in

Karbonat Limon Maskesi Nasıl Yapılır? Tarifi ve Faydaları

Karbonat Limon Maskesi Nasıl Yapılır

Bayanlar yüzyıllardır canlı, pürüzsüz ve lekesiz bir cilt için birbirinden farklı pek çok maske denemeye başlamış aynı zamanda doğal ürünlerden de faydalanmıştır. Bununla beraber karbonat limon maskesi ise ciltte yüz maskesi olarak cildin daha pürüzsüz, lekesiz ve herhangi bir sivilce ve akne izi olmaması için tercih edilen ve evde çok kolay bir şekilde uygulayabileceğiniz bir maskedir. Karbonat maskesi evde sizin de kolay ve pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz çok basit bir tarifi olan bir maskedir. Bu maske, genelde bayanlarda tarafından uygulanmakta, ciltte daha canlı bir görüntü ve daha da parlak bir yüz için kullanılmaktadır.

Karbonat Limon Maskesi Faydaları Nelerdir?

Karbonat limon maskesi genellikle bayanlar tarafından uygulanmakta ve ciltte ten rengini açmak, cilt lekelerini açarak geçirmek, yüzdeki yorgun ifadeyi azaltmak, çilleri daha soluk hale getirmek amacı ile kolay ve pratik bir şekilde hazırlanmaktadır. Limon ve karbonatın karışımı ile oluşturulan bu maske ten rengini açması için pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır.Yüz maskesi olarak günlük uygulayabileceğiniz bir maskedir. Bu yüz maskesini haftada 2 ya da 3 kez uygulamanızı ve yüzünüz kuru iken uygulamanızı öneririz. Oldukça hafif bir maske olmasına rağmen eğer cildiniz çok hassas ve ince yapılı ise dikkatli bir şekilde uygulamalısınız. 

Cildi yenileyen ve sivilce, akne gibi cilt problemlerinde etkili olan Çilek Maskesi yazımızı da mutlaka oku.

Karbonat Limon Maskesi Nasıl Yapılır?

Karbonat limon maskesi evinizdeki malzemeler ile kolaylıkla yapıp uygulayabileceğiniz bir yüz maskesidir. Maskeyi bir yemek kaşığı karbonat, bir yemek kaşığı esmer şeker (tercihe göre beyaz şeker), yaklaşık 10 damla limon ile tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra cildinize sürebilirsiniz. Kuru cildinize uygulama yaptıktan sonra 15 dakika yüzünüzde tutup daha sonra bol su ile durulayabilirsiniz. 

Karbonat Limon Maskesi Çeşitleri

Karbonat Limon Yoğurt Maskesi

Yoğurt karbonat maskesi ile cildinize çok kolay bir şekilde evinizde yüz maskesi uygulayabilirsiniz. Bir yemek kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı karbonat, bir tatlı kaşığı mısır unu ile tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra cildinize uygulayabilirsiniz. Yoğurt karbonat maskesini yüzünüzde 5 dakika beklemenizi öneririz. Yoğurt karbonat maskesi de genellikle ten rengini açmak için kullanılmaktadır. Sivilce ve akne tedavisinde çok etkili olmayan fakat ten rengi ve kızarıklık tarzı problemlerde uygulanan bir maskedir. Başka bir karbonat yüz beyazlatma maskesi ise iki tatlı kaşığı karbonat, bir tatlı kaşığı limon suyu, iki tatlı kaşığı elma sirkesi ile de yapılabilir. Tüm malzemeleri karıştırarak cildinize uyguladıktan sonra 15 dakika bekleterek bol su ile durulayabilirsiniz. 

Karbonat Limon Sivilce Maskesi Tarifi 

Karbonat limon maskesini doğru ürünler ve doğru miktarlar ile oluşturarak sivilce ve akne problemleri içinde günlük olarak rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bir yemek kaşığı karbonat, birkaç damla limon suyunu karıştırarak yüze uygulayıp bir süre bekletin. Daha sonra yaklaşık 15 dakika beklettikten sonra bol su ile cildinizi durulayıp temizleyebilirsiniz. Doğru ve düzenli bir uygulama ile maskenin cildinizi daha canlı, daha parlak ve pürüzsüz gösterdiğini gözlemleyebilirsiniz. Aynı zamanda bal limon karbonat ile de aynı şekilde karıştırarak sivilce ve akne problemleri için yüz maskenizi oluşturabilirsiniz.

Sivilce tedavisinde kullanılan ve oldukça etkili bir krem olan Clindoxyl Jel yazımıza da göz atmalısın.

Sizlerde uyguladığınız maskeleri ve aldığınız sonuçları veya bu konu hakkında sormak istediklerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hadise Saç Rengi

Hadise Saç Rengi ve Modelleri

Blue Black Hair Color

Mavi Siyah Saç Rengi Kimlere Yakışır? Nasıl Yapılır?