in

Muscoflex Duo Jel Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Muscoflex Duo Jel

Muscoflex Duo Jel, kas ve eklem ağrılarının hızlı ve etkili bir şekilde hafifletilmesi için tasarlanmış bir ilaçtır. Bu topikal çözüm, içeriğinde bulunan diklofenak dietilamonyum ve tiyokolşikosid gibi aktif bileşenler sayesinde, ağrıyı hedef alarak iltihabı azaltır ve kas spazmlarının semptomlarını azaltmaya yardımcı olur. Bu yazıda, Muscoflex Duo Jel’in kullanım alanları, etkileri ve önemli bilgileri detaylı bir şekilde ele alacağız.

Muscoflex Jel Fiyatı 2024

Güncel ürün fiyatı 136,62₺’dir. Eczanelerden satın alabilirsiniz.

Bu ürünü kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Burada yer alan bilgileri doktorunuza danışmadan uygulamayınız.Aksi durumunda yaşanabilecek sağlık sorunlarından dolayı sitemiz sorumluluk kabul etmeyecektir.

Muscoflex Duo Jel Ne İşe Yarar?

Muscoflex Duo Jel, kas ve eklem ağrıları ile yumuşak doku travmalarının semptomatik tedavisinde kullanılan etkili bir ilaçtır. Bu jel formundaki ilaç, diklofenak dietilamonyum ve tiyokolşikosid gibi aktif bileşenler içerir. Her bir gram jelde 11,6 mg diklofenak dietilamonyum (10 mg diklofenak sodyuma eşdeğer) ve 2,5 mg tiyokolşikosid bulunur.

Muscoflex Duo Jel, vücutta ağrı ve iltihaplanmaya neden olan belirli biyokimyasal süreçleri hedef alarak kas ve eklem ağrılarını hafifletir. Diklofenak dietilamonyum, nonsteroidal antiinflamatuar ilaçlar (NSAİİ) olarak bilinen bir grup ilaca aittir ve ağrıyı hafifletmek, iltihabı azaltmak ve ateşi düşürmek için kullanılır. Tiyokolşikosid ise kas gevşetici bir ajandır ve kas spazmlarının semptomlarını azaltmaya yardımcı olur.

Muscoflex Duo Jel, kas-iskelet sistemi hastalıklarının semptomlarını hafifletmek için kullanılır. Bunlar arasında ağrılı kas spazmları, ezilme, burkulma gibi yumuşak doku travmaları, spor yaralanmaları, eklem kireçlenmesi (osteoartrit), eklemi çevreleyen yumuşak dokunun iltihabı (periartrit), kas, kiriş iltihabı (tendinit), kas kiriş kılıfının iltihabı (tenosinovit), eklem çevresindeki keselerin iltihabı (bursit) ve omurganın ağrılı sendromları bulunur.

Muscoflex Duo Jel, topikal olarak deriye uygulanır ve genellikle günde 3-4 kez kullanılır. Uygulama sıklığı ve dozu, genellikle doktor tarafından belirlenir. Ancak, jeli kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Örneğin, ilaca veya içeriğinde bulunan diğer maddelere karşı alerjiniz varsa, hamilelik veya emzirme dönemindeyseniz, 15 yaşın altındaysanız veya kanama problemleriniz varsa Muscoflex Duo Jel’i kullanmamalısınız.

Genel anlamda osteoartrit, ankilozan spondilit, dismenore, ağrı, tendinit, migren başta olmak üzere pek çok rahatsızlığa karşı çözüm üretir. Nadiren de olsa karında şişlik ve kızarıklık gibi yan etkileri olabilmektedir.

Muscoflex Duo Jel Ne İşi Yarar

Muscoflex Nedir?

Muscoflex Duo Jel, iltihap oluşumlarının önüne geçen ve kaslarda oluşan gerilmeleri ortadan kaldıran bir kas gevşeticidir. Duo Jel eczanelerde 30 gram halinde satılır. Diğer yandan iskelet sistemi hastalıklarında da sıklıkla başvurulur. Romatizmal hastalıklar buna örnek olarak gösterilebilir. Muscoflex Duo Jel reçete ile satılır. Diklofenak Sodyum bu ilacın etken maddesi olarak öne çıkar.

Akut ya da kronik olan sırt ağrılarında, eklem çevresindeki yumuşak doku kaybında, sinir ağrılarında, sporcu yaralanmalarında oluşan incinmelerde vs. aktif şekilde kullanılabilmektedir. Jel oldukça yoğundur.  Pek çok evde olan ve bazı özel durumlarda deyim yerindeyse hayat kurtarıcı olarak görülen ilaç rehberinde dahil olmayan amaçlar için de değerlendirilir. Jel; diklofenak, keten tohumu yağı ya da metil salisilat içerir. Cilt bozukluklarında da zaman zaman uygun bir çözüm olarak yönelinir.

Muscoflex Jel, kas ve eklem ağrılarının semptomatik tedavisinde kullanılan etkili bir ilaçtır. Ancak, her ilaç gibi Muscoflex Jel de bazı yan etkilere neden olabilir. Bu yazıda, Muscoflex Jel’in sık görülen, seyrek görülen ve nadir yan etkileri detaylı bir şekilde incelenecektir.

 1. Sık Görülen Yan Etkiler:
  • Deri döküntüsü: Jelin uygulandığı bölgede kızarıklık, kaşıntı ve döküntü şeklinde görülebilir.
  • Egzema: Deride kuruluk, kaşıntı ve kızarıklık gibi belirtilerle kendini gösteren bir cilt rahatsızlığı.
  • Kızarıklık (eritem): Uygulama yapılan bölgede ciltte kızarıklık ve hafif şişlik olabilir.
  • Dermatit (temas dermatiti dahil): Derinin dış etkilere karşı hassasiyet göstermesiyle oluşan cilt iltihabı.
  • Kaşıntı: Ciltte yoğun bir şekilde kaşınma hissi.
 2. Seyrek Görülen Yan Etkiler:
  • Kurdeşen (ürtiker) dahil aşırı duyarlılık reaksiyonları: Ciltte kızarıklık, kabarıklık ve şiddetli kaşıntı.
  • Sıvı kabarcıklı deri döküntüsü: Ciltte sıvı dolu kabarcıkların oluşmasıyla kendini gösteren bir reaksiyon.
  • Deri ve mukoza üzerindeki şişmeler (anjiyonörotik ödem): Gözlerin, dudakların ve yüzün şişmesiyle belirginleşen bir durum.
  • Uyku hali: İlacın kullanımından sonra uyuşukluk ve halsizlik hissi.
  • İshal (diyare): Sindirim sisteminde bozukluklarla birlikte sıvı dışkılama.
 3. Nadir Yan Etkiler:
  • Hırıltı ya da kısa nefes alma, ya da göğüste sıkışma hissi (astım): Solunum yollarında daralma sonucu nefes almada güçlük.
  • Işığa karşı aşırı duyarlılık (fotosensitivite): Jelin uygulandığı bölgenin güneş ışığına karşı aşırı duyarlı hale gelmesi.

Muscoflex Jel kullanımı sırasında herhangi bir yan etki görülmesi durumunda, derhal bir sağlık uzmanına başvurulması önemlidir. Ayrıca, bu yazıda belirtilen yan etkilerin tamamı olmayabilir ve kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bu nedenle, ilacın kullanımı öncesinde bir doktora danışmak önemlidir.

Tablet formu ile ilgili daha fazla bilgiye Muscoflex Duo Tablet yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Muscoflex Duo Jel İlaç Prospektüsü

İlacın prospektüsü kullanım ve etken maddeler hakkında detaylar vermektedir. İlacın prospektüsüne şu adresten PDF formatında ulaşabilirsiniz.

Doktorunuza danışmadan bu ilacı almayınız ve kullanmayınız !

Ağrı kesici ve uyuşturucu özelliği olan Emla Krem yazımıza yada özellikle regl ağrıları için tercih edilen Fastjel Krem yazımıza da göz atabilirsiniz.

Sizlerde bu krem hakkında tecrübelerinizi ve bilgilerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Emla Krem

Emla Krem Nedir? Vajinaya Nasıl Sürülür? Vajina Uyuşturucu Krem

Küt Saç Modelleri Kimlere ve Hangi Yüz Tipine Yakışır