in

Havuç Maskesi ile Hızlı Uzayan Saçlar

Saçlarının kısalığından şikayet eden ve hızlı uzaması için aceleci davrananlara çok özel, hem de doğal saç uzatıcı bir tarifimiz var.

Saç Uzatan Havuç Maskesi Tarifi

Malzemeler
2 tane havuç (orta boy)
1 tane yumurta
3 bardak klorsuz su

Havuç Maskesinin Hazırlanışı

Su, kaynaması için bir tencereye ya da elektrikli ısıtıcıya konulur. Bu esnada havuçların dış yüzeyi, iyi temizleyebilmek adına bıçakla sürterek alınır. Ardından havuçlar rendelenir ve kaynamış olan suya atılarak, kısık ateşte 20 dakika kadar kaynatılır ve ardından dinlenmeye bırakılır. Bu işlemlerin ardından havucun posasını ayırabilmek için su süzülür ve süzülen suyun içerisine çiğ yumurta kırılarak iyice çırpılır. Havuç maskemiz artık uygulamaya hazır.

Havuç Maskesinin Saçlara Uygulanışı

Hazırlanan karışım, masaj yapılarak tüm saça yedirilir. Bir sprey şişesi varsa karışım bu şişe ile de saçlara uygulanabilir. Maske saçlara uygulandıktan sonra bone ile saçlar tamamen kapatılır ve bu şekilde 1,5-2 saat kadar beklenir. Beklemenin ardından bone çıkarılır ve saçlar doğal bir sabun ya da şampuanla yıkanır.
Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • İlk uygulamada maskeyi 1 saat kadar tutmak yeterli olacaktır. İlerleyen zamanlarda memnun kalınırsa 3 saate kadar süre uzatılabilir.
  • Maske ilk başlarda haftada 1, ilerleyen zamanlarda ise 2 kere uygulanabilir.
  • Saçların çok hızlı uzaması bazen saçların yeteri kadar beslenememesine ve cansız görünmesine neden olabilir. Bu yüzden kontrollü şekilde gitmekte yarar vardır.
  • Eğer maskeyi düzenli olarak uygulanıyorsa, 2 aylık bir sürenin ardından en az 15 gün ara vermek iyi gelecektir.

Ayrıca diğer hızlı saç uzatma yöntemleri hakkındaki Doğal Yollar ile Hızlı Saç Uzatma Teknikleri yazımızı inceleyebilirsiniz.Ayrıca saç uzatmada kullanılan Sinameki otu hakkında detayların yer aldığı Sinameki otu saça faydası yazımıza da göz atmalısın.

Sizde havuç maskesini uyguladıysanız, bu konudaki tecrübelerinizi yazımıza yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yağlı Saçlar için Doğal Çözümler

Doğal Cilt Maskeleri ve Yapılışları