in

Jetex Krem Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Jetex Krem

Jetex krem, acı veren bazı işlemler öncesi uyuşturucu krem olarak kullanılır. Bazı tıbbi işlemlerde anestezi kremi olarak da kullanılır. Kullananların son derece memnun kaldığı ve acı eşiği çok düşük insanların, en az ağrıyla işlemlerini atlatmasını sağlayan oldukça etkili bir uyuşturucu kremdir.Yazımızın devamında krem hakkında etken maddesi, ne işe yaradığı, fiyatı ve sıkça sorulan sorulara yer verdik.

Bu ürünü kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.Burada yer alan bilgileri doktorunuza danışmadan uygulamayınız.Aksi durumunda yaşanabilecek sağlık sorunlarından dolayı sitemiz sorumluluk kabul etmeyecektir.

Jetex Krem Ne İşe Yarar?

Jetex krem, kısaca ağda, epilasyon gibi işlemlerden önce, sürülen bölgenin hücre zarındaki sinirsel uyarılarını bloke eder. Bu sayede sürülen bölgeyi kısa süreliğine uyuşturarak yapılacak işlemin acısını hafifletmeyi amaçlar. 

Özellikle acı eşiği düşük olanlar, epilasyon ve ağda öncesi bu kremi çok tercih eder. Acıyı yüksek oranda hafifleterek sadece hafif bir dokunuş ve baskı hissedilmesini sağlar.

Tek kullanım amacı lazer ve ağda acısını azaltmak değildir. Küçük cilt operasyonları, botoks, dolgu, kan testi veya iğne yaptırmadan önce de kullanılabilir. Yani anestezi kremi de diyebiliriz. Lokal olarak kullanıldığı için alerjik bünyeye sahip olan insanlar hariç, yan etkisi yoktur diyebiliriz. 

Ancak etken maddeleri alerjik maddeler olduğu için doktor onayı olmadan kullanılmamalıdır.  Ciltte döküntü ya da egzamanın olduğu bölgelere, göz çevresine uygulanmaması gerekir. Bu tip durumlarda cildinizi tahriş edebilir.Bunun yanında hamilelik veya emzirme döneminde olan kadınlar, bu kremi doktor gözetiminde çok dikkatli kullanmalıdır.

Ağrı kesici ve uyuşturucu özelliği olan Emla Krem yazımıza mutlaka göz atmalısın.

Jetex Krem Nasıl Kullanılır?

Lazer, ağda, kaş veya bıyık alımı, küçük cerrahi operasyonlar öncesi, uyuşturulacak bölgeye, yapılacak işlemden en az 1 saat öne sürülür. Uyuşturucuetkisi 1 ila 5 saat arası sürer. Hassas bir cildiniz varsa ve bu gibi işlemlerde canınız çok yanıyorsa, bu krem sizin için adeta biçilmiş kaftan.

Fiyatı

Kremin satış fiyatı 79,59 TL’dir.

Etken Maddesi

Kremin etken maddesi lidokain ve prilokain’dir.

Kullanım Talimatları – Prospektüsü

İlacın prospektüsü kullanım ve etken maddeler hakkında detaylar vermektedir.İlacın prospektüsüne şu adresten PDF formatında ulaşabilirsiniz.

SIKÇA SORULAR SORULAR

Jetex Krem Geciktirici Olarak Kullanılır Mı?

Jetex, bir lokal anestezi kremi olduğu için asıl kullanım amacı olmasa da geciktirici olarak kullanılabilir. Jetex kremi bu şekilde kullananlar bir sorunla karşılaşmadıklarını söylemişlerdir.

Jetex Krem Vajinaya Sürülür Mü?

Bu kremi doktor onayıyla genital bölge uyuşturucusu olarak kullanılabilirsiniz. Özellikle epilasyonda en çok acıyan yerlerden biri genital bölge olduğu için, kadınlar bu kremi epilasyon öncesi uyuşturucu kremi olarak da kullanır, çok da faydasını görürler.

Jetex Krem Nerede Satılıyor?

Bu uyuşturucu kremi eczanelerden reçeteyle veya reçetesiz rahatlıkla alabilirsiniz. Yani reçete zorunluluğu yoktur diyebiliriz. İlaç olarak geçtiği için eczane dışında satışı yoktur.

Regl ağrıları için tercih edilen Fastjel Krem yazımızda ilginizi çekebilir.

Sizlerde krem hakkında bilgi ve tecrübelerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mantazol Krem

Mantazol Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı

Gebelik Testi Güvenilir Mi

Gebelik Testi Güvenilir Mi?