in

Emla Krem Nedir? Vajinaya Nasıl Sürülür? Vajina Uyuşturucu Krem

Emla Krem

Emla Krem, uyuşturucu etkisi sayesinde acı ve ağrı olan bölgelerde kullanılıyor.Özellikle ağda, epilasyon ve buna benzer acı duyulan konularda sıklıkla kullanılır.Yazımızda krem hakkında bilgiler ile ne işe yarar, nasıl kullanılır, fiyatı ve diğer detaylara yer veriyoruz.

Emla Krem Nedir?

Emla Krem içerisinde bulundurduğu lidokain ve prilokain hidroklorür etken maddeler ile uygulandığı bölgenin uyuşturulması sağlıyor.

Cildimizde yer alan hücre zarı sinirlerinin kremin uygulanması ile işlevini kaybetmesi ve sonrasında hissizlik sağlanması ile krem etkisini gösteriyor.Uyuşma yaşanan bölgede kısa süreli bir hissizlik duygusu oluşuyor.Bu durum size yaşanabilecek ağrı ve acıların hissedilmemesini sağlıyor.

Küçük çaplı bir cerrahi işlem veya ağda, lazer epilasyon veyada dövme yaptırma gibi durumlarda acınızı azaltmak amacıyla kullanılıyor.

Etken Maddeler

1 gram kremde 25 mg lidokain ve 25 mg prilokain içerir.

İçeriğinde yer alan diğer yardımcı maddeler ise şu şekilde; Arlaton 289, karboksiprolimetilen (Karbomer 974 P), sodyum
hidroksit (pH 8.7-9.7), saf su

Bu ürünü kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.Burada yer alan bilgileri doktorunuza danışmadan uygulamayınız.Aksi durumunda yaşanabilecek sağlık sorunlarından dolayı sitemiz sorumluluk kabul etmeyecektir.

Emla Krem Ne İşe Yarar?

Uyuşturucu özelliğe sahip olan krem ağrı ve acıların azaltılması amacı ile kullanılıyor.Kullanıldığı alanlar, faydaları ve ne işe yaradığı gibi detaylar şu şekilde;

Lazer Epilasyon : Epilasyon öncesinde kremin kullanımı, epilasyon sonrası cildinizde yaşanabilecek ağrı ve sızıların azlmasını sağlıyor.

Ağda : Vücudunuzda ağda yapacağınız bölgelere önceden bu kremi sürerek bölgenin uyuşması sağlanır ve ağda sonrası acı en aza iner.

Cerrahi işlemlerde : Küçük çaplı cerrahi işlemlerde, işlem öncesi kullanılarak yine işlem sonrası için acının daha az hissedilmesi sağlanır.

Dövme : Cildinize dövme uygulaması acı duyulan bir işlem olarak bilinir.Krem, dövme işlemi öncesinde uygulanırsa bölgeyi uyuşturacağı için çok daha az bir acı hissederek dövmenizi yaptırabilirsiniz.

Cinsel İlişki : Cinsel ilişki durumunda ağrı ve acı duyabilecek olan kişiler Emla Kremi vajinaya sürerek kullanmaktalar.İlişki sırasında acı çekmemek, ilk gece için acıyı azaltma amacı ile de kullananlar bulunuyor.

Vajinismus gibi rahatsızlıkları olan kişilerde bu kremi denemekteler.Ancak kremin kullanımı bu durumda bir doktor önerisi olmadan kesinlikle kullanılmaması gerekiyor.Vajinismus gibi rahatsızlıklarda bu krem yanma hissi oluşturabiliyor.Bu yüzden kullanımı çok önerilmiyor.Jinekoloğunuza danışarak kullanınız.

Uyuşturucu özelliği ile ağda ve epilasyonlar ve farklı alanlarda kullanılan Jetex Krem yazımızıda şimdi göz at.

Emla Krem Nasıl Kullanılır?

Emla krem Kullanımı

Ağrı ve acı duyacağınız bölgelerde kullanılan krem, bir işlem öncesinde kullanımı sağlanacaksa en az 1 saat öncesinden kremi işlem yapılacak veya ağrı, sızı yada acı oluşacak bölgeye sürmelisiniz.Etkisini gösterdikten sonra işleminizi yapabilirsiniz.

Kremi uygulamadan önce süreceğiniz bölgeyi iyice temizlemelisiniz.

Kremi uygulamak istediğiniz bölgeye ince bir tabaka halinde sürmelisiniz.

Kremi sürdükten sonra hava almayacak şekilde bir sargı bezi veya streç ile sarabilirsiniz.

Yaklaşık yarım saat beklemeniz yeterli olacaktır.Sonrasında ise cildinizde kalan fazlalıkları temizleyebilirsiniz.

Doktor tavsiyesi ve ilaç kullanım talimatlarına uymanız gerekmektedir.

Nereye Sürülür?

Ağrı veya acı duyabileceğiniz yerlere sürülebilir.Bu yerler bacaklarınız, el, kol, koltuk altı, ayak, vajina veya yüzünüz olabilir.Ancak kullanımı kesinlikle hekime danışarak yapmalısınız.

Emla Krem Kullananlar
Emla Krem Kullananlar

Cildinizde kesik, yara veya su toplamış bölgelere uygulamayın.Ağız, burun, anüs gibi bölgelerinize uygulamayın.Bir hekim onayı olmadan hiç bir bölgenizde kullanmayın.

Göze temas ettirmeyiniz

Açık yaralar, kesikler ve döküntülü deri
üzeride kesinlikle kullanmayın.

Bir alerjik durumla kaşılaşırsanız kesinlikle doktorunuzu bilgilendiriniz.

Emla Krem Vajinaya Sürülür Mü?

Ağda, epilasyon gibi uygulamalar için veyada cinsel ilişkide acıyı azaltma amacı ile sürülebilir.

Emla Krem Ne Kadar Bekletilmeli?

Krem uyguladığınız bölgede 30 dakika kadar kalmalı.Bu durum uyuşma ve cildinizin kremi emiş durumuna göre değişebilir.

Geciktirici Olarak Kullanılır mı?

Erkeğin penisi üzerine kremi sürmesi veya kadının vajinasınada sürerek oluşacak hissiyatın azaltılması ile geciktirici etki sağlanabilir.Ancak bunun yerine geciktirici etkili kayganlaştırıcı kullanılması daha doğru olacaktır.

Emla Krem vajinaya Nasıl Sürülür?

İlişkide acıyı azaltmak için kullanılacaksa vajina girişinin dış bölgesine sürebilirsiniz.Ağda veya epilasyon için bikini bölgesine işlemden 1 saat önce uygulama yapacağınız alanlara sürebilirsiniz.

Cinsel ilişkide nasıl uygulanır?

Erkeğin penisi üzerine sürmesi ve kadınında vajinası dışına sürmesi ile cinsel ilişkide uygulanabilir ancak bu krem yerine kayganlaştırıcı kullanımı daha uygun olacaktır.Ayrıca bu tarz bir kullanım için jinekoloğunuza danışmalısınız.

Bacak Ülserinde Kullanılır mı?

Krem, bacak ülserinde kullanılmaktadır.Kremi bölgeye uyguladıktan sonra 30 dk beklemeniz yeterlidir.Daha fazla anestezi özelliği için 60 dk bekletebilirsiniz. Uygulama sonrası uygulanan yeri hava geçirmeyecek bir sargı ile örtmelisiniz.

Emla Krem Fiyat 2024

Emla Krem fiyatı 2024 yılı için 855₺’dir.

Nerede Satılır?

Emla Krem eczanelerde satılmaktadır.

Muadili

Emla krem yerine ne kullanılabilir sorusuna muadili olarak piyasada bulabileceğiniz Anestol Pomad‘ı tercih edebilirsiniz.Eczacınıza danışarak muadilini alabilirsiniz.

Prospektüs – Kullanım Talimatı

Kremin kullanım talimatlarına şu adresten ulaşabilirsiniz.

Bir diğer yazımızda bahsettiğimiz ve regl ağrıları gibi durumlarda kullanılan Fastjel Krem yazımıza göz atabilirsiniz.

Sizlede kullanım sonrası tecrübelerinizi ve bilgilerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Clindoxyl Jel

Clindoxyl Jel Yüzde Kaç Saat Kalmalı? Ne İşe Yarar?

Muscoflex Duo Jel

Muscoflex Duo Jel Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?