in

Nibulen Krem Ne İşe Yarar? Ne için Kullanılır? Fiyatı

Nibulen Krem

Nibulen krem, bakteri ve mantar kaynaklı ciltte oluşan hastalıklarda tedavi amaçlı kullanılmaktadır.Kremin etken maddeleri sayesinde pek çok mantar reaksiyonunda kullanılabilmektedir.Yazımızda krem hakkında detaylı bilgiler ile ne işe yarar, nasıl kullanılır, bilinmesi gerekenler ve fiyatı gibi bilgilere yer verdik.

Bu ürünü kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.Burada yer alan bilgileri doktorunuza danışmadan uygulamayınız.Aksi durumunda yaşanabilecek sağlık sorunlarından dolayı sitemiz sorumluluk kabul etmeyecektir.

Nibulen Krem Nedir?

Nibulen krem etken maddesi Siklopiroksolamin olup bu sayede insan derisinde oluşabilecek mantar kaynaklı rahatsızlıklarda mantarlı öldürerek cilt üzerinde yayılmasını önlemektedir. Dermatofitler yani cilt hastalığına sebep olan mantarların tedavisi için uygun olan bir kremdir. Kremi doktor tavsiyesi ile reçete üzerinden eczanelerden satın alabilirsiniz.

Trichophyton rubrum, trichophyton mentagrophytes, epidermophyton floccosum ve microsporum canis mantarlarına bağlı olarak tinea pedis yani ayak mantarı, tinea cruris yani kasık mantarı ve tinea corporis bir diğer deyişle yüzeysel mantar enfeksiyonu ve benzeri pek çok mantar, bakteri kaynaklı rahatsızlıkta kullanılmaktadır. 

Nibulen Krem Ne İşe Yarar?

Nibulen krem genellikle boyun, kol, gövde ve bacaklarda görülmekte olan iltihaplı, kızarık ve kaşıntılı yaralarda kullanılmakta olan bir cilt kremidir. Aynı zamanda cinsel organlarda da oluşmakta olan mantar enfeksiyonları ve genellikle erkeklerde oluşabilecek maya mantarlarının sebep olduğu rahatsızlıklarda, sünnet derisi ve üzerinde oluşabilecek ağrı, sızı, yanma, kızarma, dökülme ve benzeri durumlarda lokal olarak uygulanabilir.

Krem, siğil tedavisi ve benzeri sivilce, akne tedavisi için kullanılmamaktadır. Bu durumlarda doktorunuza danışarak uygun görürse tedavi için Clindoxyl Jel veya İmex Krem yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Mantar problemleri için doktorunuza danışarak kullanabileceğiniz Trosyd Krem yazımıza da göz atabilirsiniz.

Nibulen Krem Nasıl Kullanılır?

Kremi şikâyetiniz olan ve enfeksiyonun görüldüğü bölge üzerinde lokal olarak uygulayabilirsiniz. Kremi mutlaka doktor tavsiyesi ile uygulamalı ve doktorunuzun belirttiği sıklıklarda düzenli bir şekilde kullanmalısınız.

Krem içeriği yoğun ve etkili olduğu için uygulanılan bölgede oluşan mantar reaksiyonlarını hızlı bir şekilde azaltmanıza ve tedavi olmanıza yardımcı olacaktır.

Mantarların dokularınızda üremesini ve çoğalmasını önleyerek hastalığın hızla yayılmasını önlemek amaçlı kullanılmaktadır. Saçkıran, ayak mantarı, kasık mantarı ve benzeri pek çok mantar reaksiyonunda doktor tavsiyesi ile uygulanabilir.

Aynı zamanda tırnak mantarı probleminde tırnağa ve tırnak eti bölgesine, saçkıran şikayetinde saçlarda şampuan formunda kullanılabilir.

Uygulanırken Bilinmesi Gerekenler

İlacın içeriğindeki etken maddelere alerjisi bulunan insanların ilacı kullanmamaları gerekmektedir. Etkili ve yoğun kıvamlı olan bu kremi uyguladıktan sonra cildinizin hava almasını ve kremin cildinize nüfus etmesine izin vermelisiniz.

Mantar tedavinizde özellikle çamaşırlarınız ve cildinizin temiz ve kuru olmasına, nemli olmamasına dikkat etmelisiniz.

6 yaşından küçük çocuklarda ve yeni doğmuş bebeklerde doktorunuz izin vermedikçe kremi uygulamamalısınız.

Fiyatı

Krem güncel fiyatı 19,33 TL olarak satışa sunulmaktadır

Doktorunuza danışmadan bu ilacı almayınız ve kullanmayınız !

Sizlerde kullanım sonrası yaşadıklarınızı bizlerle yazımıza yorumda bulunarak paylaşabilirsiniz.Ayrıca krem hakkında sorularınızıda yorumlarda yazabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Silverdin Krem

Silverdin Krem Ne İşe Yarar? Ne için Kullanılır? Fiyatı

Aklovir Krem

Aklovir Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Sivilceye İyi Gelir mi?