in

Sivex Losyon Nedir? Ne İşe Yarar?

Sivex Losyon

Sivex losyon, sivilcelerin tedavisi için çok sık kullanılan ve son derece etkili bir ilaçtır. Bu losyon genellikle ergenlik döneminde sivilce sorunları yaşayan hastalara reçete ediliyor. Cilt yüzeyine uygulanan Sivex losyon, tüm bakterileri yok eder ve tekrar oluşumunun önüne geçer. Düzenli bir şekilde kullanıldığı takdirde etkisini hızlıca gösterir. İçeriğimizin devamında losyona ait diğer detaylara ulaşabilirsiniz.

Burada yer alan bilgileri kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.Burada yer alan bilgileri doktorunuza danışmadan uygulamayınız.Aksi durumunda yaşanabilecek sağlık sorunlarından dolayı sitemiz sorumluluk kabul etmeyecektir.

Sivilce tedavisinde kullanabileceğiniz diğer ürünlerde Clindoxyl Jel ve Nadixa Krem yazılarımıza da mutlaka göz atmalısınız.

Sivex Losyon Nedir?

Bu etkili losyonun ana maddesi sodyum sülfasetamid olarak bilinmektedir. Orta şiddetteki sivilcelerin tedavisi için kullanılmaktadır. 

İçi irin dolu kırmızı kabarcıklara ve iltihaplı sivilcelere kıl kökü etrafındaki bakteriler neden olur. Sivex, bakterilerin yok olmasını sağlayan bir etkiye sahiptir.

İçerisinde barındırdığı maddeler ise hyaluronik asit, sodyum tiyosülfat, potasyum dihidrojen fosfat, disodyum hidrojen fosfat dihidrat, disodyum EDTA, sodyum metil paraben ve saf su olarak yer almaktadır.

Sivex Losyon Ne İşe Yarar?

Sivilce problemi, yediden yetmişe herkes de meydana gelme riski bulunan can sıkıcı bir durumdur. Sivex losyon, tam da bu soruna çare olmak için başvurulan etkili bir ilaçtır. Özellikle ergenlik dönemindeki gençler tarafından büyük ilgi gösterilmektedir. Benzer şikayetleri bulunan kişilerde sivilce, kabarcık vb. problemler için bu losyona başvuruyor.

Sivex Losyon Kullanımı

Sivex Losyon Kullanımı

Sivex losyon sadece sivilce sorunları için kullanılır. Herhangi bir alerji durumuna karşı kullanmadan önce doktorunuza başvurmakta büyük fayda var. Hekiminizin önerilerine mutlaka uymanız gerekmektedir.

Sivex losyonu kullanırken ilk olarak cildinizi temizleyip kurulamalısınız. Ardından ince bir tabaka şeklinde sivilceli alana yedirmeniz lazım. Bu losyon sabah ve akşam olmak kaydı ile günde 2 defa uygulanır.

Kullanmadan önce ve sonra ellerinizi mutlaka yıkamanız gerekiyor. Her ne olursa olsun hijyene dikkat etmelisiniz. Tedavi edilecek bölge dışında ciltteki daha geniş alanlara sürülmemelidir. Ek olarak tahriş olmuş ya da yanık bölgelerde uygulanmaması lazım. Ürünü kullanırken tahriş meydana gelirse mutlaka doktorunuza başvurun.

Sivex Losyon Yan Etkileri

Sivex losyonu kullanırken dil, dudak yüz ya da boğazda bir şişme olursa hiç vakit kaybetmeden hekiminize başvurmalısınız.

Ürün, nadiren de olsa yan etkilere neden olabiliyor. Bunlardan bazıları ateş, boğaz ağrısı ve ağız yaraları olarak biliniyor.

Bunun yanında nadirende olsa yorgunluk, aşırı derece halsizlik, eklemlerde ağrı, şişme, cilt yüzeyinde soyulma, döküntü, koyu renkli idrar yapma, deride soluk görüntü, morarma ve kanamaya yatkınlık gibi sorunlar meydana gelirse mutlaka doktorunuzla iletişime geçmeniz gereklidir.

Sivex Losyon Fiyatı 2024

Ürünün eczane satış fiyatı 195,45₺.

Burada yer alan bilgiler, bir doktora danışmadan kesinlikle uygulanmamalıdır. Lütfen önce doktorunuza danışınız.

Sivilce tedavisinde kullanabileceğiniz diğer ürünlerde Clindoxyl Jel ve Nadixa Krem yazılarımıza da mutlaka göz atmalısınız.

Sizlerde deneyimlerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şapka Modelleri

Şapka Modellerinde Göz Alıcı Modeller 

Coldaway C

Coldaway C Nedir? Ne için Kullanılır?