in

Çocuk Odası için Boya Renkleri ve Önerileri

Evet, konumuz çocuk odası boya rengi, önemsiz gibi görünse de renkler hayatımız da önemli yere sahiptir. Renkler bizi sakinleştirir. Çocuğum var odasını ne renge boyamalıyım? Sorusuna cevap amaçlı bu yazıyı yazıyorum. Kız çocuğuna pembe erkek çocuğuna mavi klişesinden artık kurtulalım.

Çocuk psikolojisinde renklerin önemi büyüktür. Kız çocuklarına da erkek çocuklarının da, aynı renkler üzerinde etkisi vardır. Çocuk odası boyası; yeşil olmasını tavsiye ederim, çünkü yeşil, güven verir ve yaratıcılığı körükler. Çocukların yaratıcılığının gelişmesi için çocuk odası boya örnekleri olarak yeşilin tercih edilmesini öneririm.

Çocuk Odası Duvar Renk Örnekleri

Diğer bir çocuk odası baya örnekleri olarak; turuncu ve sarı renkler de seçilebilir. Çocuklar bildiğimiz üzere 4 yaşından itibaren renkleri tanır. Bu yüzden, yeşil rengin güven ve yaratıcılığı arttırdığından bahsettikten sonra turuncu rengin özelliklerinden bahsetmek istiyorum.

Turuncu renk; Psikolojik olarak neşeyi arttırıyor ve huzur veriyor. Bu yüzden çocuk odası boyası olarak kesinlikle tercih edilmelidir. Diğer sıcak rengimiz olan sarı ile ilgili şunları söylemeliyim ki; Sarı dikkat çekiciliğin rengidir. Sarı psikolojik olarak, olumluluk ve canlılık özellikleri vardır.

[pt_view id=”a2c25540a5″]

Çocuğunuzun odası karanlık bir taraftaysa çok uçuk bir sarı ton aydınlık verir. En önemli özelliği ise, neşeli bir renktir. Çocuk odası boyasında kesinlikle tavsiyelerime uymalısınız renklerin çocuklar üzerindeki etkisini ve yaratıcılığını düşünerek boya yapmalısınız. Boyanın açık renkler olması odanın ferahlığını kazanması için de önemlidir.

Çocuk Odası Duvar Boya Renkleri

Sizlerde beğendiğiniz çocuk odası duvar renklerini yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çalışma Odası Dekorasyon Örnekleri

Topuz Saç Modelleri ve Yapılışları

Topuz Modelleri ve Nasıl Yapılır