in

Küt Saç Modelleri Kimlere ve Hangi Yüz Tipine Yakışır

Küt saç modelleri son zamanlarda en çok moda olan saç modelleri arasında yer almaktadır. Hatta şu aralar saç modeli listelerinin en başında olduğunu da söylemek mümkün. Bayanların özellikle de iş hayatı içerisinde olan hanımların her gün uzun saçlara model verme çabası ve bu saçlara sürekli uzun süreli olarak bakım yapma derdinden sıkılmaları nedeniyle küt saç modellerine kaydıklarını görmekteyiz. Bu saç modellerinin hem daha modern bir görünümü hem de oldukça pratik kullanımı sayesinde birçok bayan tarafından sevilerek kullanılmaktadır. Küt saç oldukça basit bir kullanımı olduğu için hem kolay şekil alan hem de uzun süre uğraştırmayan bir modeldir. Küt saçlarda farklı bir tarz oluşturmak oldukça önemlidir.

Eğer tarzı olmayan bir hanımsanız küt saç modelleri sizlerde oldukça sıradan ve basit durabilir. Tarzı olan hanımlar giydikleri kıyafetler ve tavırları ile bu saçın hakkını da verecek hanımlardır. Küt saç kestirmek isteyen hanımların bazı önemli detaylara önem vermesi gerekmektedir. Öncelikle yüz şeklinize uygun olup olmadığına ve tarzınıza yakışıp yakışmayacağına önceden karar vermelisiniz. Eğer yüz tipinize uygun değilse daha farklı çeşitlerini de deneyebilirsiniz.

Küt saç kesimi çeşit bakımından oldukça farklı modeller sunmaktadır. Genelde küt saç modellerinde saçın düz olması kütü güzel gösterecek sanılır. Ancak aksine her zaman düz saç küt saçta güzel durmak yerine itici bir görünüm kazanabilir ve sanılanın aksine dalgalı ve lüleli salar küt saçlara hayat verebilir. Sizi hiç olmadığınız kadar tarz gösterebilir.

Küt Saç Modelleri Kimlere Yakışır

Küt saç modelleri genel olarak yuvarlak ve oval yüz tipi olan bayanlara yakışmaktadır. Ancak günümüzde farklı küt saç çeşitleri nedeniyle hemen her yüz tipine uygun kesim yapılabilmektedir. Eğer bir tarz sahibiyseniz mutlaka saçlarınızı küt kestirerek kendinize modern bir hava verebilirsiniz. Moda olan günümüzde birçok bayanın bu modelleri oldukça beğendiği ancak biraz riskli modeller olduğu için saçlarını küt saç kesimi yaptırmaktan çekindiklerini görüyoruz.

Saçları cansız olan hanımların saçlarını küt kestirerek biraz saçlarına hacim vermeleri daha güzel görünmesini sağlayabilir ya da aşırı gür saçlarından şikâyetçi olan hanımlar katlı kütler sayesinde hem saçlarının yoğunluğunu azaltabilir hem de şekil vermek konusunda daha rahat bir şekilde hareket edebilirler. Küt saç modelleri her zaman kullanılabilecek tarz modeller olduğu için çok fazla işleme de gerek duymayan saçlar.

Küt saç kestirmek isteyen hanımlar sabah uyandıklarında kısa süren bir işlemden sonra güne hazır hale geldikleri için bu saç şeklini oldukça severek kullanmaktalar. Özellikle çalışan bayanların daha çok kullandığı bu modeller hem şirket ortamlarında hem de dışarıda daha rahat ve şık bir kullanım sunmaktadır. Blazer ceketlerin ve yüksek topukların modeli olarak bilinen küt saçlar hanımlara seksi bir feminenlik kazandırmaktadır.

Küt Saç Modelleri Hangi Yüz Tipine Yakışır

Yüz tipi konusunda yüz tipi yuvarlak olan hanımların bob tipi küt saçlarla daha şirin ve hanım hanımcık bir görünüm sağlayacakları kesin. Yüz tipi yuvarlak olan hanımlar bu konuda oldukça şanslılar çünkü hemen her türlü küt saç tipi onlara yakışacaktır. Yüz tipi kareye yakın olan hanımlarda bu saçları rahatlıkla tercih edebilirler. Yüz hatları uzun ya da kareye yakın olan hanımlar saçlarını düzleştirmek yerine dalgalı bırakırlarsa veya maşa yardımı ile doğal dalgalar verirlerse hem yüzlerini daha toplu gösterecek hem de saçlarına hacim kazandırma şansını elde edeceklerdir. Küt saç kesimi yaptıracaksanız mutlaka kendinize en çok yakışacak modeli bulmalı ve bu modeli nasıl kullanacağınızı öğrenmelisiniz.

Küt saçlar kesildikten sonra mutlaka köpük yardımı ile şekillendirilmesi gereken saçlardır. Saçlarınızı bu modellerde kestirdiyseniz şekillendirme yapmanız gerekecektir. Bu şekillendirme zaten uzun saçlarda olduğu kadar sizleri uğraştırmayacaktır. En fazla beş dakikanızı alacağı için bu durumdan şikayetçi olacağınızı sanmıyoruz. Küt saçlarda son dönemlerde dalgalı olanlar daha çok revaçta diyebiliriz.

Küt saç Kesimleri Ve Modelleri

Küt saç kesimi şık ve tarz görünmenizi sağladığı kadar riskli saçlarda diyebiliriz. Eğer gereken özeni göstermezseniz sizi kötü bir durumda da bırakabilir. Yapmanız gereken maşa yardımı ile doğal bukleler yapmak ve köpükle bunları sabitlemek olacaktır. Bu şekilde oldukça farklı bir saç stiliniz olacaktır. Genel olarak hanımlar bob ve pixie saç modellerini sıkça tercih etmektedirler. Bob saç modelleri saçın arka kısımlarının daha dolgun göründüğü ve kafa yapısına daha yuvarlak bir görünüm kazandıran modellerdir. Modeller arasında pixie küt saç modelinin son günlerde daha moda olduğunu ve katlı olarak kesildiği taktirde daha da modern bir görünüm verdiğini söylemek mümkün.

Saçlarınıza hacim kazandırmak için mutlaka kat verdirmelisiniz. Anca bu katlı saçlar uçuş uçuş olabilir ve tepenizde saçlarınız oldukça kötü görünebilir bu yüzden saçlarınızı yatıştıracak şekilde bakım yağları kullanabilir ve bu şekilde daha bakımlı parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Küt saçların modasının bir başka yönü de bu muhteşem saçlara yapılan ombreler oldukça güzel durmaktadır. Ombre bu sene oldukça moda olan bir saç boyam şekli. Ancak sadece uzun saçta değil aynı zamanda küt saçlarda da çok şık bir görünüm yakalayabiliyor.

Doğru tonları bulduğunuz taktirde kendinize bambaşka bir hava verebilirsiniz. Saç diplerinin koyu renk ve uçlara doğru sararan bir şekilde inmesi ve bu saçlara doğal dalgalar uyguladığınızda son derece şahane bir saç görüntüsü yakalamış sayılırsınız. Bu tarz bir saçla giremeyeceğiniz ya da gidemeyeceğiniz hiç bir mekan yok. Gündüz iş yerinde rahatça kullanabilir akşam üzerinize şık bir abiye geçirip bir partiye gidebilirsiniz. Küt saç kullanmak bu kadar kolayken uzun saçlarda diretmek bazen anlamsız gelebiliyor.

Küt Saç Modelleri Görselleri

En güzel küt saç modelleri ile hazırladığımız görsel galerimiz;

Sizlerde beğendiğiniz küt saç modellerini ve kesimlerini yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Muscoflex Duo Jel

Muscoflex Duo Jel Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Genç gösteren saç modeli

Genç Gösteren Saç Renkleri ve Modelleri