in

Kabak Mücverden Sıkılanlar İçin Farklı Mücver Tatları

Mücver Tarifleri

Mücver dendiğinde akla hemen kabak geliyor olsa da aslında daha farklı sebzelerle de bu yemek hazırlanabiliyor. Mücver her ne kadar yemek adı olarak düşünülse de bir yemek tekniğidir. Bu nedenle farklı sebzelerle mücver hazırlama konusunda gayet cesur davranabilirsiniz. 

Patates Mücver

Patates Mücveri
Patates Mücveri

Patates her türlü yemek için kullanılan bir sebze olduğundan mücver hazırlamak için de tereddüt etmeden seçebilirsiniz. Patatesleri rendeledikten sonra içerisinde dere otu, kuru soğan gibi dilediğiniz malzemeleri ekleyin. Sonrasında ise tıpkı kabak mücverde olduğu gibi kızgın yağda kızartın. Patates mücver, kabak mücver ile rahatlıkla rekabet edebilecek bir lezzete sahiptir. 

Karnabahar Mücver 

Karnabahar Mücver
Karnabahar Mücver

Mücver yapmak için daha önce patatesi denemiş olabilirsiniz. Ancak karnabaharı deneyenlerin sayısı azdır. Bu sebzeye inanılmaz bir lezzet kazandırmak isterseniz hemen kolları sıvayın ve karnabaharı küçük parçalara ayırmaya başlayın. Karnabahar içerisine istediğiniz lezzetleri ekleyebilirsiniz. Özellikle kuru ya da taze soğan eklemenizi öneririz. Eğer bu mücver tarifi ve malzeme listesi bilgisine ulaşmak isterseniz Yemek.com adresine tıklayın. 

Patlıcan Mücver

Patlıcan Mücveri
Patlıcan Mücveri

Elbette patlıcandan da mücver yapılır. Hem de nefis bir yemek elde edilir. Patlıcana farklı bir form kazandırmak isterseniz daha fazla beklemeyin ve bu mücveri yapın. Ancak yağda kızartılacağı için patlıcanın yağ çekmesini önlemeniz gerekiyor. Dolayısıyla patlıcanları kullanmadan önce bir süre tuzlu suda bekletmeyi sakın unutmayın. 

Kereviz Mücver

Kereviz Mücver
Kereviz Mücver

Çocuklara kereviz yedirmekte zorlanıyor musunuz? O halde bu akşam menüde kereviz mücveri var! Çocuklara bu faydalı sebzeyi yedirmenin en kolay yolu olan kereviz mücveri kesinlikle denemeniz gerekiyor. Akşam yemeğine gelen misafirlerinizi şaşırtmak için de kullanabileceğiniz bir yemektir. Kereviz yemeklerinde hangi baharatları kullanıyorsanız bu yemekte de aynılarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Mücver yemeklerine baharatın çok yakıştığını unutmayın. 

Bal Kabağı Mücver

Bal Kabağı Mücveri
Bal Kabağı Mücveri

Bal kabağından da enfes mücver yemekleri yapabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Üstelik sadece lezzetiyle değil rengiyle de iştahları kabartmayı başarıyor. Soğan ve taze nane eklemeniz durumunda yemeğinizin lezzetinin de ikiye katlanacağından emin olabilirsiniz. Eğer daha farklı malzemeler ile mücver yemekleri yapmak isterseniz istikametiniz Yemek.com adresi olmalıdır. Bu sitede keşfedilecek çok sayıda yemek var!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yatak Odası Nasıl Yerleştirilir

Yatak Odası Nasıl Yerleştirilir?

Bahçe Mobilyası Dekorasyonu

Bahçenizi Yaza En İyi Şekilde Hazırlamak için Dekorasyon Önerileri