in

Soluk Tenliler Nasıl Makyaj Yapmalı

Bu konuda birçok şey söylense de soluk tene en çok yakışacak makyaj modelinin porselen makyaj olduğunu söylemek yanlış olmaz sanırım. Soluk tenliler nasıl makyaj yapmalı sorusu oldukça sık sorulan bir sorudur aslında. Öncelikle böyle bir cilde sahipseniz kesinlikle nötr bir dudak kalemi veya ruju kullanmayın bu görünüşünüzü daha da öldürecektir.

Far kullanmayı sevenler ise kullandığı tondan daha açık bir eyeliner kullanmayı aklından bile geçirmesin. Bunu tam tersi şekilde uygulamalısınız yani eyeliner tonunuz farınıza göre bir iki ton açık olmalı, bu gözlerinizdeki ışıltıya daha çok açığa çıkaracaktır. Aslında mavi ve yeşil renkler tercih edilebilir.

Canlı ve parlak rujları tercih etmelisiniz ki bu görünüşünüzü daha canlı yapacaktır. Kırmızı ya da mercan tonlar genel anlamda tercih edilebilir. Soluk tenliler için makyaj önerileri bununla sınırlı değil elbet. Belirgin bir renge sahip olmayan dudak kenarlarınız için kesinlikle parlatıcı kullanmayın. Bu sizi daha da solgun gösterecektir.

Soluk Tenliler için Makyaj Önerileri

Maskara seçimi de oldukça önemlidir elbette bu yüzden daha çok siyah ve yoğun bir maskara kullanın ve asla hafif bir maskara kullanma hatasına düşmeyin. Aslında ufak bir araştırmayla soluk tenliler için makyaj örnekleri bulabilirsiniz. Biraz zaman harcamak gereklidir.

Göz renginiz de kullanacağınız far için oldukça önemli. Kahverengi bir göz rengine sahipseniz lavanta tonları tam size göre. Soluk tenliler için makyaj önerileri vermek çok da kolay değildir. Fazla aşırıya kaçmadan sürülen bir allık cildinize biraz da olsa nefes aldıracaktır. Pembe ve şeftali tonları tercih etmeniz avantajınıza olacaktır. Soluk tenliler nasıl makyaj yapmalı sorusunun diğer bir cevabı da çok canlı makyaj renklerini sevmiyorsanız eğer bronz renklerde allık ve makyaj kullanmaktır diyebilirim.

Soluk Tenliler için Makyaj Örnekleri

Soluk tenliler için makyaj örnekleri yol gösterici olabilir ama bana göre bir makyajın son noktasındaki sır saçlarınızın nasıl göründüğü aslında. Açık tenli olanlar bu konuda biraz daha şanslılar, özellikle siyah bir saç modeli ya da kahverengi veya kızıl tonları sizi mükemmel gösterecektir. Unutmayın çirkin kadın yoktur aslında, yanlış seçimler vardır. Doğru tercihleriniz olması umuduyla.

Soluk tenliler için makyaj yapımı konusunda sizde düşüncelerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Göbeği Gizlemek İçin Nasıl Giyinmeli

Çalışma Odası Dekorasyon Örnekleri