in

Muscoflex Duo Jel Ne İşe Yarar?

Muscoflex Duo Jel

Muscoflex Duo Jel özelikle yoğun ve ağır şartlarda çalışmak durumunda kalan bireylerin sıklıkla muhatap olduğu bir jeldir. Vücudumuzda yer alan kaslar çeşitli nedenlerden dolayı kasılmaya başlar. Bu tip kasılmalar hatta beyin ve omurilik kaynaklı olabilir. Günlük yaşantımızı ve sosyal hayatımızı son derece olumsuz yönde etkileyen bu zorlanmalara karşı çözüm noktasında çeşitli ilaçlara başvururuz. Gerekli ve doğru zamanlarda müdahalede bulunulmazsa başta önemsiz gibi görülen bu tip rahatsızlıklar ciddi boyutlara ulaşabilir. Kas gerilmelerinde çok sık kullanılan bir ilaç olan Muscoflex, olumlu yönlerine rağmen mutlak suretle hekim kontrolünde kullanılmalıdır.

Bu ürünü kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.Burada yer alan bilgileri doktorunuza danışmadan uygulamayınız.Aksi durumunda yaşanabilecek sağlık sorunlarından dolayı sitemiz sorumluluk kabul etmeyecektir.

Muscoflex Nedir?

Muscoflex Duo Jel, iltihap oluşumlarının önüne geçen ve kaslarda oluşan gerilmeleri ortadan kaldıran bir kas gevşeticidir. Duo Jel eczanelerde 30 gram halinde satılır. Diğer yandan iskelet sistemi hastalıklarında da sıklıkla başvurulur. Romatizmal hastalıklar buna örnek olarak gösterilebilir. Muscoflex Duo Jel reçete ile satılır. Diklofenak Sodyum bu ilacın etken maddesi olarak öne çıkar. Akut ya da kronik olan sırt ağrılarında, eklem çevresindeki yumuşak doku kaybında, sinir ağrılarında, sporcu yaralanmalarında oluşan incinmelerde vs. aktif şekilde kullanılabilmektedir. Jel oldukça yoğundur.  Pek çok evde olan ve bazı özel durumlarda deyim yerindeyse hayat kurtarıcı olarak görülen ilaç rehberinde dahil olmayan amaçlar için de değerlendirilir. Jel; diklofenak, keten tohumu yağı ya da metil salisilat içerir. Cilt bozukluklarında da zaman zaman uygun bir çözüm olarak yönelinir.

Ayrıca jel veya krem dışında kapsül olarak kullanmak isterseniz Muscoflex Duo Tablet yazımıza göz atabilirsiniz.Kullanımı ve detayları yazımızda yer alıyor.

Muscoflex Duo Jel Nedir

Herhangi bir alerjik durum söz konusu ise asla kullanılmaması gereken bir ilaçtır. Temel olarak ağrı kesici ve kas gevşetici gibi niteliklere sahip olan jelin başka kas gevşeticilerle beraber kullanılmaması gerekir. Bu tip durumlarda hekimin bilgilendirilmesi gerekir. Diğer yandan anal bölge için kullanılmaması gerekir. İsilik olan ciltte ya d yanık bölgelerde de kullanılmamalıdır. Ağız ve göz temasından kaçınılmalıdır. İlacı sürdükten sonra en az 5 dakika kuruması adına beklemelisiniz. Jel kuruyunca giyinebilirsiniz. 14 yaşından ufak çocukların kullanılması tavsiye edilmez.

Muscoflex Duo Jel Ne İşe Yarar?

Muscoflex Duo Jel Ne İşi Yarar

Genel anlamda osteoartrit, ankilozan spondilit, dismenore, ağrı, tendinit, migren başta olmak üzere pek çok rahatsızlığa karşı çözüm üretir. Nadiren de olsa karında şişlik ve kızarıklık gibi yan etkileri olabilmektedir.

Ağrı kesici ve uyuşturucu özelliği olan Emla Krem yazımıza yada özellikle regl ağrıları için tercih edilen Fastjel Krem yazımıza da göz atabilirsiniz.

Muscoflex Duo Jel İlaç Prospektüsü

İlacın prospektüsü kullanım ve etken maddeler hakkında detaylar vermektedir.İlacın prospektüsüne şu adresten PDF formatında ulaşabilirsiniz.

Fiyatı 2023

Güncel ürün fiyatı ise 80,45₺’dir.

Doktorunuza danışmadan bu ilacı almayınız ve kullanmayınız !

Sizlerde bu krem hakkında tecrübelerinizi ve bilgilerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Emla Krem

Emla Krem Nedir? Nasıl Sürülür? Fiyatı ve Tüm Detaylar

Küt Saç Modelleri Kimlere ve Hangi Yüz Tipine Yakışır