in

Erkekler Neden Sarışın Sever Sorusunun Cevabı

Sarışınların birçok erkek üzerinde ilginç bir albenisi var; itiraf etmeseler de bu durum birçok erkek için geçerli. Peki neden erkekler için sarışınlar daha çekici?

Sarışın Kadınlar Neden Daha Çekici

Psikiyatrist Prof. Arif Verimli’ye göre bunun bir nedeni popüler kültür. Özellikle ülkemizde şehirli kadın sarışın olur vurgusunun yapılması ile ergenliğe giren birçok kızın hayali sarı saçlar oldu. Bunun yansıması erkekler üzerinde ise daha çok seksapalite eksenli oldu ve bu yıllar boyu bu günlere kadar taşındı.

Uzman Psikolog Feyza Bayraktar ise konuya bir ek daha yapıyor. Bayraktar’a göre erkekler, sarışın kadınların daha naif, yumuşak, seksi ve doğurgan olduğunu düşünüyor; esmerlerin ise daha maskülen. Bu da bilinçaltında eş seçiminde sarışın kadınları ön plana çıkarıyor.

Özlem Çakır (İmaj ve iletişim danışmanı) ise sarı rengin kendini daha rahat dışa vurabilen ve özgür hisseden kadınların seçimi olduğunu söylüyor. Bu durumda erkek de kendisini daha rahat hissedebileceği ve istediğini daha kolay elde edebileceğini düşündüğü sarışından yana bir tercih yapıyor.

Sizler sarışın kadınların neden daha çekici olduğu hakkında neler düşünüyorsunuz? Yazımıza yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2015 Taşlı Ayakkabı Modelleri

Beyaz Çanta Modelleri