in

Ofis Şıklığı için Çalışan Bayanlar Nasıl Giyinmeli

Çalışan Bayanlar Nasıl Giyinmeli

Stilinizi her yerde olduğu gibi iş dünyasında da konuşturun. Sadece başarınızla ve çalışkanlığınızla değil tarzınız ile de kendinizden söz ettirin. Günümüz iş dünyasının olmazsa olmazlarından birisi de prezentabl olmaktır. Dış görünüş her daim önemlidir. Özellikle rekabetin üst düzey olduğu günümüz iş dünyasında dış görünüş daha önemli hale gelmiştir.İş kadını kıyafetleri hakkında bilgiler ile iş kadını nasıl giyinmeli, aksesuar ile ofis şıklığı nasıl olur ve saç modeli seçimine kadar bayanlara iş yerinde nasıl giyinmesi gerektiği konusunda ipuçları veriyoruz.

Ofis Şıklığı

Ofis Şıklığı

Çalıştığınız iş yeri erkek çalışanların çoğunlukta olduğu bir kurum bile olsa dişilik özelliklerinizi ortaya çıkaran kıyafetler tercih etmelisiniz. Tabi ki tercihleriniz uygun çerçevelerde olmalıdır. Bir iş kadını olarak her şeyden önce kıyafetinizi özenle hazırlatmalısınız. Kıyafetiniz gerek dikişleri, gerek ütüsü, gerek temizliğiyle ofis şıklığı için mükemmel görünmeli. İşinizin ciddiyetini vurgulayacak aynı zamanda da tarzınızı kısacası sizi yansıtacak tercihler yapmalısınız. Kurumsal hayatta beyaz veya lacivert bir gömlek, siyah veya istenilen renklerde koyu renk kumaş pantolonlar, genellikle düz kalıplar tercih edilmelidir. Arzuya göre diz hizasında bir etek ve üzerine bir ceket veya düz kesim bir takım elbise tercih edilebilir. Takım elbise tercih etmek maskülen havanızı vurgulayacaktır. Maskülen tarzda iş hayatına en uygun olan tarzdır fakat bu maskelendiği biraz olsun feminenliğe doğru çevirmek için aksesuarlardan yararlanmalısınız.

Bayan Ofis Ayakkabı Seçimi

Bayan Ofis Ayakkabı Seçimi

Ayakkabı tercihiniz ne olursa olsun ilk dikkat etmeniz gereken detay ayakkabılarınızın temiz ve boyasının düzgün olmasıdır. Bunu korumak için çekmecenizde bir parça ıslak mendil ve siyah boya size yardımcı olacaktır. Ayakkabının topuk boyu mümkün mertebe makul seviyede olmalıdır. Çok uzun topuk boylarından kaçınmak gereklidir. Orta topukta, siyah, mat deri bir stiletto hangi kombini yaparsanız yapın kıyafetinizle uyum sağlayacaktır. Ayakkabı seçiminde en çok dikkat edilen bir diğer unsur da burnu kapalı ayakkabıların tercih edilmesidir. Yaz aylarında sandalet ve terlikten ziyade babetler tercih edilmelidir.

Ofis Kıyafeti Renk Seçimi

İş Kadını Kıyafetleri

İş hayatı deyince şüphesiz akla gelen ilk renk laciverttir. Koyu tonları tercih etmeniz ciddiyetinizi koruyacaktır ama bu demek değildir ki sürekli koyu renk giyeceksiniz. Beyaz bir gömlekle kombinlediğiniz koyu renk etek veya pantolonlarınızı rengarenk fularlarla tamamlayabilirsiniz. Çok canlı renklerden, fosforlu ve metalik renklerden uzak durmalısınız. Moda olan her renk iş dünyasına uygun olmayabilir.

Ofis Kıyafeti  Aksesuar Seçimi

Şıklığınızı tamamlayan aksesurları kıyafetleriniz gibi sade tutmalısınız. Örneğin aynı anda hem yüzük hem bileklik hem küpe takmamalısınız. Takılarınızın renk uyumuna da dikkat edin. Çantanızın detayları gold renkken takılarınız gümüş renkte olmasın. İş dünyasının en dikkat çekici aksesuarı saatlerdir. Kaliteli, şık bir saat mutlaka edinmelisiniz. Ayrıca şık bir fularla da kombininizi destekleyebilirsiniz.

İş Yeri için Makyaj Tercihi

Her adımda olduğu gibi makyaj yaparken de doğallıktan ve sadelikten uzaklaşmamalısınız. Abartılı, koyu gölgeli göz makyajlarından ve canlı ruj renklerinden kaçınmalısınız. Göz makyajı için kahverengi tonlarında yapacağınız hafif bir makyaj ve nude tonlarda tercih edeceğiniz bir ruj doğal güzelliğinizi ön plana çıkaracaktır. Parfüm olarak ağır kokulardan kaçınmalı, hafif kokular tercih etmelisiniz.

Çalışan Bayanlar için Ofiste Saç Modelleri

Son adım olarak saçlarınıza özen göstermelisiniz. Saçlarınızın boyasına özen gösterin, düzgünce tarayarak şekil verin. Tarakla açılmış maşalı saçlar doğal bukleler gibi görünecekken, düzleştirdiğiniz saçlarınızla da harika görünen at kuyrukları yapabilirsiniz. Ama tüm bunları yaparken abartılı krapelerden ve spreylerden uzak durun.

İş görüşmelerinde kıyafet seçimi nasıl olmalı ve nelere dikkat edilmeli konusunda İş görüşmesinde kıyafet seçimi yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kızıl Saç Rengi ve Modelleri

KeiKei Gece Elbisesi Modelleri

Gece Elbisesi Modelleri İle Fırtınalar Estirin