in

Hurmanın Kalbe Faydaları

Daha çok ramazan aylarında sofralarımıza gelen hurma, o kadar değerli bir mucize ki, aslında yılın hiçbir zamanında vazgeçmemek gerek. Sadece hurmanın kalbe faydaları bile düzenli hurma tüketmek için yeter sebep olabilir.

Hurmanın Kalbe Faydaları Nelerdir ?

Yüksek oranda lif içeren hurma, düzenli kullanım ile kansere karşı oldukça etkin bir koruma sağladığı gibi kalp sağlığı için de son derece önemlidir.

Tam bir antioksidan görevi gören hurma, kalp ve damar tıkanıklıklarının önlenmesinde son derece etkilidir. Zararlı bakteri ve mikroorganizmalardan vücudu temizlemesi ile de kalbin daha sağlıklı çalışabilmesine yardımcı olur. Damar sertliğini önlemesi ile de kalp krizi riski olanlar için doğal bir ilaç görevi görür.

Kalp krizi yaşayan, ya da yaşama riski olanlar için stresin ne denli önemli bir sorun olduğu da aşikardır. Hurma bol miktarda sahip olduğu B6 vitamini ile de sinir sistemi ve kasları güçlendirerek ruh sağlığına olumlu etki eder ve stresi belli ölçüde baskılar.

Kısaca kalp ve damar sorunu yaşayanlar ve ilerde bu sorunlarla yüzleşmek istemeyenler için reçete edilebilecek kadar değerli bir mucize demek mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İdeal göğüslere sahip olmanın 5 önemli öneri

Evde Pilates Nasıl Yapılır sorusuna cevap