in

Evliliğin Yıllara Göre Evreleri Nelerdir

Birçok genç evlenmeyi kafasında biraz fazla büyütse de, eskilerin deyişi ile, aslında evlilikten çok yürütmesi mesele.

Uzmanlara göre evlilik yıllar içerisinde bazı önemli aşamalardan geçiyor ve bu dönemlerde daha dikkatli olmakta yarar var. İşte o dönemler;

Evliliğin Evreleri

İlk Ay
Balayının da içinde yer aldığı ilk ay, evliliğin hiçbir zaman unutulmayacak en tatlı dönemlerinden birisi. Sorunlar kulak arkası edilir ve görülmez, kırılan gönüller hemen geri kazanılır, hatalar yok sayılır ve ayaklar yere basmaz.

3-12 Ay Arası
Artık bulutlara değen başlar yavaş yavaş yere inmiş ve gerçeklerle yüzleşme zamanı gelmeye başlamıştır. Ancak çiftlerin arası yine oldukça iyidir, hatta her şeyi göz ardı eden ilk aydan bile daha dengelidir; çünkü konuşarak, ortak hareket ederek, birbirine destek çıkılarak geçirilen oldukça verimli ve akıllıca geçen bir dönemdir.

2. ve 3. Yıl
Evlilikte en tehlikeli zamanlardan birisidir. Çiftlerden bir taraf, ya da iki taraf da bir sorgulama sürecine girebilir ve gelecek kaygısı ön plana çıkar. Günümüzde en sık boşanma kararının alındığı yıllardır.

6.- 8. Yıl Arası
Bu zamana kadar gelinmişse artık beraber yaşamanın ne demek olduğu iyi öğrenilmiş ve büyük ihtimalle artık evli bir çift gibi davranılmaya başlanmıştır. Muhtemelen çocuk da olacağı için artık daha gerçekçi sorunlar su yüzüne çıkmaya başlamış ve evdeki çoraplar ve ortasından bastırılan diş macunları önemini yitirmiştir.

15. Yıldan Sonrası
“Artık her şey süt liman” dememek gerek. 15. Yıldan sonra özellikle erkeklerin gözleri biraz dışarıya kaymaya başlayabilir ve son demlerine gelmeden biraz eğlenmek isteyebilirler.

Sizlerde evliliğin evreleri hakkındaki yorumlarınızı yazımızın altından yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Çikolatalı Makaron Tarifleri

Şık Numaralı Gözlük Modelleri