in

Tüy Azaltıcı Bitkisel Çözümler

İstenmeyen tüyler özellikle kadınlar için can sıkıcı sorunlardan birisi. Bunun için lazer epilasyon gibi büyük ölçüde çözüm vaat edebilen uygulamalar bulunsa da bunların sağlık açısından bilinen zararlarına her geçen gün bir yenisi daha eklenmekte. Bu yüzden biz de sizlere istenmeyen tüylerden kurtulmak için bitkisel tarifler verelim istedik.

Tüy Azaltıcı Doğal Kürler

Tüylerden kurtulmak için bitkisel tarifler ile tüylerden doğal yollar ile kurtulabilir veya tüyleri azaltabilirsiniz.

Tüy Azaltıcı Soğan Sarımsak Kürü

Ağda yapılan yerin büyüklüğüne göre soğanlar rendelenir ve suyu alınır. Her bir soğan için de 3 diş sarımsak rendelenerek sulandırılır ve soğan suyunun içerisine katılır. Ağda yapıldıktan hemen sonra da bu karışım ile ağda yapılan bölgeye masaj yapılır ve bir saat kadar yıkamadan bekletilir. Biraz kokulu da olsa sürekli tekrar edildiği takdirde oldukça güzel sonuçlar verecektir.

Tüy Azaltıcı Limon-Tuz Uygulaması

Bir adet limon sıkılarak içerisine 2 çay kaşığı tuz atılır. Aynı soğan küründe olduğu gibi hazırlanan karışım ağdadan hemen sonra ağda yapılan bölgeye sürülür ve 3 saat kadar bekletilir. Ancak limon tuz karışımı, soğan kürüne nazaran birazcık can yakabilir. Bu yüzden eğer acı fazlalaşırsa hemen soğuk su ile bölge yıkanmalıdır.

Tüy Azaltıcı Nane Kürü

İbrahim Saraçoğlu’nun İstenmeyen Tüyler için verdiği formül olan nane kürünün uygulanışı şu şekilde;
Her gün bir kaşık çıkacak kadar taze nane alınır, ince ince kıyılır ve ağza alınarak iyice çiğnenir, yutarken de bol su ile birlikte yutulur. Kür 15 gün boyunca uygulanır ve ardından 5 gün ara verilir. Devam etmek istenirse yine 15 gün boyunca uygulanabilir.

İstenmeyen Tüyler için Portakal Kürü

Bir portakalın kabuğu alınır ve robotta iyice çekilir. Püre haline gelen kabuğun içerisine bir yemek kaşığı da doğal zeytinyağı eklenir ve tahta kaşıkla güzelce karıştırılır. Aynı soğan küründe olduğu gibi ağdadan sonra 1 saat kalacak şekilde ağda yapılan bölgeye masaj yapılarak sürülür.

Sizlerde uyguladığınız tüy azaltıcı yöntemleri bizlerle yazımıza yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ağda Sonrası Kızarıklıklar Nasıl Geçer

Yağlı Saçlar için Doğal Çözümler