in

Fastjel Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Fastjel Krem

Fastjel krem olarak bilinen ürün, genel anlamda kas ve iskelet sistemi üstünde etkili olan bazı rahatsızlıkların tedavisinde etkin olarak tercih edilen bir ilaçtır. Fastjel krem ne için kullanılır, kullananlar ne gibi yan etkilerle karşılaşır, nerede kullanılır, tüm bu soruların yanıtlarına gelin daha yakından bakalım.

Bu ürünü kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Burada yer alan bilgileri doktorunuza danışmadan uygulamayınız.Aksi durumunda yaşanabilecek sağlık sorunlarından dolayı sitemiz sorumluluk kabul etmeyecektir.

Fastjel Nedir?

Fastjel krem isimli ilaç, romatoid artrit ya da osteoartrit gibi tedavilere karşı tercih edilir. Öte yandan regl kramplarında da genel anlamda başvurulan ilaçlar arasındadır. Bu arada hekiminiz tarafından belirlenen farklı hastalıklar için de önerilir. Bir NSAID olan bu merhem, iltihap odaklı maddelerin engellenmesinde etkili olur. Krem anti-enflamatuar sınıfında değerlendirilir. İlacın ne işe yaradığına daha detaylı bakmaya çalışalım.

Fastjel Ne İşe Yarar?

Temel olarak vücutta iltihaba ya da ağrılara sebebiyet veren hormonların düzeyini azaltır. Ayrıca arteritin sebep olduğu ağrılarda da etkilidir. Ayrıca orta seviye ağrılarda ya da regl ağrılarında başvurulur. Tedavi süreçlerinde yalnızca ketoprofen salımlı kapsüllerin kullanıldığı görülür. Bu ilacın bir tür NSAID olduğu unutulmamalıdır. Yeni bir ilaca başlamadan önce içeriğinde NSAID olup olmadığı kontrol edilmelidir. Eğer bundan tam olarak emin değilseniz doktorunuza ya da doğrudan eczanıza danışmanız mümkündür. Kremi kullanma sürecinde doktorunuzun onayı olmaksızın asla aspirin kullanmayın

Fastjel Nasıl Kullanılır?

Merhemi, etkilenen bölgeye 2-3 cm uzunluğunda bir jel tabakası halinde uygulanır ve hafifçe masaj yapılır. Günde 1-3 kez kullanılabilir. Bu süreçte cildinize hızlı bir şekilde emilecektir ve vücudun iltihaplı olan kısmına doğru yönelecektir.

Bu jeli kullanmak demek, ketoprofen düzeyinin düştüğü anlamına gelir. Bu durum da ilacın olası yan etkilerini düşüren bir faktör olarak karşımıza çıkar. Çocuklarda kullanımı pek uygun görülmez. Reçete bu nedenle çoğunlukla yetişkinler için yazılır.

Dozaj konusunda hekiminizin uygun gördüğü düzeye uyum sağlayın. Kremin kullanımından önce mutlak suretle ellerin yıkanması gerekir. Hemen akabinde ince bir tabaka biçiminde uygun bölgeye sürün. İşlem sonrası elinizi tekrar yıkamalısınız. Eğer bir dozu kaçırdıysanız uygun olan ilk anda hemen kremi sürün. Bundan sonra normal akışınıza geri dönmelisiniz.

Fastjel Yan Etkileri

İlacın kullanımı bazı yan etkilere neden olabilir. Bu yan etkiler arasında ciltte kaşıntı, kızarıklık, yanma, şişme veya döküntü gibi reaksiyonlar yer alabilir. Nadiren, baş dönmesi, mide bulantısı, kusma, karın ağrısı ve diğer ciddi reaksiyonlar da görülebilir.

Fastjel Muadili

İlacın benzeri olarak ketoprofen etken maddesi içeren jeller piyasada bulunmaktadır. Bazı örnekler arasında Ketogan, Ketospray, Ketodol, Ketolac gibi markalar bulunabilir. Ancak, her ilaçta etken madde dozu ve diğer bileşenler farklı olabilir.

  • Artrocol Kapsül,
  • Profenid Jel, Profenid Şurup
  • Vaniket Jel
  • Mivelin Kapsül
  • Ketober Gargara
  • Nevrozz Enjeksiyonluk Çözelti

Fastjel Fiyatı 2023

FASTjel %2.5 50 gr jel fiyatı 87,60₺‘dir.

Bir diğer yazımız olan ve ağrı kesici ile kas gevşetici özelliği bulunan Muscoflex Duo Jel yazımıza göz atabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kimler Fastjel kullanmamalı?

Bu ilaca alerjisi olanlar, aspirin veya diğer NSAID’lere alerjisi olanlar veya daha önce bu tür ilaçlarla ciddi bir reaksiyon geçirenler ilacı kullanmamalıdır. Ayrıca, kanama bozukluğu, ülser, böbrek veya karaciğer hastalığı olanlar, hamile veya emziren kadınlar ilacı kullanmadan önce doktorlarına danışmalıdır.

Fastjel’in etken maddesi nedir?

Etken maddesi ketoprofen‘dir.

Fastjel’in günlük kullanım dozu nedir?

Genellikle günde 1-3 kez kullanılır ve uygulama miktarı etkilenen bölgeye göre değişebilir. Günlük kullanım dozu 2-3 cm jel tabakasıdır.

Burada yazıda yer alanlar bilgi amaçlı olup, ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gülben Ergen Saç Modelleri

Gülben Ergen Saç Modelleri

Clindoxyl Jel

Clindoxyl Jel Yüzde Kaç Saat Kalmalı? Ne İşe Yarar?