in

Clindoxyl Jel Yüzde Kaç Saat Kalmalı? Ne İşe Yarar?

Clindoxyl Jel

Clindoxyl Jel, sivilce, akne ve siyah nokta gibi pek çok cilt rahatsızlığı için krem olarak kullanılıyor.İlaç hakkında nedir, ne işe yarar, kullanımı, fiyat ve yan etkileri gibi bilgilere detaylıca yazımızda yer veriyoruz.

Clindoxyl Jel Nedir?

Clindoxyl Jel, sivilce kremi olarak biliniyor ancak farklı cilt sorunlarında da kullanımı bulunuyor.İçeriğinde yer alan klindamisin ile, sivilce oluşumuna sebep olan bakterilerin bu antibiyotik krem ile önlenmesi sayesinde sivilce problemleri giderilir.Başlangıç ve orta seviye problemlerde tercih edilen ilaçtır.

İlacın iki farklı ürünü bulunuyor.Birisi 25 g iken diğeri 50g olarak yer alıyor.

İçeriği – Etken Maddeler

Jel ürünün içeriğinde yer alan etken maddeler şu şekildedir; klindamisin, klindamisin fosfat, benzoil peroksit.

Bu ürünü kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.Burada yer alan bilgileri doktorunuza danışmadan uygulamayınız.Aksi durumunda yaşanabilecek sağlık sorunlarından dolayı sitemiz sorumluluk kabul etmeyecektir.

Clindoxyl Jel Ne İşe Yarar?

Özellikle en çok bilinen kullanım alanı sivilcedir.Ancak farklı sorunlar üzerindede kullanımı bulunuyor.Kullanımı sonrası faydaları arasında olanlar şu şekilde;

Sivilceleri izleri ve aktif sivilceler üzerinde etkilidir.Cildinizde aktif olarak bununan veya sivilceden dolayı çukur, yara izi gibi sorunlar üzerinde de etkilidir.

Cildinizi daha az yağlı olmasını sağlar.Cildinizde oluşan problemlerde fazla yağlanma da oldukça etkilidir.Bu sebeple cildinizde oluşan yağlanmayı azaltır.Ancak cildinizde kuruluğun fazla olması durumunda nemlendirici kullanabilir veya kremin kullanım dozunu düşürebilirsiniz.

Cildinizde yer alan siyah nokta, beyaz nokta gibi sorunların giderilmesinde de kullanılıyor.

Kullananlar tarafından yapılan yorumlara bakıldığında özellikle sivilce sorunlarında uygulandığında kısa sürede etkisini gösterdiği ve başarılı sonuçlar oluşturduğu görülüyor.

Clindoxyl Jel Nasıl Kullanılır?

Kullanım miktarı doktorunuz tarafından önerilen şekilde olmalıdır.Bunun dışında bir öneri olmadığı taktirde günde 1 kez kullanılması önerilir.

Kullanımı oldukça basit olan ürün, masaj yaparak cilde uygulanır.Kullanım öncesi cildiniz temiz olmalı. Cildinizde yer alan sorunlu kısma hafif bir tabaka şeklinde sürebilirsiniz.Hafifçe masaj yaparak uygulayabilirsiniz.Sürdüğünüz noktayı bir kaç saat yıkamayın.

Cildiniz kısa süre içerisinde kremi emecektir.Kısa bir süre cildinizin kremi emmesini bekleyiniz. Sonrasında eğer krem halen emilmediyse jeli fazla kullanmış olabilirsiniz.Bu durumunda biraz bekledikten fazla kalan kısmı silebilirsiniz.

Gündüz kullanımlar dışarıda güneş ile temasta cildinizde leke oluşmasına sebep olabileceğinden dolayı daha çok gece kullanımı tavsiye edilmektedir.Ürünü kullandıktan sonra güneş ışığına çıkmamalısınız.

Cildinizde eğer yara, güneş yanığı veya egzama gibi sorunlar bulunuyorsa bu kremi uygulamayınız.

Gözünüz, ağzınız ve dudağınız ile temas ettirmeyin veya ettiysede bol su ile yıkayın.

Clindoxyl Jel Kullananlar
Clindoxyl Jel Kullananlar, Kullanım öncesi ve sonrası

Clindoxyl Jel Yüzde Kaç Saat Kalmalı?

Clindoxyl Jel sorunlu bölgenize uyguladıktan sonra yaklaşık olarak 2 saat boyunca kalmalı ve yıkamamalısınız.Tamamen emilmesi beklendikten sonra yıkanabilir.

Nasıl Saklamalı?

Kremi 25 derecenin altında oda sıcaklığında saklayabilirsiniz.İlacı satın aldıktan sonra son kullanım tarihi geçmemiş bile olsa 2 ay sonra atmanız öneriliyor.

Yine sivilce tedavisi ve yara ve yanık izlerinde kullanılan antibiyotik içeren Dextrocin Krem ve yine çok etkili bir krem olan İmex Krem yazımıza da göz atmalısınız.Doğal tedavi için ise Kükürtlü Sabun yazımızı incelemelisin.

Clindoxyl Jel Yan Etkileri

Kremin kullanımında oluşabilecek yan etkile ise şu şekilde;

Çok Yaygın Görülen Yan Etkileri : Kızarıklık, kuruluk ve soyulma.

Yaygın Görülen Yan Etkileri : Cildinizde yanma hissi, güneş hassasiyeti, başağrısı, ciltte ağrı (uygulanan bölgede)

Yaygın Olmayan Yan Etkileri : Karıncalanma, deri döküntüsü, akne durumunda kötüleşme.

Emzirme döneminde kullanımı önerilmiyor.Ancak bu durumu yinede doktorunuza danışabilirsiniz.

Clindoxyl Jel Fiyatı

CLINDOXYL jel 25 gr 2024 yılı fiyatı 239,10 TL‘dir.

Doktorunuza danışmadan bu ilacı almayınız ve kullanmayınız !

Ayrıca yüz bakımı için hazırladığımız Çilek maskesi yazımızada göz atabilirsiniz.

Sizlerde kullanım sonrası veya kullanmadan önce merak ettiklerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fastjel Krem

Fastjel Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Emla Krem

Emla Krem Nedir? Vajinaya Nasıl Sürülür? Vajina Uyuşturucu Krem