in

Yeşil Kil Maskesi

Yeşil Kil Maskesi

Kil birçok vitamin ve mineral içerir. Kil, volkanların gelişmesiyle oluşan dünyanın bir parçasıdır. Kilin birçok rengi ve özelliği vardır. Rengi bulunduğu bölgeye göre değişir. Yüz maskelerinde kullanım için kil; yeşil, beyaz, pembe, sarı renktedir. Ayrıca yeşil kil maskesi en yaygın kullanılan killerden biridir.

Yeşil kilin cilt için birçok faydası vardır. Fazla yağın ciltteki kiri ve yağı temizleme etkisi vardır. Cildin eski katmanlarını temizlemede etkili bir avantajı vardır. 

Yeşil Kil Maskesi Faydaları Nelerdir?

Ciltteki kan dolaşımını iyileştirir ve canlılığını geri kazandırır. Sağlıklı cilt oluşumunu etkiler. Deride bulunan; gözenekleri tıkayan yağın yoğunluğunu azaltır. Mineraller içerdiğinden cildi besler ve yaşlanma etkilerini azaltır.

Cildi arındırır ve parlatır.Bu kapsamda; yeşil kil maskesi cildi pürüzsüzleştirir ve yumuşatır. Cildin onarılmasına yardımcı olarak cildin yenilenmesine ve yenilenmesine yardımcı olur. Akne ve akne tedavisinde ve giderilmesinde etkilidir. 

Yeşil Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Yeşil Kil Maskesi Nasıl Yapılır

Genel kapsamda yeşil kil maskesi düzenli kullanım sayesinde cildin dengesini korur ve zararlı etkilere karşı direnç sağlar.

Cildi temizlemek için yeşil kili suyla karıştırın ve yüze uygulayın. 5 dakika sonra durulayın. 1 yemek kaşığı yeşil kil, 1 tatlı kaşığı kayısı çekirdeği yağı, 3 damla limon suyu ve 3 damla suyu karıştırın. Yüze uygulayın ve 10 dakika sonra ılık su ile durulayın. Gül suyu ile nemlendirin.  https://www.petitemaison.com.tr/yuz-maskesi sitesinden kil maskesine ulaşabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çarşaf Modelleri

Çarşaf Modelleri

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarı Dikimi Ankara