in

Locoderm Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Locoderm Krem

Locoderm krem, çeşitli cilt enfeksiyonları, egzama, alerjik ve dermatit gibi hastalıkların tedavisinde doktor reçetesi ile eczanelerde satılan bir deri kremidir. Genellikle dermatozların yani bir diğer deyişle cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. 15 gram ya da 30 gramlık tüplerde satılmaktadır.

Locoderm Nedir?

Locoderm, cilt hasatlıklarında örneğin egzama, alerjik reaksiyonlar ve ışıktan dolayı oluşan kaşıntılar ve benzeri cilt hastalıkları tedavilerinde kullanılmaktadır. Locoderm kremin etkisi orta güçlü olarak tarif edilebilir. Cilt rahatsızlıklarının oluşturduğu iltihap ve şişlik tarzı semptomları ortadan kaldırmaya ve cildi temizlemeye yönelik kullanılan bir deri kremidir.

Bu ürünü kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.Burada yer alan bilgileri doktorunuza danışmadan uygulamayınız.Aksi durumunda yaşanabilecek sağlık sorunlarından dolayı sitemiz sorumluluk kabul etmeyecektir.

Locoderm Krem Ne işe Yarar? Ne İçin Kullanılır?

Locoderm Krem çoğunlukla egzama, ciltte tahriş sonucu kaşıntı, döküntü, ciltte oluşan alerjik reaksiyonlar gibi cilt enfeksiyonlarında kullanılan ve doktor reçetesi ile eczanelerden temin edilebilen bir deri kremidir. Cilt üzerinde dermatit, egzama gibi hastalıkların tedavisinde orta güçlü seviyede bir kremdir. Aynı zamanda derideki bazı bölgelerin kalınlaşması sonucu o bölgelerde döküntüye sebep olan sedef hastalığının tedavisinde de sadece o bölgelerde lokal olarak kullanılmaktadır. Düzenli doktorun tavsiye ettiği miktarda kullanıldığında etkisini görebileceğiniz bu krem aynı zamanda, ciltte oluşan güneş lekeleri ve kırmızı lekelerin görünümünün azaltılmasına da yardımcı oluyor. Çatlak, cilt incelmesi, ciltteki renk eşitsizlikleri ve renk atmaları, akne, aşırı tüylenme ya da kullanılan bölgede daha farklı semptomlar ve yan etkiler meydana geliyorsa doktorunuza başvurunuz.

Locoderm Lipokrem Nerede Kullanılır?

Deri bozukluğundaki kuruluk oranın dengeleyerek bölgenin nemlilik oranını düzenler. Genellikle derideki yangılı, kaşıntılı, kuru ve alerjik durumlarda kullanılarak o bölgeye lokal olarak uygulanabilir. Locoderm lipokrem; bir deri kremi olup vücutta istenilen bölgede kullanılabilir. İçeriğinde kortizon bulunan bu krem mutlaka bir doktor kontrolünde kullanılmalıdır.

Etken Maddesi Nedir?

Locoderm deri kremi etken maddesi hidrokortizon 17-bütirat’tır. Yani içeriğinde kortizon bulunmaktadır. Bu nedenle doktor tavsiyesi ile doktorunuzun belirttiği düzenlerde kullanmanız önemlidir. Eğer ilacın bu etken maddesine karşı bir alerjiniz bulunuyorsa bu deri kremini kullanmamanız gerekmektedir. İlacınızı yüz derisinde, cinsel organ derisinde kullanırken mutlaka doktor kontrolünde hareket etmelisiniz. Bebeklerde doktor tavsiyesi olmadan bu kremi kesinlikle kullanmamalısınız.

Yan Etkileri Nelerdir?

Kremi doktor tavsiyesi ile kullanmadığınız taktirde ya da herhangi bir şekilde deri de acı, yanma, pul pul dökülme, tahriş, kaşıntı ve benzeri yan etkiler meydana geliyorsa mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Doktor reçetesi ile alınan bu ilaç doğru kullanılmadığı takdirde ya da ilgili bölgeye gereğinden az ya da gereğinden fazla miktarda uygulandığın ortaya istenmeyen semptomlar çıkabilir. İlaca karşı alerjik reaksiyon az görülse de kullanırken dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. 

Sivilce tedavisinde ve sonrasında oluşan izler için kullanılan Clindoxyl Jel yazımıza da göz atmalısınız.

Locoderm Krem Fiyatı

Locoderm kremin güncel fiyatı ise 91,11 TL’dir.

İlacın kullanım talimatları ve diğer detaylar için şu adresten PDF olarak okuyabilirsiniz.

Sizlerde krem hakkında bilgi ve tecrübeleriniz ile sorularınızı yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karamel Saç Rengi

Karamel Saç Rengi Tonları : Kimlere Yakışır?

Kükürtlü Sabun Faydaları

Kükürtlü Sabun Cilde ve Saça Faydaları