in ,

Söz ve Nişan Çiçekleri Nasıl Olmalı?

Söz ve Nişan Çiçekleri

İnsan hayatının en önemli dönüm noktalarından olan söz ve nişan günü, en canlı ve unutulmaz ayrıntıları içerisinde bulundurmalıdır. Organizasyon, kıyafet, kutlama yemeği, konuklara verilecek hediyeler ve çekilecek konsept fotoğrafların yanı sıra o günü güzelleştiren bir diğer detay da çiçektir. Damat ve ailesinden hediye gelen buket, halk arasında bir sevgi göstergesidir. 

Söz ve nişan çiçekleri satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı olgular bulunur. Asla unutulmayacak olan günü daha da özelleştirmek adına göz önünde bulundurulması gereken bu olgular ile hem hayatınızın aşkının hem de ailesinin kalbinde taht kurmanız mümkündür. 

Nişan ve Söz Çiçeği Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Nişan Çiçeği

Çiçek almak konusunda ayrıntılara dikkat etmek, alınacak çiçeğin özelliklerini bilmek ve en önemlisi de çiçeğin çeşidine karar vermek önemlidir. Hayat boyunca bir kez alınabilme ihtimali yüksek olan söz ve nişan çiçekleri için halk arasında belirlenmiş olan bazı kurallar olsa da zaman içerisinde bunlar değişkenlik göstermiş ve günümüz koşullarında en iyi buketler oluşturulmuştur. 

Nişan ve söz çiçekleri satın alırken dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

  1. Öncelikle çiçeğin canlı görüntüye sahip olmasına dikkat edilmelidir. Yapraklarının boynunu eğmiş olmamasına, canlı ve parlak renkli olmasına ve elbette ki kendine has kokusunu kaybetmemiş olmasına özen gösterilmelidir. Çiçeğin canlı durması için üzerine koku ya da sim sıkılmamalıdır. Önemli olan doğal güzelliği ön plana sürmektir.
  2. Hediye olarak alınan buketlerde kaç adet çiçek olduğuna dikkat edilmez. Fakat bu durum söz ve nişan çiçekleri için geçerli değildir. Günümüzde aşkın tarifi alarak belirtilen bazı durumlar vardır. Örneğin ufak boyutlu bir buket alınmak isteniyorsa on üç çiçek bulunan buket yaptırılır çünkü seni seviyorum cümlesinde on üç harf bulunur. Orta boyutlu bir buket yaptırılmak istenirse kırk adet çiçekten oluşan buketler tercih edilir. Günümüzde özellikle bazı bölgelerde buketler ne denli büyükse sevginin de o kadar büyük olduğu belirtilir ve bu sebeple en az yüz adet çiçekten oluşan buketler de özel günlerde yaptırılır.

    Çiçek alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da uzunluktur. Günümüzde, kökünden koparılmışçasına uzun olan çiçeklerle oluşturulan devasa boyutlu buketler modadır. Yurt dışında başlayan bu moda, kısa sürede Türkiye’de de büyük rağbet görmüştür. 

Nişan ve Söz Çiçeği Çeşitleri Nelerdir?

Nişan Çiçeği Çeşitleri

Çiçek çeşidi, nişan ve söz çiçekleri alırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli noktalardan biridir çünkü çiçek, verdiğiniz mesajı belirler. Örneğin bu gibi günlerde kırmızı güle rağbet çok olur çünkü anlamı, tutku derecesinde aşktır. Fakat bu durum bazı ilişkilerde geçerli olmaz. Bazen saf ve temiz aşkı tercih etmek için beyaz gül almak gerekir bazen de çift için anlamı derin olan farklı bir çiçek. Burada önemli olan, çiftin hangi duygular içerisinde olduğudur.

Nişan ve söz buketleri için kullanılabilecek çiçekler kırmızı gül, beyaz gül, lavanta gül, pembe gül, kırmızı lale, pembe lale, papatya, beyaz gerbera, nergis zambağı, beyaz zambak, gardenya, mor leylak, mavi leylak, beyaz leylak ve pembe ortanca çiçekleridir. Bunların tümü aşkı, sevgiyi, tutkuyu ve bağlılığı temsil eder. 

Söz Çiçekleri

Nişan ve söz çiçekleri satın alırken bilinen ve güvenilen çiçekçiler tercih edilmelidir. Seçim yaparken size yol gösterecek, unutulmaz bir buket hazırlayıp günün ilgi odağı haline getirecek ve elbette ki sezon trendlerine uyan Wish Flowers Design’ı tercih etmek size en özel gününüzde mutluluğu yaşatacaktır. Markaya, https://www.wishflowersdesign.com/soz-nisan-cicekleri adresinden ulaşabilir ve gerekli bilgi ile fiyatlandırmayı öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Toptan Kombin Giyim

Toptan Kombin Giyim

Pizza Hangi Ülkeye Aittir?

Pizzanın Mini Tarihi : Pizza Hangi Ülkeye Aittir?