in

Mavi Siyah Saç Rengi Kimlere Yakışır? Nasıl Yapılır?

Blue Black Hair Color

Genellikle beyaz tenli insanlar tarafından tercih edilen ve oldukça iddialı bir saç rengi olan Mavi Siyah saç rengi esmer tenlere ise genellikle daha açık mavi tonlarında bir saç rengi yapılabilir.Bu renk genel olarak koyu olan ve buğday ten ve beyaz tene sahip insanlarda oldukça parlak, canlı ve dikkat çekici duran bir saç rengidir.Gelin şimdi mavi saç rengi kimlere yakışır, nasıl yapılır ve bu saç rengini kimler denemeli, akmasına karşı ne yapılmalı gibi sorularınıza detaylıca cevap verelim.

Mavi Siyah Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Mavi Siyah saç rengi kesinlikle beyaz tenli ve buğday tenli insanların tereddüt etmeden kullanabileceği bir saç rengidir. Kullanımı aynı zamanda birazda kullanımı ve bakımı zor bir renktir.

Mavi siyah saç rengi tonunu daha açık bir mavi tonu ile esmer tenlilerde tercih edebilir. Fakat koyu renkte bir mavi siyah saç rengini koyu tenli insanların tercih etmemesini öneriyoruz.

Oldukça iddialı ve dikkat çeken bir renk olan mavi siyah saç rengini kullanacağınız saç modeli ile de daha güzel, bakımlı ve canlı gösterebilirsiniz. İçerisinde hafif kızıl yansımlar bulunan mavi siyah saç rengi beyaz tenli ve buğday tenlilerde uygulandığında son derece parlak ve canlı durmaktadır.

Mavi Siyah Saç Rengi Nasıl Yapılır?

Mavi Siyah Saç Rengi Nasıl Yapılır

Mavi siyah saç rengini istediğiniz gibi elde edebilmek için uygulayacağınız kendi saç renginizin çok koyu bir renk olmamasına dikkat ediniz. Çünkü çok koyu saç renklerinde mavi renk tam olarak kendisini belli edememektedir. Sarı, kumral ya da açık kumral tabanlı saçlarda ise kolaylıkla istediğiniz mavi tonunu elde edebilirsiniz. Evde de kendiniz piyasada birbirinden farklı satılan saç boyalarından mavi siyah karışımı boya elde edebilir ve kendinize uygulayabilirsiniz.

Evde kendi saçınıza uygulama yapmadan önce dikkat etmeniz gereken bir diğer şey ise saç boyasını kutuda bulunan uygulama süresine uyarak saçlarınızı boyamalısınız. Aksi taktirde boyayı uzun süre saçınızda beklettiğinizde beklediğinizden daha koyu renkte bir mavi siyah saç tonu elde edebilirsiniz.

Boya Numaraları ve Markaları

Boya Numaraları ve Markaları

Sizler için piyasada en çok tercih edilen markalardan en güvenilir sonuç veren mavi siyah saç rengi saç boyalarını sıralıyoruz. Saç boyanızın saçlarınızda uzun süre kalması ve ilk günkü tonunu koruması için boyalı saçlara uygun şampuan ve saç kremi kullanarak saçlarınıza bakım yapmayı unutmayınız.Rengi ararken farklı markalarda büyülü siyah olarak arayabilirsiniz.Kullanabileceğiniz saç boyası marka ve fiyatları şu şekilde;

  1. Koleston Kit Boya Mavi Siyah 2/8 ; fiyatı 30.95 TL
  2. Biomagic Doğal Saç Boyası Derin Mavi Siyah 1.01 ; fiyatı 39.95 TL
  3. Palette Kalıcı Doğal Renkler Saç Boyası 1-1 Gece Mavisi ; fiyatı 15.95 TL
  4. L’Oréal Professionnel Majirel 2.10 Mavi Siyah Saç Boyası; fiyatı 47,50 TL

En İyi Mavi Siyah Saç Boyası Hangisi

En çok yaşanan sorun bu rengin akması.Bu nedenle kaliteli boya kullanımı akma ihtimalini daha aza indirebilir.

Kullanıcı yorumları dikkate alındığında en çok tercih edilen ve memnun kalınan boya L’Oréal Professionnel Majirel 2.10 Mavi Siyah Saç Boyası oluyor.Çoğu kullanıcı bir çok yıkama sonrası bile saç rengini korumuş.

Bunun haricinde Koleston ve Palette kullanımı da oldukça iyi sonuçlar veriyor.

Akmasına Karşı Nasıl Bakım Yapılmalı?

Akmayan mavi saç boyası arayışında olanlar en iyi boya markası önerilerimizden L’Oréal‘in ürününü kullanabilirsiniz.Ancak yinede akma sorunu yaşayanlar için bir kaç önerimiz var.

Saçlarınızı boyadıktan sonra normal şampuanlar yerine boyalı saçlar için olan ürünleri tercih etmelisiniz.Yıkama esnasında boyalı saçlarınızın rengini daha fazla koruyabilirsiniz.Bunun içinde Insight Boyalı Saçlar için Koruyucu Şampuan ürününü veya yine L’Oréal ürünü olan ELSEVE Color Vive Renk Koruyucu Bakım Şampuanı renk koruyucu olarak tercih edebilirsiniz.

Boyalı saçlar için ayrıca yıpranma söz konusu olacağında bakım yapmanızda önemli.Örnek olarak Elseve Yıpranmış Saçlar için Mucizevi Saç Bakım Yağı ürününü kullanabilirsiniz.

Mavi Siyah Saç Rengi Modelleri

Son derece iddialı olan bu rengi günlük hayatınızda saçlarınızı toplayarak ya da at kuyruğu ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Onun dışında saçlarınızda daha parlak, canlı ve dikkat çeken bir görünüm elde etmek isterseniz de saçlarınızı iri su dalgaları halinde saç maşası ile yaparak havalı ve son derece dikkat çeken bir renk elde edebilirsiniz.

Örnek model resimlerinde gördüğünüz iki rengin karışımından ortaya çıkan siyah saç rengi için yukarıda önerdiğimiz saç boyalarını kullanabilirsiniz.

Saçınızda her iki rengi ayrı olarak kullancaksanız (ombre vs gibi) o zaman sadece mavi boya alarak siyah üzerine uygulamalısınız.

Şimdi de bu rengi uygulamış olan farklı saç kesim ve şekillerinde nasıl durduğuna bakalım;

Kısa Saç Modellerinde Kullanımı

Kısa Saç Modellerinde Kullanımı

Yarısı Mavi Yarısı Siyah

Yarısı Mavi Yarısı Siyah Saç

Siyah Saça Mavi Ombre

Siyah Saça Mavi Ombre

Uzun Saçlarda Siyahla Beraber Mavi Rengin Kullanımı

Uzun Saçlarda Siyahla Beraber Mavi Rengin Kullanımı

İster iki farklı renk tonu olarak ister hazır alacağınız boyalar ile iki rengin karışımı ile parlak ve dikkat çekici maviden gelen bir siyah olarak kullanabilirsiniz.

Esmer Tende Kullanımı

Esmer Tende Kullanımı

Esmer ten üzerinde rengin kullanıldığını görüyoruz.Burada renkler ayrı kullanılmış ancak esmer tene yakışan sadece bu kullanım değil ayrıca iki rengin karışımı olan mavi siyah da oldukça güzel duruyor.

Bob Kesim İle Kullanımı

Bob Kesim İle Kullanımı

Küllü Mavi ile Siyah Saç Rengi

Küllü Mavi ile Siyah Saç Rengi

İlginizi çekebilecek farklı bir saç rengi olarak Bakır saç rengi yazımıza da kesinlikle göz atmalısın.

Sizlerde evde uyguladığınız saç boyası deneyimlerinizi ve beğendiğiniz tonları yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.Ayrıca bu rengin uygulanması ile ilgili sorularınızı yine yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karbonat Limon Maskesi Nasıl Yapılır

Karbonat Limon Maskesi Nasıl Yapılır? Tarifi ve Faydaları

Tüp Bebek Tedavi Süreci Aşamaları

Tüp Bebek Tedavi Süreci Hangi Aşamalardan Oluşur?