in

Fastjel Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Fastjel Krem

Fastjel krem olarak bilinen ürün, genel anlamda kas ve iskelet sistemi üstünde etkili olan bazı rahatsızlıkların tedavisinde etkin olarak tercih edilen bir ilaçtır. Fastjel krem ne için kullanılır, kullananlar ne gibi yan etkilerle karşılaşır, nerede kullanılır, tüm bu soruların yanıtlarına gelin daha yakından bakalım.

Fastjel Nedir?

Fastjel krem isimli ilaç, romatoid artrit ya da osteoartrit gibi tedavilere karşı tercih edilir. Öte yandan regl kramplarında da genel anlamda başvurulan ilaçlar arasındadır. Bu arada hekiminiz tarafından belirlenen farklı hastalıklar için de önerilir. Bir NSAID olan Fastjel merhem, iltihap odaklı maddelerin engellenmesinde etkili olur. Krem anti-enflamatuar sınıfında değerlendirilir. İlacın ne işe yaradığına daha detaylı bakmaya çalışalım.

Fastjel Ne İşe Yarar?

Fastjel, temel olarak vücutta iltihaba ya da ağrılara sebebiyet veren hormonların düzeyini azaltır. Ayrıca arteritin sebep olduğu ağrılarda da etkilidir. Ayrıca orta seviye ağrılarda ya da regl ağrılarında başvurulur. Tedavi süreçlerinde yalnızca ketoprofen salımlı kapsüllerin kullanıldığı görülür. Fastjel’in bir tür NSAID olduğu unutulmamalıdır. Yeni bir ilaca başlamadan önce içeriğinde NSAID olup olmadığı kontrol edilmelidir. Eğer bundan tam olarak emin değilseniz doktorunuza ya da doğrudan eczanıza danışmanız mümkündür. Kremi kullanma sürecinde doktorunuzun onayı olmaksızın asla aspirin kullanmayın

Fastjel Nasıl Kullanılır?

Fastjel, cilde doğrudan bir jel olarak uygulanır. Bütün vücudunuzu etkilemek yerine sadece ilgili alan üzerinde etkili olur. Bu süreçte cildinize hızlı bir şekilde emilecektir ve vücudun iltihaplı olan kısmına doğru yönelecektir. Bu jeli kullanmak demek, ketoprofen düzeyinin düştüğü anlamına gelir. Bu durum da ilacın olası yan etkilerini düşüren bir faktör olarak karşımıza çıkar. Çocuklarda kullanımı pek uygun görülmez. Reçete bu nedenle çoğunlukla yetişkinler için yazılır. Dozaj konusunda hekiminizin uygun gördüğü düzeye uyum sağlayın. Kremin kullanımından önce mutlak suretle ellerin yıkanması gerekir. Hemen akabinde ince bir tabaka biçiminde uygun bölgeye sürün. İşlem sonrası elinizi tekrar yıkamalısınız. Eğer bir dozu kaçırdıysanız uygun olan ilk anda hemen kremi sürün. Bundan sonra normal akışınıza geri dönmelisiniz.

Fastjel Yan Etkileri

İlacın hamilelerde kullanımı konusunda dikkatli olunmalıdır. Doktorunuza danışmadan ve onun onayını almadan bu dönemde asla kullanmamalısınız. Fastjel kremin yan etkileri arasında ender şekilde de olsa yanma ve kaşınma hissi, cildin dökülmesi, cildin tahrişi ve solunum güçlüğü gibi maddeler sıralanabilir. Tam yan etkiler prospektüsünde detaylı olarak yazılmaktadır. Yan etkiler uzun süre devam ederse muhakkak hekiminize danışmalısınız.

Fastjel Muadili

Fastjel tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de büyük ilgi gören bir ilaçtır. Fastjel’in muadilleri arasında şunlar sıralanabilir:

  • Artrocol Kapsül,
  • Profenid Jel, Profenid Şurup
  • Vaniket Jel
  • Mivelin Kapsül
  • Ketober Gargara
  • Nevrozz Enjeksiyonluk Çözelti

Fastjel Fiyatı

FASTjel %2.5 50 gr jel Fiyatı 12,97 TL’dir.

Bir diğer yazımız olan ve ağrı kesici ile kas gevşetici özelliği bulunan Muscoflex Duo Jel yazımıza göz atabilirsiniz.

Burada yazıda yer alanlar bilgi amaçlı olup, ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Selülit sorunu olanlar için hazırladığımız En iyi selülit kremleri yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Gülben Ergen Saç Modelleri

Gülben Ergen Saç Modelleri

Clindoxyl Jel

Clindoxyl Jel Ne İşe Yarar? Fiyatı ve Kullanım Rehberi