in

Dextrocin Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Dextrocin Krem

Dextrocin Krem, lokal olarak uygulanan ve birçok cilt enfeksiyonunda kullanılabilen bir kremdir. Bu kremin önemli bir özelliği ise güçlü bir antibiyotik olmasıdır. Bu sayede birçok cilt enfeksiyonu tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır. Bakteriyel cilt enfeksiyonları, sivilce, yara, yanık ve benzeri durumlarda lokal olarak cilde uygulanabilir.

Dextrocin Krem Nedir?

İyi bir antibiyotik krem olan Dextrocin, cilt enfeksiyonu tedavilerinde kullanılabilmektedir. Genel olarak cilde lokal olarak ve düzenli bir şekilde uygulanan bu krem birçok cilt enfeksiyonu tedavisinde kullanıcıların favorisi olarak yer alıyor.

Bu ürünü kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Burada yer alan bilgileri doktorunuza danışmadan uygulamayınız.Aksi durumunda yaşanabilecek sağlık sorunlarından dolayı sitemiz sorumluluk kabul etmeyecektir.

Dextrocin Krem Neye İyi Gelir? Ne işe yarar?

Genellikle kıl kökü iltihaplanması, sivilce, yara, yanık izleri üzerine uygulanan ve farklı sıklıklarla tedavi amaçlı kullanılan bu krem güçlü bir antibiyotik özelliği taşımaktadır. Aynı zamanda iltihaplı sivilceler üzerinde etkili bir şekilde nüfus ederek sivilcedeki iltihabı kurutmaya yarıyor. Çatlak izleri, yara izleri üzerinde de belli aralıklarla düzenli bir şekilde uygulanabiliyor. Cildin kendini yenilemesine daha sağlıklı ve genç hücrelerin oluşmasına yardımcı oluyor. 

Dextrocin Krem Nasıl Kullanılır? Nereye Sürülür?

Bir doktor tavsiyesi üzerine ve reçeteli olarak bu kremi doktorunuzun belirttiği süre ve aralıklarla kullanabilirsiniz. Genellikle günde 2 ya da 3 defa kullanılan düzenli olarak da 10 gün boyunca uygulanan bu kremi mutlaka doktorunuzun önerdiği zaman içerisinde kullanmalısınız. Lokal olarak uygulanabilen ve ince bir tabaka halinde cildinizin her yerinde kullanabilmektesiniz. Kremi uygularken gereğinden fazla ya da az uygulamamaya dikkat etmelisiniz. 

Dextrocin Pomad Nedir?

Dextrocin Pomad, yaklaşık 15 gramlık bir krem tüpü olmakla birlikte doktor tavsiye ile eczanelerde satılan ve reçete ile alınan bir kremdir. İçeriğindeki etkin madde olan Mupirosin ile cilt üzerindeki bakterilerin yayılmasını önleyen bir antibiyotik ilaçtır. Aynı zamanda Dextrocin pomad ya da krem formu bebeklerde doktor tavsiyesi ile kullanılabilir. Doktor reçetesi ile eczanelerden temin ederek bebek ciltlerinde oluşabilecek enfeksiyonlarda kullanılabilir.

Dextrocin Pomad ve Dextrocin Krem Arasındaki Fark Nedir?

Dextrocin Pomad, krem’ e göre biraz daha yoğun kıvamlı ve yoğun yağlı bir yapıya sahiptir. Kremler genellikle su bazlı maddelerden oluştuğu için daha kolay uygulanabiliyor. Pomad yapıdaki Dextrocin ise özellikleri ve içeriği açısında Dextrocin, Dextrocin Krem ile herhangi bir farklılık bulundurmuyor fakat sadece yapısı daha koyu kıvamlı ve bu nedenle ciltte daha uzun süre kalarak deri altına daha kolay nüfuz edebiliyor.

Özellikle sivilce tedavisinde kullanılan ve akne, siyah nokta gibi cilt sorunlarında da etkili olan Clindoxyl Jel ve kısa sürede etki eden İmex Krem yazımıza da göz atmalısınız.Ayrıca doğal tedavi içinde Kükürtlü Sabun yazımıza göz atabilirsin.

Dextrocin Etken Maddesi Nedir?

Dextrocin krem ya da pomadın etken maddesi olan Mupirosin cilt üzerinde bulunan bakterilerin gelişmesini önler ya da yeni bakteri oluşmasını önleyen bir ilaçtır. Cilt üzerinde hasar ya da zedelenme sonucu oluşan yırtık, açık haldeki yaralar, çatlaklar ya da aşınma sonucu oluşan hassas bölgeler için kullanılabilmektedir. 

Yan Etkileri Nelerdir?

Kremi ilaç etken maddesine karşı herhangi bir alerjiniz mevcutsa kullanmanız önerilmez. Doktor tavsiyesi ile kullanılması önerilen bu ilaç ciltte, alerjik reaksiyonlar gösteriyor, yanma hissi, kaşıntı, döküntü, baş dönmesi, yüzün, ellerin ya da dudakların şişmesi, kremin uygulandığı bölgede tahriş, batma hissi, ağrı gibi etkiler gösteriyorsa hemen doktorunuzla iletişime geçmelisiniz.

Dextrocin Krem Fiyatı

Güncel ürün fiyatı ise 110,41 TL’dir.

Sizlerde bu krem hakkında bilgi ve tecrübeleriniz ile sorularınızı yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genç gösteren saç modeli

Genç Gösteren Saç Renkleri ve Modelleri

Bakır Saç Rengi

Bakır Saç Rengi ve Tonları Nasıl Elde Edilir?