in

Kızlık Zarı Dikimi Ankara

Kızlık Zarı Dikimi

Bu yazımızda Ankara’da bulunan kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olan Esra Çabuk Cömert tarafından kadınlara yönelik sağlanabilecek hizmetin bedeli, işleyişi ve kızlık zarının ne olduğundan bahsedeceğiz.

Kızlık Zarı Nedir?

Kızlık zarı gerek Türkiye’de gerekse diğer ülkelerde birer sosyokültürel veya bir düşünce biçimi olarak tanımlanmış. Hatta bazı kimseler tarafından kızlık zarının önemi üzerinde sıkça durulur ve bunun sonucunda bu zihniyet tarafından baskıcı davranış sergilenmesi gibi bir durum ortaya çıkar.

Ayrıca bilinenin aksine sadece herhangi bir yapılan cinsel ilişki sonrasında değil, bunun dışında birçok nedenden dolayı da kızlık zarı yırtılabilir. Zar yırtılsa dahi bazı kadınlarda bu yırtılmadan ötürü bir kanama meydana gelmeyebilir. 

Kızlık zarının esas adı Latince kökenli olup hymen adını alır. Bu sayede günümüzde de kızlık zarına yapılan operasyonun adı da hymenoplastidir. Kızlık zarı, bir çok vajinal enfeksiyonun önüne geçer çünkü rahim içerisinde bulunur ve korur. 

Hymenoplasti alanında uzmanlık seviyesine ulaşmış doktorlar tarafından profesyonel bir şekilde herhangi bir sorun çıkmadan operasyonları yapabiliyor. Bu doktorlarımızdan biri de Esra Çabuk Cömert adındaki uzman doktorumuzdur.

Kızlık Zarı Diktirme Fiyatları 2022

Kızlık zarı diktirme fiyatları Ankara’da ortalama olarak 200 TL civarındadır ve söylememiz gerekir ki yapay kızlık zarı dikimi bazen size sonuçlar vermeyebilir. 

Çünkü hayatınızın önemli dönemlerinde kullanabileceğiniz bu yapılan ürün eğer ki sizin istediğiniz düzeyde değil ise ve akabinde sizlere sorun yaratıyorsa, sizler için olayın bir manası kalmıyor. 

Bu yüzden de yine ameliyatsız bir yapay kızlık zarı dikimi düşünürseniz uzman bir jinekologla görüşmenizde fayda vardır. Kızlık zarı dikimi 1 ila 7 gün arasında yapılabiliyor.

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir

Eğer ameliyatlı ve daha iyi sonuçlar veren bir kızlık zarı diktirme operasyonu geçirilmiş ise ameliyat sonrası bir kadının mutlaka dikkat etmesi gereken şeyler şunlardır:

Ameliyatı geçirmiş olan kadınlar mutlaka temizlenirken genital bölgeye oldukça dikkat etmeliler ve enfeksiyonal bir durum oluşmaması adına genital hijyeni sağlamalılar. Çünkü dikim sonrası iyileşme süresi yaklaşık 1 aydır, hat ve bu uzun süre zarfından mikrop kapmaya ve hasar görmeye müsait genital bölgenin korunması oldukça önemlidir. Spor yapılmamalı, ağır ve seri hareketlerden kaçınılmalıdır.

Diğer bir sorun da oluşan genital kaşıntılardır. Kaşıntı var ise elle genital bölgeye pek temas edilmemeli, olası bir kaşıntıya neden olabilecek şeylerden uzak durulmalıdır. Bu nedenlerden biri de denize girmektir. Ayrıca 1 ay veya 45 günlük değişkenlik gösterebilen bu iyileşme süresi boyunca cinsel ilişkiden de uzak durulması gerekiyor. Verilen reçetedeki ilaçlar harfi harfine ve düzenli olarak kullanılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeşil Kil Maskesi

Yeşil Kil Maskesi

En Sevimli Köpek Cinsleri

Görünce Kendine Hayran Bırakan En Sevimli Köpek Cinsleri