in

Mantazol Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı

Mantazol Krem

Mantazol krem çok yönlü kullanılabilen farklı cilt hastalıklarında tedavi amaçlı kullanılabilen ve doktor reçetesi ile eczaneden temin edilebilir bir kremdir.Krem pek çok cilt rahatsızlığında, kaşıntı, alerji, döküntü ve benzeri cilt reaksiyonlarında tercih edilmektedir.

Mantazol Krem Nedir?

Krem genellikle 15 gramlık bir tüp içerisinde satılan kıvamlı bir cilt kremidir.Kremi böcek ısırıkları, alerjik durumlar, zehirli bitki tahrişleri, egzama, dermatit, dişi üreme organındaki kaşıntılar ve benzeri cilt rahatsızlıklarında kullanılabilmektedir. 

Bu ürünü kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.Burada yer alan bilgileri doktorunuza danışmadan uygulamayınız.Aksi durumunda yaşanabilecek sağlık sorunlarından dolayı sitemiz sorumluluk kabul etmeyecektir.

Mantazol Krem Ne İşe Yarar?

Mantazol krem etken maddesi olan izokonazol nitrat, Diflukortolon valerat olan bileşenler sayesinde ciltte oluşabilecek iltihaplı ve kaşıntılı deri mantarlarında, kızarıklık, kaşınma, şişlik, döküntü, güneş yanığı, arı sokması, koltuk altı kaşıntılarında, üreme organı kaşıntılarında kullanılabilir ve tedavi edici özellik gösterebilir.

Kremi ilgili bölgeye dikkatli ve gerektiği kadar uygulamalısınız. Bu konuda doktorun tavsiye ettiği sıklıkta kremi uygulamalı gereğinden az ya da gereğinden fazla uygulamamalısınız.

Krem aynı zamanda vajina içine sürülebilir ve oluşan kızarıklık ve kaşıntı gibi şikayetlerde kullanılabilir. Piyasada muadili olarak pek çok cilt kremi de bulmanız mümkündür. Mantazol krem 15 gram tüp şeklinde satılmakta ve aynı zamanlarda pişik içinde kullanılabilir. 

Egzema, alerjik reaksiyonlar ve çeşitli cilt rahatsızlıklarında kullanılabiline Locoderm Krem yazımıza da göz atmalısın.Ayrıca içerisinde antibiyotik bulunan ve cilt enfeksiyonları, sivilce, yara tedavisinde kullanılan Dextrocin Krem yazımızı da inceleyebilirsin.

Mantazol Krem Nasıl Kullanılır?

Kremi doktorunuzun tavsiye ettiği sıklıkta şikâyetiniz olan bölgeye yavaş ve nazik hareketler ile ince bir tabaka halinde uygulayabilirsiniz. Kremi ilgili bölgedeki şikayetleriniz geçene kadar uygulamaya özen gösteriniz.

Kremi eğer uçuk veya çiçek hastalığı, zona hastalığı, gül hastalığı, aşıdan sonra oluşan kızarıklık ve şişme durumunda, ağız kenarında oluşan kırmızı yaralar ile oluşan belirgin iltihaplanmalarda, cinsel yolla bulaşan hastalıklarda kullanmamalısınız.

Kremi şikâyetiniz olan bölgeye uyguladıktan sonra hava dolaşımını engellememek için bol, rahat ve gevşek kıyafetleri tercih etmenizi öneririz. Krem uygulanmadan önce kullanacağınız bölgenin temiz ve kuru olduğundan emin olmalısınız.

Mantazol Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Krem genellikle her cilt tipine uygun olup doğru bir şekilde uygulandığı taktirde çok az bir şikâyet ve yan etki oluşturmaktadır.

İlacın kullanıma bağlı olarak pek fazla yan etkisi gözlemlenmemiştir. Fakat kremi ilgili bölgede sürdüğünüzde kurdeşen, yüzünüzde ve dudaklarınızda şişlik, boğazınızda ve dilinizde şişlikler, nefes darlığı görürseniz acil bir şekilde doktorunuzla iletişime geçmelisiniz. 

Fiyatı

Mantazol kremin güncel fiyatı 24.49 TL olarak satışa sunulmuştur.

Nereden Satın Alınır

Kremi tüm eczanelerden satın alabilirsiniz.

Muadili ve Eşdeğer Kremler

Dermifin krem, Dermifin sprey, Fuggy krem, Funocord krem, Fugisid krem, Fungoid krem, İzovef krem, Tevoral krem, Tinagen deri kremi, Tracovol krem, Travacort krem, Travazol krem, Tiozone krem, Troderm krem, İzocort krem, İzosol krem ve Oly Plus krem’dir.

Sizlerde krem hakkında bilgi ve tecrübelerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Proctolog Krem

Proctolog Krem Ne İşe Yarar? Nedir? Fiyatı

Jetex Krem

Jetex Krem Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?