in

Aklovir Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Sivilceye İyi Gelir mi?

Aklovir Krem

Aklovir krem hakkında en doğru kaynaklardan edindiğimiz bilgiler ışığında nedir, ne işe yarar, fiyatı gibi detaylı bilgiler vereceğiz.Aynı zamanda bu kremle alakalı sıkça sorulan sorulara yanıt vereceğiz.

Bu ürünü kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.Burada yer alan bilgileri doktorunuza danışmadan uygulamayınız.Aksi durumunda yaşanabilecek sağlık sorunlarından dolayı sitemiz sorumluluk kabul etmeyecektir.

Aklovir Krem Nedir?

Aklovir krem, eczanelerden reçeteyle satın alabileceğiniz, uçuk geçirme konusunda piyasadaki en başarılı aynı zamanda en uygun fiyatlı kremlerden biridir.Sadece ağız çevresine değil, genital bölgeye ve burun çevresine de uygulanabilir.

Etken Maddesi

Etken maddesi Asiklovir gibi alerjik bir madde olduğundan doktorunuza danışarak kullanmalısınız. Bunun dışında kullanım öncesi kremin içeriğindeki herhangi bir maddeye alerjinizin olup olmadığını da araştırmalısınız.

Aklovir Krem Nasıl Kullanılır?

Uçuğunuzun olduğu bölgeyi mümkün olduğunda kuru ve temiz tutarak, kremi nohut büyüklüğünde sıkarak yumuşak hareketlerle uygulamalısınız. 

Eğer sürdükten kısa bir süre içinde cildinizde kızarıklık, kaşıntı ya da döküntü yaparsa, aklovir kreme alerjiniz var demektir.Bu durumda kullanmayı bırakmalısınız. Günlük kullanım sıklığınız günde 5 defayı geçmemelidir.

Bunun yanında genital bölgede arka arkaya maksimum 5 gün, burun veya ağız çevresindeyse 4 gün kullanabilirsiniz. Kullanım sıklığınızın çok fazla olması durumunda cildiniz tahriş olabilir. 

Aklovir kremi kullanırken göz temasından kaçınmalısınız. Aynı zamanda hamilelik dönemindeki kadınların aklovir kremi kullanmadan önce mutlaka doktorlarına danışmaları gerekmektedir.

Aklovir Krem Ne İşe Yarar?

Aklovir Krem Uçuk Tedavisi

Krem, kullanım koşullarına ve sıklığına dikkat edilerek uygulandığı zaman en inatçı uçukları bile hızlıca geçirir. Uçukların daha da yayılmasını önleyerek, kısa sürede kontrol alınmasını sağlar.

Antiviral bir etkiye sahip olduğu için uçuk mikroplarıyla savaşır. Etkisini ilk günden itibaren göstermeye başladığı için, kısa sürede uçuğunuz kuruyarak kaybolur. Aklovir kremin etkisini artırmak için sizlere tavsiyemiz uçuğunuzun olduğu bölgeyi sürekli temiz ve kuru tutmanız, kirli ellerinizle uçuğunuza temas etmemeniz.

Fiyat olarak bütçenizi zorlamayacak aklovir krem, genital bölge, burun ve ağız çevresi gibi vücudun çeşitli bölgelerinde kullanılabildiği için son derece ekonomiktir.

Fiyatı

Kremin güncel satış fiyatı 92,01 TL‘dir.

Sıça Sorulan Sorular

Uçuğa iyi gelir mi?

Yazımızın başından beri bahsettiğimiz gibi, aklovir krem uçuk üzerinde son derece etkilidir. Uçukların yayılmasını önleyip, iyileşmesini sağlar. Genital bölgenizde, ağız ve burun çevrenizde çıkan uçuklar için kullanılabilirsiniz. 

Sivilceler için kullanılır mı?

Aklovir kremin etkili olduğu tek konu uçuklardır. Sivilceler üzerinde kullanılmaya uygun değildir. Kullanımı halinde, sivilcelerinizi daha da iltihaplandırarak yakabilir. Ya da cildiniz kızararak kaşınmasına neden olabilir. Bunun sonucunda cildiniz olduğundan daha kötü hale gelebilir.

Sivilce sorunlarınız ile ilgili olarak etkili bir krem olan Clindoxyl Jel yazımıza göz atabilir veya yine sivilce tedavisinde kullanılan Dextrocin Krem yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bebeklerde kullanılır mı?

Aklovir krem prospektüsünde yazdığı üzere, 12 yaş ve üzeri çocukların kullanımına uygundur. Bebeklerde kullanılması tavsiye edilmez. Kullanılması durumunda alerjik reaksiyona neden olabilir.

Sizlerde bilgilerinizi, tecrübelerinizi ve sorularınızı yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nibulen Krem

Nibulen Krem Ne İşe Yarar? Ne için Kullanılır? Fiyatı

Proctolog Krem

Proctolog Krem Ne İşe Yarar? Nedir? Fiyatı