in

Karamel Saç Rengi Tonları : Kimlere Yakışır?

Karamel Saç Rengi

En doğal saç renklerinden biri olan karamel saç rengi, genç yaşlı herkes tarafından sevilerek tercih edilmektedir. Karamel tonları konusunda çok zengin tercih seçeneğine sahip olduğundan ten renginiz, yüz şekliniz, boyunuz ve kilonuz ne olursa olsun kendinize yakışan tonu ve modeli bulmanız kolaydır. Böylece hangi tene yakışır sorusunu sormak zorunda da kalmazsınız.

Birbirinden güzel ve farklı saç rengi tonları bulunmakta olup saç tasarımı konusunda yapılan yenilikler, teknolojinin saç dizaynına da girmiş olması ve kişilerin yeni tarzlar denemek istemesi, farklılık beklentisi yepyeni renk tonlarının ortaya çıkışına sebep olmaktadır.Açık ve koyu karamel saç rengi, çikolata karamel, altın karamel ve bakır karamel saç rengi olmak üzere geniş bir renk paletine sahiptir.

 Karamel Saç Rengi

Karamel saç rengi nasıl elde edilir?

Doğal saç renginize göre değişiklik gösteren boyama uygulaması saçınızın şekliyle de doğrudan alakalı olarak saçlarınızı yıpratmayacak şekilde yapılır. Karamel renge sahibi olmak isteyen birçok kişi altın karamel tonunu yakalamak istediği için açık karamel rengi nasıl elde edilir sorusunun cevabını aramaktadır. Hâli hazırda açık renk saçlara sahipseniz, sarışın ya da kumralsanız altın karamel saçınıza daha kolay uygulanır.

Saç diplerinizden başlayarak uçlara doğru açılan çok hafif kahverengi boya ve aralara atılacak ışıltılar ile sarı ya da kumral saçlarınızda çikolata karamel saç ışıltısını yakalayabilirsiniz. Açık karamel için ise saç diplerinize uygulanan kahverengi boyanın koyuluğu oksit suyu ile biraz daha açılmalı ve boyanın kapladığı alan daha az tutularak açık renklere geçiş daha hızlı olmalıdır. Açık karamel rengi nasıl elde edilir sorusunun cevabını en iyi saçınızın yapısını ve sizin isteklerinizi bilen kuaförünüz verecektir.

Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Kafanızdaki soru işaretlerini gidermek adına kuaförünüze de açık rengi nasıl elde edilir diye sorduğunuzda size kendi deneyimleri ve yöntemleriyle ilişkili gerekli bilgiyi sunacaktır. Koyu karamel ise açık rengi ile kıyaslandığında daha kolay elde edilebilen bir tondur.

Kahverenginin koyu tonları daha yoğun kullanılacağı için kontrolü daha kolaydır. Bakır karamel ise uygulanması diğer renklere göre biraz daha zor olan bir renktir. Araya katılacak kızıllık ve griliklerin oranını her kuaför doğru ayarlayamayabilir. Karamel saç rengi nasıl elde edilir sorusunun cevabı kuaförünüze göre değişecektir.

Karamel saç rengi kimlere yakışır?

Karamel saç rengi tonları genel olarak herkese yakışsa da daha çok uyduğu ya da biraz abes durduğu renk tonları vardır. Karamel saç rengi hangi tene yakışır sorusunun cevabı herkese göre değişir. Ancak açık renk tenine sahip kişilerde, özellikle porselen tenlilerde karamel tonlarının, özellikle çikolata rengi ve bakır tonlarının daha hoş durduğu aşikârdır.

Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır

Ten rengi bronza kaçan, çok esmer ya da siyahi ten rengine sahip kişilerin ise illa ki karamel renk tonunda saçlarını boyatmak istiyorlarsa koyu tercih etmeleri, bunun dışında daha koyu renklerin ve özellikle siyaha yakın kahve tonlarının bu kişilere daha çok yakıştığını hatırlatmakta fayda var. Karamel hangi tene yakışır diye sorulduğunda birçok kişi herkese yakışacağını düşünse de ten rengi sarıya kaçan beyaz renkte olanlar ya da doğal kılları çok koyu siyah olanlara bu renk pek gitmemektedir.

Karamel Saç Rengi Modelleri

Yaz döneminde kadınların daha çok açık tonlardaki saç rengini seçmesi, değişiklik yapmak isteyen, farklı modeli denemek isteyen koyu saç rengine sahip bayanların yavaş yavaş açık renge geçmek için kullandığı karamel kahve saç rengi tonları mevcuttur.

Karamel kahve tonları farklı kozmetik firmalarınca numaralandırılarak hazır olarak satıldığı gibi, farklı renklerin karışımı ile de elde edilebilir.Kimlere yakışır, sorusu makyajsız sadeliği seven, yazın sıcak havalarda uğraşmak istemeyen bayanların tercihi olduğundan düz fönlü ya da doğal kıvırcık olarakta tercih edilmektedir.

Daha doğal görünüm için saç bakımına önem veren sürekli beyaz saç problemlerinden sıkılan bayanların imkanları dahilinde güzelleşme çabalarından da sayıldığından, kendini mutsuz hisseden hanımların ilk değişikliği saçlarından yaptığı bakım uygulaması içinde söylenebilir.

Uzun süreli kullanıma uygun olan saç rengi, diplerden çıkan beyaz olmadığı müddetçe ilk boyandığı rengi uzun süre muhafaza eder. Boyandıktan sonraki birkaç yıkama sonrası saç renginin tam oturmuş olması, doğal görüntüye sebep olacağından, özel günler için yapılan hazırlıklarda dikkat edilmesi gerekir. Kendini genç ve mutlu görmek isteyen, modayı yakından takip eden bakımlı kişilerin tercihi olan karamel tonlar yaz kış kullanıma da uygun olduğu düşünülürse genç ya da yaşlı herkesin tercihleri arasında yerini alır.

Karamel renginde yer aldığı genç gösteren saç renkleri yazımıza da göz atmalısınız.

Sizlerde beğendiğiniz saç rengi ve tonlarını yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

One Comment

Leave a Reply
  1. Ben karamel boyattım ama açık biraz önce saçlarım siyah olduğu için hafif açıldı ince telli saçlarım olduğu için de saçımda hafif yanık oldu çok kurudu saçlarım keratin kullanarak onardım saçlarım artık yumuşacık ve rengi çok canlı görünüyor bu sayede.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bakır Saç Rengi

Bakır Saç Rengi ve Tonları Nasıl Elde Edilir?

Locoderm Krem

Locoderm Krem Nedir? Ne İşe Yarar?