in

Bakır Saç Rengi ve Tonları Nasıl Elde Edilir?

Bakır Saç Rengi

Her yıl onlarca bayan tarafından tercih edilen oldukça iddialı ve zor renk olan bakır rengi bakımı ve rengi taşıması zor gözükse de oldukça dikkat çeken ve popüler bir saç rengidir. Bakır rengi daha çok açık tenli ve buğday tenli kadınlara yakıştığı bilinse de aslında tüm ten renklerine uygundur. Fakat bakır saç rengine karar verdiyseniz kaş renginizi de saçınıza uygun olarak boyatmayı düşünebilirsiniz. Teninize en uygun bakır saç rengini bulduktan sonra saçlarınız sizi daha havalı ve daha farklı bir hava içerisine sokacaktır. 

Bakır Saç Rengi Tonları

Açık bakır saç rengi
Açık Bakır

Bakır rengi aslında birbirinden farklı ışıltıda ve içeriğindeki tonlamalara göre farklı farklı tonlarda bulunabiliyor. İlk olarak açık bakır saç rengi oldukça canlı ve içerisinde kızıl parlamalar bulunan ve bakımı zor olan bir renktir. Eğer açık bakır kullanmak istiyorsanız saçlarınızı yıkarken oldukça dikkatli olmalısınız zira bu renk akmaya çok meyillidir.

Bakır Karamel Saç Rengi
Bakır Karamel

Diğer bir ton ise bakır karamel; kendi içerisinde tatlı bir karamel rengi ile bakır kızıllığını daha çok yumuşatarak rengi ise biraz daha koyudur.

Bakır bronz tonu
Bakır bronz tonu

Bakır bronz tonu ise oldukça canlı ve bakırın net olduğu parlak bir saç rengidir.

Bakır Sarısı Saç Rengi
Bakır Sarısı

Bakır sarısı; ton olarak hafif turuncu bir yapıdadır. Bu nedenle herkese yakışan bir ton değildir. Fakat doğru saçta saçı inanılmaz havalı ve parlak gösterecektir.

Kızıl Bakır Saç Rengi
Kızıl Bakır

Bakır Saç Rengi Nasıl Elde Edilir ?

Düz Bakır Saç Modelleri
Bakır Düz Saç Modeli

Bakır rengi herkeste doğal olarak bulunmayan ve elde etmesi oldukça zor bir renktir. Çok zor bir renk olmasına rağmen evde de elde edebilirsiniz. Fakat iyi ve kaliteli boyaları tercih etmeniz bakır renge en kolay şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır. Doğru boyayı seçtikten sonra boyama işlemini verilen talimatlara uygun olarak yapmalısınız. Boyama işlemini de bitirdikten sonra eğer saçınızda ekstra bir turunculuk ya da bakır renginde hoşunuza gitmeyen bir ton olursa bir iki defa mor şampuan ile saçlarınızı yıkayarak kolayca istediğiniz hale çevirebilirsiniz.

Bakır Renk Saçlar

Bakır Saç Rengi Kaç Numara ?

Bakır Rengi Saç Boyası Numaraları

Bakır renkte saç boyası piyasada hemen hemen her markada bulunuyor. Fakat kullanıcıların kendilerine göre en iyi boyayı ve tonu seçmeleri oldukça önemli. Yani ten renginize ve ten renginizin alt tonuna göre bir bakır tonu seçerek saç ve kaş renginizle bir uyum yakalayabilirsiniz. Sizin için en çok tercih edilen markaların bakır rengi saç boyalarını sıraladık.

  1. Palette Doğal Renkler 8-77; fiyatı 20.90 TL
  2. Wella Koleston 674 Terrakota Rengi ; fiyatı 34.50 TL
  3. Herbatint FF6 Orange ; fiyatı 74,25 TL
  4. Loreal Paris Excellence 743 Sultan Bakırı; fiyatı 30.68 TL

Bakır Saç Rengi Kullanan Ünlüler 

Lindsay Lohan Bakır Saç Rengi Ünlüler
Lindsay Lohan

Bakır saç rengi yıllardır birçok ünlü isminde kullandığı ve favorisi olan saç renklerindendir. Örneğin; Lindsay Lohan, Nicola Roberts, Christina Hendricks, Florence Welch ve ülkemizden de Elçin Sangu gibi isimler bakır saç renklerini tercih ediyor.

Elçin Sangu Bakır Rengi Saç
Elçin Sangu

Elçin Sangu ve saçları hakkında tüm detaylara yer verdiğimiz Elçin Sangu saç rengi yazımıza da göz atmalısınız.

Sizlerde uyguladığınız veya beğendiğiniz saç rengi ve tonlarını yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dextrocin Krem

Dextrocin Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Karamel Saç Rengi

Karamel Saç Rengi Tonları : Kimlere Yakışır?