in

Proctolog Krem Ne İşe Yarar? Nedir? Fiyatı

Proctolog Krem

Proctolog Krem, hemoroid, proktit, anal çatlaklar, pişik ve fissür gibi durumlarda kullanılan etkili bir kremdir.Yazımızda krem hakkında nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır, ürün fiyatı ve sıkça sorulan sorulara yanıt veriyoruz.

Bu ürünü kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.Burada yer alan bilgileri doktorunuza danışmadan uygulamayınız.Aksi durumunda yaşanabilecek sağlık sorunlarından dolayı sitemiz sorumluluk kabul etmeyecektir.

Proctolog Krem Nedir?

Proctolog Rektal Krem, hemoroid, proktit, anal çatlaklar ve anal bölgedeki tahriş, kızarıklık, şişlik ve benzeri cilt reaksiyonlarında tedavi amaçlı kullanılan ve doktor reçetesi ile eczanelerden satın alabileceğiniz bir tedavi kremidir.

Krem uygulanılan bölgede cildin onarılmasını, tahrişlerin ve kızarıklığın hızlı ve etkili bir şekilde geçmesini sağlayacaktır. Yoğun ve etkili bir krem olması sebebiyle ciltte oluşabilecek yara ve çatlaklara karşı da cildi korumaktadır.

Hemoroid ya da halk arasında bilinen ismi ile basur hastalığına karşı pek çok kişi tarafından tedavi amaçlı kullanılmaktadır.

Proctolog Rektal Krem, cilt rahatsızlıklarında kaşıntı, kızarıklık, pişik ve cinsel organlarda oluşabilecek fissür semptomlarını hafifletmek için kullanılmakta olan yumuşatıcı ve aynı zamanda yoğun kıvamlı tedavi edici bir kremdir.

Krem genellikle anal bölgede oluşabilecek tahriş ve yanma şikayetlerinde kullanılmakta olup uygulanılan bölgede cildin yenilenmesini sağlar ve aynı zamanda yanma hissini hafifletir.

Proctolog Krem Ne İşe Yarar?

Kremin, etken maddesi hidrokortizon olmakla beraber içeriğinde insan vücudunda oluşabilecek iltihapları azalmaya yarayan steroid bulundurmaktadır.

Bu krem genellikle anal yollarda oluşan hemoroidlerin veya rektum, enflamatuar durumlarının neden olduğu kaşıntı, şişlik, deride dökülme veya çatlak ve benzeri durumları tedavi etmek amacı ile kullanılmaktadır.

Aynı zamanda bağırsak yollarındaki hareket problemleri, ishal, bağırsak cerrahisi, anal bölgede kanama, zorlanma, tahriş, kızarıklık, kaşıntı ve benzeri cilt rahatsızlıklarında oldukça etkin ve yoğun bir kremdir. 

Proctolog Krem Nasıl Kullanılır?

Proctolog krem doktor tavsiyesi ile kullanılmakta ve özellikle uygulanacağı bölgenin temizlenerek uygulanması gereken bir kremdir.

Merhem özelliğindeki bu krem çocuklarda da mutlaka doktor gözetiminde kullanılmalıdır.

Uygulayacağınız bölgede kremi belirtilen şekilde gereğinden az ya da gereğinden fazla uygulamamaya özen gösteriniz. Kremi eliniz ile masaj yaparak cildinize yumuşak, narin ve hassas bir şekilde uygulayınız.

Proctolog Krem Yüze Sürülür mü?

Krem yüzde kullanılmaya uygun değildir. Sıklıkla anal bölgedeki deri tahrişleri, hemoroid ve beslenme bozukluğu nedeni ile oluşabilecek bağırsak rahatsızlığının ciltteki reaksiyonlarında tedavi amaçlı uygulanmaktadır.

Yüzde ve göz altı bölgesinde uygulanmaya kullanılmaya uygun olmayan kremi hamilelerde de özellikle doktora danışarak uygulamalısınız.

Proctolog Krem Fiyatı

Kremin güncel fiyatı 92,01 TL olarak satışa sunulmaktadır.

Yan Etkileri

Kremi kullanmanız ile oluşabilecek mide bulantısı ve kusma, hazımsızlık, yorgunluk, anal bölgede ağrılı bir şişkinlik ve başka şikayetler, karın ağrısı, uyuşukluk durumlarında mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Aynı zamanda ilaç yan etkileri arasında ağızda kuruluk, zor bir şekilde idrara çıkma, kabızlık, damakta kötü tat ve benzeri durumlarda da doktorunuza başvurmalısınız.

Burada yazılanların dışında da bir şikâyet görür iseniz doktorunuzla iletişime geçiniz. Kremin yan etkileri mevcuttur fakat her durumda ve herkeste ortaya çıkmamaktadır.

Sizlerde krem hakkında deneyimlerinizi, bilgileriniz ve sorularınızı yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aklovir Krem

Aklovir Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Sivilceye İyi Gelir mi?

Mantazol Krem

Mantazol Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı