kendinize en uygun boyayı seçerken boyanın doğal ve saça en az zarar verecek olanlarını seçmenizi öneririz. Ayrıca uygulamadan Tarçın Bakır Saç Rengi da saçlarınıza bakım kremi uygulayabilir ve boyanın verdiği zararı en aza indirebilirsiniz. 

  1. Loreal Paris Excellence 7.43 Numara; fiyatı 30.90 TL
  2. Palette Natural 8-77 Numara; fiyatı 18.88 TL
  3. Koleston Bakır Kızıl 6/4; fiyatı 28.90 TL
  4. Neva Color 8.44 Numara; fiyatı 21.00 TL
Tarçın Bakır Saç Rengi

Tarçın Bakır Saç Rengi Kullanan Ünlüler 

Nicola Roberts, Florence Welch, Christina Hendricks, Emma Watson gibi ünlü isimlerde bu iddialı ve havalı saç rengini uzun yıllardır tercih ediyor. Sizde bu rengi uygulamak istiyorsanız ünlülerin resimlerine bakarak fikir edinebilirsiniz.

Sizlerde bu saç rengi ile ilgili düşüncelerinizi, tecrübelerinizi ve sorularınızı yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trosyd Krem

Trosyd Krem Ne işe Yarar? Ne İçin Kullanılır?

Fındık Kabuğu Saç Rengi

Fındık Kabuğu Saç Rengi Kimlere Yakışır? Nasıl Elde Edilir?